×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: pociągi wrócą na lotnisko we wrześniu


Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pociągi ponownie pojawią się na gdańskim lotnisku 4 września. Trasa jest częściowo zamknięta po gwałtownych ulewach, które przeszły nad Trójmiastem w połowie lipca.


Nie oznacza to, że tego dnia zostanie otwarta cała trasa z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy do Wrzeszcza. Najpierw z lotniska będzie można dojechać jedynie do Brętowa, gdzie pasażerowie będą mogli przesiąść się dalej, na przykład na tramwaj do Gdańska Głównego. Na czas remontu PKM w oznaczonych autobusach i tramwajach miejskiej komunikacji honorowane są bilety SKM, o czym informują komunikaty na przystankach.

Cała trasa do Wrzeszcza powinna być otwarta do końca września.

Linia kolejowa PKM do portu lotniczego w Gdańsku jest zamknięta od połowy lipca, kiedy to gigantyczna ulewa uszkodziła nasyp kolejowy w wielu miejscach. Długi czas naprawy torów przedstawiciele PKM tłumaczą dużą liczbą szkód wywołanych przez ulewę oraz ograniczonym dostępem do niektórych lokalizacji torowisk.


gość_a6fbc - Profil
gość_a6fbc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie
Kalendarz lotniczy