Cwaniacki Ryanair

Opłacone dwa bilety do Barcelony z opcją "odprawa online" / bez wykupionych miejsc a przydzielanych losowo przez przewoźnika/ Mogłem w tej opcji odprawić się jedynie w Polsce /drukując kartę pokładową bo linia jej nie przesyła na np.maila pdf/ powrót mogę zrobić online tylko 4 dni przed powrotem w Barcelonie.Skąd wziąć drukarkę w hotelu...? lub aplikację na smartfona jeśli takiego tel. ktoś nie ma??? Jest cwaniackie rozwiązanie i UWAGA NA TEN ELEMENT...trzeba wybrać miejsca za opłatą i wówczas można druknąć odprawę od ręki...a kuku!! Stawiają cię przed faktem,o którym nic nie wiesz dopóki nie dokonasz odprawy na lot tam.Po tym fakcie pojawia się komunikat czego nie można dalej..a dalej jest jak napisałem.Do biletu chciał czy nie chciał a bardziej chciał musiałem dopłacić prawie 40 zł.Cwaniactwo to jest nie tylko u nas u nich też i to jest smutna strona tych linii pt: RYANAIR.
21/01/2017 14:56  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_fd15d 2017-01-31 10:31   
gość_fd15d - Profil gość_fd15d
bez przesady... kupując bilet potwierdzasz, że zapoznałeś się z regulaminem i zgadzasz się na niego - to po pierwsze, a po drugie - w Barcelonie znajdujesz sobie kafejkę internetową - w samym centrum jest kilka i płacisz +/- 1E za 15 min + wydruk... nie przesadzaj, naprawdę... a zawsze możesz - jak ktoś napisał - regularnymi liniami latać, albo statkiem popłynąć :)
gość_89b60 2017-01-30 10:12   
gość_89b60 - Profil gość_89b60
Cholera, 40 pln dopłaty. Zdzierstwo w biały dzień. CHcesz mieć bilety za 19 złotych, to płać za usługi dodatkowe. Proste.
gość_ca32e 2017-01-30 09:40   
gość_ca32e - Profil gość_ca32e
@marcowy: Słuszna uwaga. Kolejna słuszna uwaga to fakt, że LCC z reguły koszą ludzi na tych utrudnieniach. W sumie wielu zapłaciło za oszczędność LCC więcej niż za bilet w linii tradycyjnej. Atylla słusznie zwraca uwagę na ten temat. Niedoświadczony amator podróży lotniczych może się bardzo łatwo naciąć na szczegółowych regulacjach, bo przecież lecąc LOTem to za darmo miał i to i tamto. Osobnym tematem jest jakość przygotowania się do podróży, zapoznania się z regulaminem, wymaganiami, tekstem pisanym drobną czcionką oraz odnośnikami z gwiazdką. Pozdrawiam serdecznie.
marcowy 2017-01-30 08:44   
marcowy - Profil marcowy
ja mam tylko jedną uwagę do tego tematu: na stronie ryana jest jak wół napisane w zakładce "często zadawane pytania" jakie są zasady odprawy online. Wiedząc że nie mogę za darmo odprawić się na lotnisku szukam takich informacji jeżeli lecę liniami których zasad nie znam.
gość_299bd 2017-01-30 08:13   
gość_299bd - Profil gość_299bd
Atylla - skoro nie chcesz być rąbany przez Rayana (mimo że wszem i wobec są znane zasady odprawy online oraz koszty odprawy na lotnisku) to kup używanego smartfona za 200 zł albo pływaj statkiem. Tam Cie nikt może nie będzie rąbał.
gość_de08f 2017-01-30 06:02   
gość_de08f - Profil gość_de08f
Przygody, jakie miałem z Rajanem były zawsze pozytywne, ale zwykle sprawdzam przed lotem, jakie są zasady w danej linii.
Atylla 2017-01-29 22:46   
Atylla - Profil Atylla
Po powrocie widzę trochę różnych zdań więc może uda mnie się odpowiedzieć na raz.Czy wszyscy wiedzą co znaczy słowo "cwaniak" ? ...i ja o tym przestrzec chciałem a cena...hm.Nie wszyscy mają smartfony lub inne bajery do pobierania aplikacji tak samo jak ktoś pisze że "większość hoteli " tzn nie wszystkie,prawda? Jeśli wybieram tanie linie to nie po to aby mnie "po cichu rąbali" i co chwila za coś mam dopłacać.Ludzie,nas podróżuje miliony i jak każdego walną na dychę to wiecie jaką mają kasę+.Po to są owe portale abyśmy mogli / jak tu ktoś napisał/ sobie z nimi skutecznie radzić i tyle.
qwerty 2017-01-23 10:27   
qwerty - Profil qwerty
W dzisiejszych czasach wiekszosc hoteli oferuje dostep do Wifi, lub komputera z internetem i drukarka, do tego masz mozliwosc mobilnej odprawy za pomoca aplikacji, bardzo prosta i wygodna opcja. Jesli te dwie opcje sa za trudne mozna odprawic sie odrazu na oba loty, pod warunkiem skorzystania z wczesniejszej odprawy na rejs powrotny. Dzieki temu masz zagwarantowane miejsce ktore wybierasz sam i problem odprawy znika. Kosztuje to 40zl lub 8€ - wg mnie smieszna kwota. Na email fakt karty nie dostaniesz, ale majac dostep do internetu logujesz sie na stronie Ryanair i masz karte, identycznie jak w przypadku boardingu na emailu. Podsumowujac. Jesli decydujesz sie na korzystsnie z low costa musisz liczyc sie z pewnymi obwarowaniami jakie ma dana linia jesli sie na nie nie chcesz zgodzic to
zawsze mozna skorzystac chocby z LOT-u jak wspomnieli poprzednicy, problem odrawy znika.
qwerty 2017-01-23 10:20   
qwerty - Profil qwerty
W dzisiejszych czasach wiekszosc hoteli oferuje dostep do Wifi, lub k
Aandrzej 2017-01-22 13:15   
Aandrzej - Profil Aandrzej
Do Barcelony można latać LOTem, bagaż w cenie, odprawa na lotnisku, bez stresu, miejsca można sobie wybrać.

Poza tym kartę pokładową RYR można pobrać w PDF i wydrukować gdzie popadnie. Niemniej najłatwiejsza opcja to aplikacja mobilna, która obecnie działa bardzo sprawnie (dalej była bardzo awaryjna).

Tanie linie lotnicze to nie są organizacje charytatywne, a wycieczka do Barcelony to nie jest pozycja z piramidy Maslova, tak więc jak nie podoba ci się polityka danej linii to po prostu wybierasz konkurencję, albo zmieniasz plany.
LS9 2017-01-22 13:05   
LS9 - Profil LS9
Ryanair ma fajne ceny i lata w wiele miejsc co jeszcze chyba szczegolnie wazne dla wyjezdzajacych do pracy albo jak ktos szuka tanich wakacji. Nie pamientam juz kiedy, ale ja raz nie mialem karty pokladowej i chyba dostalem kare £50 funtow. To chyba bylo nawet wiecej niz kosztowal bilet na lot.
adam7691 2017-01-21 21:54   
adam7691 - Profil adam7691
Atylla: w każdym hotelu można wydrukować kartę, ja nigdy nie miałem z tym kłopotu, wystarczyło poprosić , ale napisz ile ten bilet w sumie kosztował, bo ... olbrzyma ... dopłata "prawie 40 zł " brzmi STRASZNIE, pewnie więcej kosztowało piwo
gość_7803a 2017-01-21 20:21   
gość_7803a - Profil gość_7803a
A kto broni skorzystać z mobilnej karty pokładowej?....
gość_fa213 2017-01-21 17:39   
gość_fa213 - Profil gość_fa213
Kiedyś te linie miały najgorszą możliwą opinię. Wystarczyło, że dały każdemu pasażerowi 2 bagaże podręczne, minęły od tego może 2 lata i już są ukochaną linią, najchętniej wybieraną. Szastają pieniędzmi we wszystkie strony, ale pieniędzmi można zdziałać wszystko, zyskać lojalność i dobrą opinię wśród klientów też - bardzo przykre i smutne, ale prawdziwe i tak to działa. Wszyscy wieszają wszystkie możliwe psy na innych sporych liniach low-cost w Europie - Wizz air, przede wszystkim ze względu na restrykcyjne reguły przewozu bagażu podręcznego. Ja akurat lubię Wizz Air, a bardzo nie lubię ryanair. Szkoda, że to, na co pozwalają jest tak rozdmuchane i roztrąbione, a taka cisza o tym, co jest u nich niefajne, na przykład takie rzeczy, jak pisze twórca tego wątku - bo może wtedy było by bardziej widoczne, że całe to uwielbienie i splendor, który ze wszystkich stron spływa na tę firmę, nie są zasłużone.
gość_8de81 2017-01-21 16:08   
gość_8de81 - Profil gość_8de81
Czy łączna suma za bilet w obie strony wyszła więcej niż za przelot np. LOTem?
gość_863f4 2017-01-21 15:14   
gość_863f4 - Profil gość_863f4
Przykro mi, że to Cię spotkało ale zarazem bardzo dziękuję (myślę, że nie tylko w swoim imieniu) za ostrzeżenie.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy