Odwołane LOT-y z Katowic do Warszawy

Ostatnio było głośno o odwoływanych porannych lotów z Ławicy do Warszawy. Od pewnego czasu jak obserwuję tablice lotów on-line katowickiego lotniska i zauważyłem, że tutaj ma miejsce coś podobnego. Może za wcześnie żeby już mówić o serii, ale w ciągu ost. 10 dni naliczyłem 3 odwołane loty z godz ok 6ej
07/03/2008 00:50  
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jsg 2008-03-07 13:16   
jsg - Profil jsg
szot: Ubawilem sie setnie Twoja wizja FistClass bus by EuroLOT! Setnie!
szot 2008-03-07 13:13   
szot - Profil szot
taaaaa, siedzenie na pół autobusu, z projektorami LCD, nielimitowany barek samoobsługowy i ponentne stewardessy i przystojni stewardzi do każdych usług pechownych pasażerów (euro)LOTu
jsg 2008-03-07 13:09   
jsg - Profil jsg
i do tego, jak ktos raz nacial sie na LOTo bus to nastepnym razem poleci LH.
jsg 2008-03-07 13:06   
jsg - Profil jsg
278 PLN za autobus to troche duzo...moze maja First Class??? ;-)))
szot 2008-03-07 13:05   
szot - Profil szot
jsg: aleć Ci się nie wydaje, za Odrą faktycznie zaczyna się państwa z innego świata... ///A co do odwoływania rejsów LOTowskich to ja sobie mogę wyobrazić co czują pasażerowie płacący za bilety za swoje pieniądze a nie firmowe i później się tarabanić z KTW do WAW autobusem niejako za 278 PLN...
jsg 2008-03-07 12:54   
jsg - Profil jsg
szot: ale to Niemcy i Szwajcaria. Czasami wydaje mi sie ze za odra zaczyna sie inny swiat. W WAW to nawet pociag nie dochodzi na lotnisko, a co tu mowic o opcji FlugZug i skomunikowaniu samolotow z pociagami tak jak ma to miejsce w ZRH, CPH, ARN, FRA. Wysiadasz z samolotu i wskakujesz w pociag. Szybko i komfortowo. Eh
szot 2008-03-07 12:38   
szot - Profil szot
jsg: no standard, że tam gdzie linie lotnicze wiedzą że nie mają szans z koleją, to współpracują tam. Przykłądem znakomitym są koleje szwajcarskie i usługa FlugZug (np. na trasie Basel Hbf do Zurich Kloten - samolot leci 30 minut a pociąg godzikę); więc za jaaaaaaaaaaakiś czas też w POlsce nasz LOT (jeśli do tego czasu przetrwa) będzie musiał wiejść w partnerstwo w kolejami (nie piszę PKP, bo nam się powoli acz jednak konkurencja rozkęca na torach)
jsg 2008-03-07 11:31   
jsg - Profil jsg
szot: jestes wizjonerem. Chociaz LH wspolpracuje z DBahn. nawet w rozkladach lotow maja 'rejsy' pociagowe. No ale PKP-owi daleko daleko do Dbahn
humbak 2008-03-07 11:25   
humbak - Profil humbak
marianie: nastepnym razem nie idz do okienka, tylko wejdz na strone intercity i kup bilet pzrez internet. Taniej, a jak wejdziesz odpowiednio wczesnie, to nawet zapalcisz 22 lub 33 zl za to, co zwykle placisz 90 zl.
adams 2008-03-07 09:52   
adams - Profil adams
ja na czerwiec wolałem wybrać lot LOTem do WAWy na trzy dni, niż pociągiem. Zawsze to jakać atrakcja :)
szot 2008-03-07 08:35   
szot - Profil szot
marianku: bilety w ramach promocji enterCITY dostępne są tylko internetowo i płacisz przelewem online albo kartą
marian 2008-03-07 08:31   
marian - Profil marian
szocie: jakoś mnie pani w okienku taki pod 90zl wciskała :) ale jechałem tylko kilka razy... następnym razem podpytam o te promocyjne. Piękny plan z tym IC, ale odległy, chyba nawet bardzo odległy. aynis: też miałem przyjemność 5h i coś - więcej już nie chcę!
szot 2008-03-07 08:21   
szot - Profil szot
teraz każdy sobie rzepkę, ale chyba dożyjemy jeszcze czasów, kiedy to nasz LOT będzie musiał współpracować z koleją bo gdy nadejdą czasy szybkiej kolei (a wierzę, że mimo wszystko nadejdą), kompletnie nie będzie się opłacało lecieć z np. WRO do WAW samolotem (jak będzie IC jechać 1h55 min - takie plany IC)...
aynis 2008-03-07 08:19   
aynis - Profil aynis
Po ostatniej podróży pociągiem z Warszawy do Gdyni - 5 godzin z ogonkiem - nie mam ochoty na jeżdżenie pociągami przez najbliższy rok... Brrr...
szot 2008-03-07 08:15   
szot - Profil szot
marianie: w IC są bilety w ramach promocji enterCITY za 33-/ 44-/55-złotych więc już wogóle rarytas - tylko trzeba je kupić odpowiednio wcześniej, la są
marian 2008-03-07 08:10   
marian - Profil marian
Dokładnie, ale chyba w Locie nie ma na tyle spostrzegawczej osoby, która może wychwycić ten drobny fakt :)
szot 2008-03-07 08:05   
szot - Profil szot
Ja się nie dziwię niejako, bo na trasie z POZ do WAW i z KTW do WAW oraz z KRK do WAW samolot się całkowicie NIE OPŁACA! IC będzie szybciej niż samolotem. OPŁACA SIĘ na trasie z GDN do WAW, z WRO do WAW, z SZZ do WAW i z RZZ do WAW, gdzie pociągi tarabanią się tarabanić się będą przez remonty jeszcze dłuuuuugo....
marian 2008-03-07 01:39   
marian - Profil marian
też zaobserwowałem to ostatnio. ale niestety to w miarę częsta praktyka LOTu, odwołać a ludzi w busa - niech jadą kilka godzin... Dlatego zawsze jak mam jechać z KTW do WAW nie biore pod uwagę samolotu, IC 2h35m i bilet za 89zł :) nic dodać nic ująć!
spider_85 2008-03-07 00:52   
spider_85 - Profil spider_85
Ostatnio było głośno o odwoływanych porannych lotów z Ławicy do Warszawy. Od pewnego czasu jak obserwuję tablice lotów on-line katowickiego lotniska i zauważyłem, że tutaj ma miejsce coś podobnego. Może za wcześnie żeby już mówić o serii, ale w ciągu ost. 10 dni naliczyłem 3 odwołane loty z godz ok 6ej
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy