Eva Air 5-gwiazdkową linią

Do grona 5-gwiazdkowych linii, według Skytrax, dołączyły linie z Tajwanu - Eva Airways. Oficjalna prezentacja podwyższonego rankingu tajwańskiego przewoźnika miała miejsce 15 czerwca w hotelu Marriott w Tajpej, gdzie prezes linii otrzymał nowy certyfikat. Jako podstawowe wartości przewoźnika wymienia się bezpieczeństwo, punktualność, wysoki profesjonalny poziom obsługi pasażerów (personel naziemny i latający) oraz nowoczesną flotę (w 1992 roku przewoźnik wprowadził klasę ekonomiczną premium). Do grona linii 5-gwiazdkowych (według Skytrax) należą również: All Nippon Airways (ANA), Asiana Airlines, Cathay Pacific Airways, Garuda Indonesia, Hainan Airlines, Qatar Airways i Singapore Airlines.
16/06/2016 04:31  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
pablakiss 2016-06-17 10:59   
pablakiss - Profil pablakiss
Serwis lini Azjatyckich ,bije na głowe Europejskie . To jest mega przepaść .
usuniety 2016-06-17 10:05   
usuniety - Profil usuniety
@lysypiotr76 - Hahaha, zgadza się, poziom jest wysoki, tylko zastanawia mnie na jak długo. Do tej pory w Azji brakowało umów o wolnym niebie i ludzi byli niejako skazani na linie tradycyjne. Od niedawna pojawia się wysyp przewoźników LCC i zobaczymy, czy nie namieszają. Jasne, gdy lecimy lotem Dragonair, CX czy CI z Tajwanu do HKG, to dostajemy ciepły posiłek, doskonałą obsługę, odprawę przez internet, bagaż rejestrowany w cenie biletu, itp. Jednak taka podróż kosztuje zwykle ponad 300 USD - ceny biletów są mało dynamiczne. Ostatnio do Hongkongu wybrałem się LCC Tigerair do Makau a następnie promem i ta podróż kosztowała mnie 90 USD. Wiele osób z przyzwyczajenie lata przewoźnikami tradycyjnymi, pamiętam że jeszcze 3 lata temu gdy tłumaczyłem Tajwańczykom koncept low costów to mieli problemy ze zrozumieniem, ale gdy ludzie zasmakują w tanim lataniu, to zobaczymy czy będą wybierali komfort kosztem ceny.

Zawsze lubiłem podróże na pokładzie EVA Air, szczególnie miło wspominam podróż na pięterku w B747 (EVA Air ma tam siedzenia w klasie ekonomicznej), którą opisałem kiedyś na blogu. Nawet podróż Hello Kitty Jet jest jakąś atrakcją, wiem że załogi nie przepadają za lataniem tymi samolotami, gdyż pasażerowie dopominają się o upominki. Linie EVA Air mają rygorystyczną atmosferę pracy i dążą do perfekcji, dobrze więc że w końcu udało im się zdobyć owe 5 gwiazdek, choć podobnie jak wroord traktuję raporty Skytrax z przymrużeniem oka.
wroord 2016-06-16 20:38   
wroord - Profil wroord
Lecialem ANA, Cathy i Hainan i z tej trojki tylko ANA ma u mnie 5*. Garuda do nie dawna byla na czarnej liscie EU.
lysypiotr76 2016-06-16 19:41   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
No fakt , same azjatyckie . Ale trzeba przyznać rację , że poziom obsługi jest w tych liniach wysoki. Kitsune sam z własnego doświadczenia na pewno potwierdzi , jako że jest chyba najbardziej azjatycki z Nas wszystkich.
milo2 2016-06-16 19:05   
milo2 - Profil milo2
Same azjatyckie, a Europa gorsza?
gość_50884 2016-06-16 18:19   
gość_50884 - Profil gość_50884
Ja rowniez nie traktuje SkyTrax powaznie.
wroord 2016-06-16 15:41   
wroord - Profil wroord
Ten ranking Skytrax to trzeba traktowac z przymruzeniem oka. Zastanawiajace jest jednak ze wszystkie linie sa z Azji.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy