Narty w Lufthansie

czytałem na ich stronie ale nie zrozumiałem. Jakie są zasady przewozu nart w Lufthansie? Są w cenie biletu? Płaci się dodatkowo jak nadbagaż?
10/01/2014 13:56  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
pcharasz 2014-01-13 15:07   
pcharasz - Profil pcharasz
Ja też w Swiss nie płaciłem za narty (i buty), tyle że muszą być one osobno (buty muszą być w osobnej torbie niż reszta bagażu). Swiss dał mi też worek na schowanie nart gratis. Myślę, że LH ma podobne regulacje co LX.
marcowy 2014-01-10 14:54   
marcowy - Profil marcowy
potwierdzam: narty zawsze miałem za darmo walizka. Polecam shuutle busy z MUC jeżeli się jedzie w kilka osób np MUC-KITZ-MUC mielismy za 250 euro/bus
krzysiekl 2014-01-10 14:43   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jest drożej niż na stronie LH (połączenie z przesiadką z południa Polski)
Natomiast z Warszawy ceny takie same chyba, że na piątek, powrót w niedzielę ale wtedy wychodzi i tak drożej niż bezpośredni eurolot z Krakowa a jeszcze dojazd do Warszawy zostaje.
sauvi 2014-01-10 14:29   
sauvi - Profil sauvi
@krzysiekl: a sprawdzales ceny w LX ?
sauvi 2014-01-10 14:24   
sauvi - Profil sauvi
@llukasz, @krzysiekl: istotnie zobacz link rozne informacje w roznych miejscach, przez to jest trudno zrozumiale. I to nie jest kwestia wersji jezykowej.
krzysiekl 2014-01-10 14:24   
krzysiekl - Profil krzysiekl
LCC mają to dobrze zrobione, płaci się dodatkowo ale od razu wiadomo co i jak. łącznie z butami. Tylko nic nie lata to Szwajcarii a Easyjet do Basel też nie ma w soboty ;)
llukasz 2014-01-10 14:24   
llukasz - Profil llukasz
Buty mogą być osobno. Możesz mieć jeden zestaw narciarski GRATIS oprócz bagażu. Drugi możesz mieć zamiast bagażu. Za trzeci płacisz jak za sprzęt sportowy. Albo za drugi płacisz jeśli masz już jeden zestaw i walizkę. Zamiast nart może być snowboard.
krzysiekl 2014-01-10 14:21   
krzysiekl - Profil krzysiekl
a jeszcze dziwniej jest w Eurolocie, pisze że przy rezerwacji się to załatwia a przy rezerwacji wcale nie ma takiej opcji. ale Ci nawet nie latają do Szwajcarii w soboty...
krzysiekl 2014-01-10 14:20   
krzysiekl - Profil krzysiekl
a jeszcze pytanie czy buty mogą być oddzielnie czy trzeba je wepchnąć do bagażu głównego. niby można ich pytac o to....ale to chyba czesty problem mogli by się lepiej postarac na www....
krzysiekl 2014-01-10 14:17   
krzysiekl - Profil krzysiekl
tabelka
zobacz link
llukasz 2014-01-10 14:16   
llukasz - Profil llukasz
narty (cały zestaw: narty, kijki, buty, kask) są DODATKOWO i GRATIS. Rezerwacja jest zalecana dla pewności, że sprzęt się zmieści ale nie 100% konieczna. Powyższe nie dotyczy rejsów do USA i Kanady.
krzysiekl 2014-01-10 14:16   
krzysiekl - Profil krzysiekl
jest też taka tabelka i tam jako dodatkowy bagaż sportowy jest wymienione ze musi zmieścić się w limicie wagowym. nie ma nic o ilościowym.
ale ceny do Szwajcarii i tak mają kiepskie..chyba aż tak nie chcę uniknąć autobusu, za prawie tą kasę mogę tam wybrać się drugi raz w innym terminie...już taką metodą jak będę chciał a nie autobusem
sauvi 2014-01-10 14:12   
sauvi - Profil sauvi
@llukasz: zgadza sie, "o ile tylko nie zostaną przekroczone odpowiednie limity, bagaż sportowy objęty jest limitem bezpłatnego bagażu (FBA).". Czyli albo walizka, albo narty (w klasie ekonomicznej), w przeciwnym wypadku 50 EUR.
llukasz 2014-01-10 14:08   
llukasz - Profil llukasz
są gratis
sauvi 2014-01-10 14:01   
sauvi - Profil sauvi
O ile mi wiadomo, placi sie 50 Euro za narty i trzeba ich przewoz wczesniej zglosic LH.
krzysiekl 2014-01-10 13:56   
krzysiekl - Profil krzysiekl
czytałem na ich stronie ale nie zrozumiałem.
Jakie są zasady przewozu nart w Lufthansie?
Są w cenie biletu? Płaci się dodatkowo jak nadbagaż?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy