×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus rozpoczął testy nowego silnika dla A350-1000


Silnik Rolls Royce Trent XWB-97, przeznaczony dla większego wariantu najnowszego samolotu Airbusa, został z powodzeniem sprawdzony w locie testowym na modelu A380.


Samolot z nowym silnikiem wystartował dzisiaj (05.10) z zakładów Airbusa w Tuluzie. Silnik został zamontowany w miejsce lewego wewnętrznego silnika Trent 900. Pierwszy lot testowy trwał 4 godziny i 14 minut. W czasie prób sprawdzano szeroki zakres ustawień zasilania przy locie na wysokości do 35000 stóp. 

Praca silnika i jego obsługa były oceniane przy różnych prędkościach - od niskich do 0,87 Macha. 

Testy mają obejmować próby jego pracy w różnych warunkach pogodowych, takich jak upały czy możliwe wystąpienie oblodzenia. Udoskonalony Trent XWB produkuje 97000 funtów ciągu przy starcie, co czyni go najmocniejszym silnikiem wyprodukowanym kiedykolwiek dla Airbusa. 

XWB-97 będzie montowany do A350-1000, najdłuższej wersji samolotu z tej rodziny szerokokadłubowych statków powietrznych. Samolot ma zostać wprowadzony do regularnych lotów w 2017 r.  W typowej trzyklasowej konfiguracji będzie mógł pomieścić 366 osób. Jego zasięg będzie wynosił 7900 mil morskich. Producent zapowiada również, że będzie istniała możliwość skonfigurowania samolotu nawet dla 440 osób.


Reklama


Booking.com
gość_aeea3 - Profil
gość_aeea3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie