×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Internet w samolotach w Amerykach przyspieszy


Thales i firma zarządzająca satelitami kosmicznymi SES wystrzelą satelitę, którego główną rolą będzie zapewnienie szybszego dostępu do internetu na pokładzie samolotów w Ameryce Północnej i Południowej.


Satelita będzie operował w technologii pasma Ka. Szybkość i przepustowość łącza będzie wystarczająca, by pasażerowie na pokładach samolotów mogli swobodnie oglądać filmy w internecie, słuchać muzyki czy grać w gry online. Według przedstawicieli obydwu firm jakość połączenia nie będzie różniła się od szerokopasmowego dostępu do sieci na ziemi.

Technologia FlytLIVE, oparta na nowym satelicie, będzie dostępna w obydwu Amerykach w połowie przyszłego roku. Na razie będzie oparta o dwie satelity SES, które już są na orbicie. Nowa satelita, przeznaczona głównie do obsługi pasma lotniczego, ma zostać wystrzelona do 2020 r. Thales będzie jej najważniejszym klientem.

Jak tłumaczy przedstawiciel luksemburskiej firmy SES, będzie to pierwsza satelita zaprojektowana z myślą o dostarczaniu internetu na pokłady samolotów. Będzie wyposażona m.in. w kierunkowe nadajniki różnej wielkości, które pozwolą efektywnie i elastycznie zarządzać udostępnianym pasmem (np. zwiększać przepustowość w okresie szczytu na konkretnych trasach). Zasięg obejmie też sporą cześć przestrzeni nad Oceanem Atlantyckim.

Według prognoz do 2025 r. liczba samolotów wyposażonych w dostęp do internetu wzrośnie z obecnych ok. 5 tys. do 15 tys. 

Thales obecnie dostarcza systemy rozrywki pokładowej 75 liniom lotniczym na świecie. Francuska firma zastrzega jednak, że oparta na bardzo szybkim internecie technologia FlytLIVE to coś więcej niż dotychczasowa oferta.
gość_9e8ca - Profil
gość_9e8ca
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy