Gdańsk: 27 proc. wzrost w lipcu - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Gdańsk: 27 proc. wzrost w lipcu


W lipcu w porcie lotniczym Gdańsk obsłużonych zostało 372 794 pasażerów. Stanowi to 26,9% wzrost w porównaniu do lipca 2013 roku.


Liczba pasażerów według miesięcy
- Na tak doskonałe wyniki Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy złożyło się kilka czynników ruchowych. Największą "cegiełkę" dołożył Wizz Air, który już w maju zwiększył oferowanie w ramach zbazowanych w Gdańsku 4 samolotów, a od połowy czerwca dołożył 5 samolot do Gdańskiej bazy. Nie dziwi więc, że prawie połowa ze wzrostu zanotowanego w lipcu do właśnie zasługa różowych samolotów węgierskiego przewoźnika – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk.

Od początku roku gdańskie lotnisko obsłużyło w sumie 1 835 107 podróżnych. To 12,5% więcej w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

- Zeszłomiesięczne wyniki upewniły nas, że przekroczenie oczekiwanej w Gdańsku liczby 3 milionów pasażerów nastąpi szybciej niż się tego spodziewaliśmy na początku roku. Z tej okazji już dzisiaj zapraszamy wszystkich naszych pasażerów, którzy odbyli lub jeszcze w 2014 roku odbędą podróż do/z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, do udziału w niezwykłej loterii. Wśród wszystkich uczestników, zgłaszających się za pośrednictwem formularzy znajdujących się na terenie terminali, albo poprzez stronę internetową, rozlosujemy fantastyczną nagrodę: 4-osobowy wyjazd do Madrytu na mecz Realu z FC Barceloną czyli słynne Gran Derbi
– dodaje Prezes Kloskowski.


Reklama


Booking.com
gość_c6691 - Profil
gość_c6691
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie