Finnair: W listopadzie ponad 13 proc. wzrostu - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair: W listopadzie ponad 13 proc. wzrostu


W listopadzie z usług Finnair skorzystało 807,3 tys. pasażerów. To wzrost o 13,7 proc. w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Najszybciej ruch przyrastał na trasach północnoamerykańskich (+43,8 proc., 18,6 tys. zarejestrowanych) oraz krajowych (+25,4 proc., 186,9 tys.).


W pozostałych segmentach również notowano wzrosty: po Europie podróżowało 473,8 tys. osób (+11,1 proc.), a do Azji 128,1 tys. (+3,5 proc.).

Średnie oferowanie (ASK) wzrosło o 9,2 proc., a ruch (RPK) o 9,0 proc. W tym samym miesiącu nieznacznie spadło wypełnienie samolotów do poziomu 76,2 proc. (-0,1 proc.).

Finnair przewiózł w ubiegłym miesiącu 12,1 tys. ton frachtu lotniczego i poczty (-2,2 proc.).

Warto przypomnieć, że listopad jest pierwszym pełnym miesiącem funkcjonowania zimowego rozkładu lotów. W związku z tym zawieszono połączenia do Chicago, Toronto i Xi'an. W zamian pojawiły się dodatkowe rejsy do Miami, Bangkoku i Delhi. Po przerwie wróciły trasy na Phuket i do Krabi. Pojawiło się także kilka połączeń na południe Europy. Prócz tego, od 21 listopada 2015, na pierwszej trasie dalekodystansowej do Szanghaju-Pudong zadebiutował airbus A350 w barwach fińskiego przewoźnika.


Reklama


Booking.com
gość_d6b53 - Profil
gość_d6b53
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie