×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Komisja Europejska wyróżniła Amadeusa za innowacje


Komisja Europejska w raporcie "EU Industrial R&D Investment Scoreboard" wyróżniła firmę Amadeus pierwszym miejscem pod względem inwestycji w badania i rozwój w branży podróży i turystyki w UE. Amadeus zainwestował w tym obszarze 568 mln euro w 2014 r.


W ciągu ostatniej dekady Amadeus wydał 3,5 mld euro na badania i rozwój. Zaangażowanie firmy na rzecz innowacji odzwierciedla m.in. niezwykle wysoka wydajność przetwarzania transakcji z wykorzystaniem systemów otwartych Amadeus Cloud Servicesoraz przyjęcie przez firmę roli pioniera w opracowywaniu i rozwoju zaawansowanych technologii,takich jak NoSQL i systemy rozproszone.

Technologia Amadeus pomaga firmom z branży łączyć się z globalnym ekosystemem turystycznym, efektywniej zarządzać operacjami oraz dostarczać podróżnym usługi wyższej jakości niż kiedykolwiek przedtem. Firma pomaga podróżującym pokonać stres związany z zakłóceniami w rozkładach lotów dzięki Amadeus Personal Disruption Companion. Ponadto tworzy całkowicie nową generację systemów rezerwacji hotelowych, które będą stanowić standard dla całej branży, a także zapewnia niezawodne i bardziej efektywne rozwiązania IT dla portów lotniczych.

Inwestycje Amadeus w prace badawczo-rozwojowe umożliwiają również płynną realizację zamówień na pakiet rozwiązań Altea.

Nasz zespół badań i rozwoju liczy ponad 5 tys. osób, a w latach 2004-2014 zainwestowaliśmy w ten obszar ponad 3,5 miliarda euro. Najważniejszy jest jednak fakt, że dzięki tym inwestycjom poprawiamy jakość obsługi podróżujących - od zarządzania zakłóceniami w rozkładach lotów po usprawnianie procesu rezerwacji biletów - powiedział Herve Couturier, wiceprezes Amadeus ds. badań i rozwoju.

W całym rankingu czołowe trzy miejsca zajęły Volskwagen (13,1 mld euro na badania i rozwój w 2014 r.), Samsung (12,2 mld) i Microsoft (9,9 mld). Poza VW najwyżej sklasyfikowane firmy unijne to Daimler (5,6 mld) i Robert Bosch (5,0 mld).

Spośród firm z branży lotniczej w 2014 r. na badania i rozwój najwięcej wydały: Airbus (3,6 mld euro), Boeing (2,3 mld) i United Technologies (2,2 mld). Z kolei wśród firm z branży podróży i turystyki na całym świecie w badania i rozwój inwestowały głównie: Central Japan Railway (733 mln euro), Amadeus i  CTrip.com International (312,5 mln).

Wśród czołowego 1000 unijnych firm znalazły się tylko dwie polskie: Asseco (627. miejsce, 16,5 mln euro wydatków) i Netia (876. lokata, 8 mln). 


gość_9f352 - Profil
gość_9f352
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie