Prestiżowo do Singapuru

Prestiżowo do Singapuru Polskie Linie Lotnicze LOT i Singapore Airlines podpisały w czwartek, 20 października, porozumienie o wspólnej obsłudze lotów między Warszawą i Singapurem. Umowa wchodzi w życie z dniem 30 października, ale w systemach rezerwacyjnych jej efekty pojawią się w pierwszej połowie listopada. Podpisane porozumienie dotyczy w tej chwili lotów między Warszawą i Singapurem tylko...
21/10/2005 11:06   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
roberto 2005-10-24 12:42   
roberto - Profil roberto
Dzieki ;) Czyli jednak sie zgadzasz. A odnosnie Berlina to zobaczymy.. jak i jesli wybuduja nowe lotnisko. Łacznie berlina ma teraz jakies 13-14mln pax.. to przeciez wiecej niz cala polska wyciagnie w 2005roku
tos 2005-10-24 11:54   
tos - Profil tos
Jesli sam nie wpadles na to, popraw pierwszy link, ktory sie automatycznie przestawil w tekscie. Nie powinno byc przerwy miedzy 7 a 6 w adresie. A moja wypowiedz byla odpowiedzia na twoje komentarze. Oczywiscie, ze samoloty z lotnisk regionalnych do Frankfurtu powinny byc objete umowa z SQ.
roberto 2005-10-24 11:38   
roberto - Profil roberto
przepraszam za "wulgaryzmy". A do tos: przeczytaj artykul ktory komentujesz bo piszesz nie na temat. Nikt nie pisze ze BErlin jest duzym HUBem. Jednak jego siatka polaczen niewiele sie rozni od tej z monchium, nie ma jedynie polaczen miedzykontynentalnych. Nie wiem o co Ci chodzi o Poz ?? I tak samoloty do FRA beda latac z lotnisk regionalnych wiec nie ma powodu by nie objac ich umowa wspolnie z Singaporem. Wiec pomysl najpierw zanim zaczniejsz pisac bez sensu. I przeczytaj artykul oraz poprzednie komentarze
tos 2005-10-24 10:32   
tos - Profil tos
LH sie nigdzie nie gryzie. Berlin w porownaniu z Frankfurtem albo Monachium to zbyt biedne miasto, ze zbyt malym potencjalem na takie polaczenia. Chociaz byc moze jest jakas logika w Twoim wywodzie i rzeczywiscie FRA i MUC sa hubami tylko po to, zeby "sztucznie zapchac terminale". Inaczej pewnie byloby tam zbyt wiele miejsca. Wiecej na ten temat Berlina znajdziesz na forum Flyertalk:
zobacz link
oraz tutaj:
zobacz link

Podobnie moze byc z Poznaniem i SASem - przeciez mogli zmienic godziny lotow na bardziej odpowiednie, zamiast je zawieszac. Rowniez Austrian kierowal sie jakims biznes planem zwiekszajac liczbe lotow do Krakowa i zupelnie zawieszajac polaczenie z Poznaniem. Byc moze pasazerowie z Poznania niedostatecznie wypelniaja terminale w Kopenhadze i w Wiedniu?
roberto 2005-10-24 10:12   
roberto - Profil roberto
* Komentarz moderatora: post usunięty ze względu na wulgaryzmy
tos 2005-10-24 09:59   
tos - Profil tos
Roberto, Lufthansa probowala latac z Berlina na trasy miedzynarodowe pare lat temu, ale stwierdzili, ze sie nie oplaca. Oplaca sie jedynie tanim liniom, ale one lataja tylko do popularnych destynacji. Podobnie jest w Polsce. Malenkie porty lotnicze typu Poznan generuja zbyt maly ruch biznesowy, zeby miec bezposrednie polaczenia miedzynarodowe. SAS rowniez ograniczyl polaczenia z Kopenhagi do Poznania - chyba byl jakis realny powod, zeby to zrobic? Kiedys latali dwa razy dziennie. Nie wspominajac juz o Austrian Airlines, ktore tez sie wycofaly.
roberto 2005-10-24 08:36   
roberto - Profil roberto
Znowu nie macie racji.. Wiekszosc linia oczywiscie planuje polaczenia przez centralne huby.. jednak glownie polaczenia dalekie ktorych z polski niemal nie ma.. Lotniska z miast wielkosci poznania krakowa czy trojmiasta raczej w przypadku wiekszosci linia maja wlasne polaczenia europejskie i raczej obciachem jest to ze wszedzie trzeba leciec przez waraszawe. Jesli chodzi o Berlin to blad LH juz zapchalo AirBerlin wiec rynku dla LH po prostu nie ma. Ta polityka LOTu to sztucczne zapychanie nowego Terminala.. po prostu komuna i tyle.
usuniety 2005-10-23 09:18   
usuniety - Profil usuniety
Znów katastrofa lotnicza, tym razem w Nigerii, a było trochę przerwy
fanatyk 2005-10-22 15:57   
fanatyk - Profil fanatyk
łeee... i to ma być prestiżowo !?
maxx 2005-10-21 22:34   
maxx - Profil maxx
tos: Nie przesadzasz? Jak chcę polecieć np. z Gdańska do Barcelony albo Alicante, to tanimi liniami przez DTM trafiam w 5-6 godzin, Lufą albo Sasem przez 2 huby zajmuje to 10 godzin... Gdzie logika?
gosc_Pedro 2005-10-21 21:10   
gosc_Pedro - Profil gosc_Pedro
Ja jestem bardzo zadowolony z tej wspolpracy. Wiem, ze LOT jest kiepska linia, ale innej niestety nie mamy. Niech LOT lub SQ zaczna latac do W-wy bezposrednio. A chcialbym najchetniej zobaczyc wspolprace LO z RG (VARIG) do Ameryki Poludniowej. Sni mi sie polaczenie nonstop W-wa - Sao Paulo - Rio De Janeiro
tos 2005-10-21 17:50   
tos - Profil tos
Wszystkim narzekajacym na scentralizowanie miedzynarodowych rejsow LOTu na Okeciu przypominam, ze taka jest polityka wszystkich linii lotniczych. Tworza one w jednym miejscu hub, do ktorego dostarczaja pasazerow z lotnisk regionalnych, bo tak sie bardziej oplaca. Trudno otwierac polaczenie np. z Bukaresztu do wszystkich lotnisk w Polsce. Do Warszawy wystarczy. Lufthansa lata do wielu miast w Polsce, ale rownoczesnie dba o swoje huby w Monachium i Frankfurcie. Dlatego np. nie obsluguje praktycznie zadnych miedzynarodowych polaczen z "regionalnych" lotnisk w stolecznym Berlinie, tylko dowozi ich do FRA i MUC a stamtad dalej w swiat.
roberto 2005-10-21 14:49   
roberto - Profil roberto
Nie masz racji Gdyby to glownie LH latala z regionalnych do FRA to bym Bogu na kolanach dziekowal, jedynym portem gdzie TYLKO LH obluguje trase do FRA sa Pyrzowice. A do faktu podpisania umowu uwzgledniajacej istnienie lotnisk regionalnych bezposrednie polaczenie lotem do zurychu nie wydaje sie potrzebne. Nie wydaje mi sie by to Singapore zalezalo na ograniczeniu "zasiegu" umowy do wawy, bo niby po co? To zadna tajemnica ze polaczenia z portow regionalnych do FRA powstaly jako efekt uboczny umowy z LH przy wejsciu do StarA i LOT robi co moze by te polaczenia maksymalnie blokowac.
gosc_Maja 2005-10-21 14:47   
gosc_Maja - Profil gosc_Maja
Co do połączenia spółek. Pracuję w Warszawie - i nie myślcie sobie że my tu marzymy o połączeniu z KRK czy SZZ. U was jest inna-lokalna specyfika. U nas chyba bardziej czuć oddech konkurencji. No, bo jaka konkurencja może być w Balicach - gdzie jest jeden agent hanlingowy i raptem 8 stanowisk odprawy? Wiadomo - nikt nie lubi konsolidacji, ale pomyslcie - wspolna oferta na rynku, jedne stawki, wspolne przetargi na sprzęt i przebazowanie jeżeli zachodzi taka konieczność - to są oszczędności. Dajcie się wypowiedzieć liniom lotniczym co one na to. Nie papugujcie gazety wyborczej. W artykule jest sporo błędów...pozdrawiam i powodzenia lokalnie
humbak 2005-10-21 14:10   
humbak - Profil humbak
Z Zurychem bezpośrednie połaczenie LOTem ma tylko Warszawa. A LOT nie lata z wielu portów regionalnych do FRA, tylko Lufthansa. Umowa na razie nie obejmuje innych połączeń LOTu, ale tzreba dobrze czytać - w przyszłości może coś takiego nastąpi... Pożyjemy zobaczymy...
roberto 2005-10-21 13:15   
roberto - Profil roberto
Zdaje sie ze wawa zauwazyla ze porty regionalne lepiej sobie radza bez jej opieki. Efekt jak powyzej - oraz zenujaca decyzja PPL o polaczeniu spolek handlingowych. Mam nadzieje ze da sie to jeszcze zablokowac, chocby przez Urzad Antymonopolowy, jesli nie to oby portom regionalnym udalo sie rozkrecic wlasna konkurencje.
krisg 2005-10-21 12:50   
krisg - Profil krisg
Dobrze, ale Okęcie to nie jedyne lotnisko mające połączenie z Frankfurtem czy Zurichem. Pytam się co z resztą portów!?
roberto 2005-10-21 12:32   
roberto - Profil roberto
A gdzie porty regionalne - kazdy z nich ma polaczenie do FRA ????????
Rozumiem ze cennik dalej wg starych zasad ?? W styczniu lecialem do SIN z POZ i nie wiem jak mam rozumiec taka polityke ? Jestem dla Lot pasazerem 2 kategorii, bo dla SQ to chyba bez roznicy?
Kombinujcie tak dalej chlopaki z LOT a to nie wy wykupicie Maleva a Malev was.
gosc_tigle 2005-10-21 11:48   
gosc_tigle - Profil gosc_tigle
ssssssssudownie
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy