×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lotnisko w Dubaju będzie rozbudowane


Rząd Dubaju zdecydował o przeznaczeniu równowartości 3 mld dolarów nad rozbudowę głównego lotniska w tym mieście do 2025 r. Według portalu Air Transport World, pozwoli to na podwojenie liczby odprawianych tam pasażerów.


Inwestycja ma zwiększyć przepustowość portu lotniczego do 150 mln pasażerów rocznie. W 2015 r. główne lotnisko w Dubaju obsłużyło 78 mln podróżnych. 

Plany rządu emiratu są niezależne od założeń rozwoju drugiego lotniska Dubai World Center, znanego także jako Al Maktoum. Docelowo jego przepustowość ma wynieść ok. 160 mln pasażerów rocznie i nie jest ograniczone przestrzennie, gdyż znajduje się poza miastem. Obecnie korzystają z niego głównie linie cargo i niskokosztowe (w tym Wizz Air), a roczna liczba pasażerów to zaledwie ok. miliona. Od 2025 r. na lotnisko DWC ma się przenieść linia Emirates. 

Dzięki zatwierdzonemu finansowaniu w 2025 r. obydwa dubajskie lotniska łącznie będą mogły odprawić nawet 146 mln pasażerów. 

Departament Finansów Dubaju i należąca do emiratu spółka inwestycyjna Investment Corporation of Dubai mają pozyskać zatwierdzone 3 mld dolarów z banków zachodnich i islamskich.


Reklama


Booking.com
gość_bce6f - Profil
gość_bce6f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie