Wrocław: 17 połączeń na cały świat - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 17 połączeń na cały świat


Oferta regularnych połączeń lotniczych z Wrocławia staje się coraz bogatsza. Dotyczy to zarówno tras międzynarodowych jak i krajowych.


Pasażerowie korzystający z wrocławskiego lotniska mają do wyboru codziennie po trzy połączenia do Frankfurtu i Monachium (obie trasy obsługiwane przez Lufthansę). Pierwszy samolot z Wrocławia do Frankfurtu odlatuje o godz. 6.30 (przylot o godz. 8.00), a ostatni z Frankfurtu do Wrocławia o godz. 21.00 (lądowanie o godz. 22.20). Z kolei pierwszy rejs do Monachium startuje o godz. 6.10 (przylot o godz. 7.20), a ostatni z powrotem o godz. 22.05 (przylot 23.15).

Siatka połączeń umożliwia optymalne zorganizowanie business day we Frankfurcie, który jest najważniejszym obok Londynu centrum finansów w Europie, a także w Monachium, czyli w stolicy najsilniejszego gospodarczo regionu w Niemczech. Jeszcze więcej połączeń mają do dyspozycji podróżni wybierający się w celach biznesowych do Warszawy – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

Na trasie z Wrocławia na Lotnisko Chopina, czyli główne lotnisko stolicy, codziennie jest aż 9 rejsów, w tym sześć PLL LOT i trzy linii Ryanair. Do Warszawy pierwszy samolot startuje już o godz. 5.50 (PLL LOT), a kolejne o godz. 6.50, 8.00 (oba linii Ryanair) oraz 8.55 (PLL LOT). Z kolei z Warszawy można wrócić na przykład o 19.40 (PLL LOT, przylot 20.35) lub 22.45 (PLL LOT, przylot 23.40).

Ofertę połączeń sieciowych z Wrocławia uzupełniają Düsseldorf (Eurowings) oraz Kopenhaga (SAS).

Warto dodać, że przewoźnicy sieciowi systematycznie zwiększają liczbę rejsów z Wrocławia. W tym roku Lufthansa wprowadziła sześć dodatkowych rejsów w tygodniu na trasie do Frankfurtu.

Linie lotnicze reagują na stale rosnące zapotrzebowanie. Wynika to z faktu, że Wrocław rozwija się bardzo szybko i odpowiednio wzrasta liczba podróży biznesowych z i do miasta – podkreśla Sztucki.

Łącznie pasażerowie z Wrocławia mają codziennie do dyspozycji 17 połączeń do europejskich hubów przesiadkowych, z których odlatują setki samolotów praktycznie do wszystkich najważniejszych miast na świecie. Frankfurt to czwarte największe lotnisko w Europie (ponad 61 milionów pasażerów w 2015 roku), Monachium zajmuje na tej liście miejsce siódme (blisko 41 milionów), a Kopenhaga 16 (ponad 26 milionów).

Połączenia z Wrocławia do dużych hubów przesiadkowych są zaplanowane tak, by dać pasażerom możliwość zaplanowania wygodnej dalszej podróży. W ten sposób z Wrocławia można dolecieć, z tylko jedną przesiadką, do wszystkich największych metropolii na wszystkich kontynentach – dodaje Sztucki.  

 Pasażerowie podróżujący z Wrocławia mają możliwość przesiadki na następujące trasy długodystansowe: 

 • Wrocław – Toronto 10 godz. 45 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – Chicago (lotnisko O’Hare) 11 godz. 50 minut (przez Warszawę)
 • Wrocław – Nowy Jork (lotnisko JFK) 11 godz. 40-45 minut (przez Warszawę lub Frankfurt)
 • Wrocław – Dallas 14 godz. 50 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – Los Angeles 15 godz. 20 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – San Francisco 15 godz. 40 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – Szanghaj (Pudong) 13 godz. 50 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – Hong Kong 14 godz. 30 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – Singapur 15 godz. 15 minut (przez Frankfurt)
 • Wrocław – Buenos Aires (lotnisko Ezeiza) 17 godz. 5 minut (przez Frankfurt)


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_1fc5f - Profil
gość_1fc5f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
 • Data wylotu:
 • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie