Walka z pseudo-taksówkarzami trwa

Walka z pseudo-taksówkarzami trwa Na postoju taksówek przed Terminalem A na Lotnisku Chopina zainstalowane zostały nowe wyraźne oznaczenia z informacją o rekomendowanych korporacjach taksówkowych. To kolejny element działań promujących korzystanie z legalnych taksówek na lotnisku.Nad zatoczką jezdni, w której zatrzymują się taksówki, zawisły niebieskie sześcienne kubiki z wyraźnym napisem...
23/05/2012 21:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
4tech 2012-05-29 17:54   
4tech - Profil 4tech
I tu się z Tobą zgadzam;)
sauvi 2012-05-29 17:07   
sauvi - Profil sauvi
4tech, oczywiscie, ze to nie jest wylacznie polska specyfika. Tylko dobrze by bylo, gdyby wladze lotniska przestaly ich tolerowac. Jak mowi powiedzenie, "you never get a second chance to make a first impression", a to jest wlasnie pierwsze wrazenie o miejscu, w ktore doleciales.
4tech 2012-05-29 17:01   
4tech - Profil 4tech
sauvi, akurat w Palermo, Baltimore czy L.A naciągacze sa w hali przylotów, na Queens bywa różnie raz są w środku raz przed budynkiem. Ale co do zasady masz rację należy z tym walczyć.
sauvi 2012-05-29 16:50   
sauvi - Profil sauvi
4tech: naganiacze sa w bardzo wielu krajach, ale niekoniecznie w budynkach terminali lotniska. Sam piszesz o Queens i stacji metra. Dobrze zarzadzane lotnisko nie dopuszcza ich do dzialalnosci wewnatrz budynku terminalu.
A na tym portalu chodzi o lotnictwo, nie o taksowki.
sauvi 2012-05-29 16:35   
sauvi - Profil sauvi
Pozostaje pytanie, czy wladze lotniska rzeczywiscie taka walke zaczely. Bez nich nic sie nie moze udac.
4tech 2012-05-29 16:33   
4tech - Profil 4tech
Panowie, nie rozpędzajcie się tak z tymi cywilizowanymi krajami;) na całym świecie ( na lotniskach, dworcach, stacjach) taki proceder jest uprawiany. Jedni z tym walczą inni nie. We Włoszech konkretnie w Palermo to nie można opędzić się od naciągaczy, w USA to samo ( Baltimor, L.A) w NYC wystarczy pojechać metrem na Queens wysiąść na Jamaica inn wyjść przed budynek i... 20 miłych panów o afrykańskich korzeniach woła "taxi taxi". Także nie jest to tylko problem WAW;
mietek 2012-05-29 16:26   
mietek - Profil mietek
Jasne, że nie powinno tego być; no to teraz zaczeli walke, oby im się udało!
sauvi 2012-05-29 16:20   
sauvi - Profil sauvi
@mietek: zgadzam sie z Toba. Niemniej jednak w cywilizowanych krajach na ogol walczy sie z tym.
W kazdym razie, kazdorazowe nagabywanie przez oszustow-taksowkarzy gdy przylatuje na Okecie jest nieprzyjemne, zle swiadczy o zarzadzajacych lotniskiem i pachnie trzecim swiatem.
Jasne, ze gdyby nie bylo popytu (= naiwnych), nie byloby podazy (= oszustow). Ale nie to jest, moim zdaniem, najwazniejsze. Tym bardziej, ze sposobow na to, zeby sie wyniesli z terminalu jest multum, tylko woli walki brak (pomijam wszelkie insynuacje, dlaczego tak sie dzieje).
mietek 2012-05-29 15:57   
mietek - Profil mietek
sauvi: Ja w TLV nie byłem miejscowy, a mimo to od razu mi się lampka zapaliła, ze jak koleś chce mnie "capnąć" w terminalu to coś tu nie gra. Ja bym to zwalił na myślenie po prostu;-) To, że nie powinno tego być to jedno ale to, że są ludzie, którzy bezmyślnie idą za Panem Zenkiem z terminalu na jakiś parking za rogiem to inna sprawa, równie ważna moim zdaniem.
sauvi 2012-05-29 15:43   
sauvi - Profil sauvi
@mietek: to moze dotyczy miejscowych tj. tych, ktorzy juz wiedza, ze sa jakies rekomendowane taxi i ze sa drogie.
Jako przybysz z zagranicy mam prawo sadzic, bedac w kraju UE, ze taksowkarz dopuszczony do akwizycji w budynku lotniska nie jest systematycznym oszustem.

Na lotniskach, gdzie z tym jest problem, juz przy odbiorze bagazu bywa okienko firmy taksowkowej, ktora wypisuje voucher na taxi wg. stalego cennika (przyklady: Kuala Lumpur, Cancun).

Z kolei w Rzymie Fiumicino stala cena za taxi do Rzymu intramuros jest wywieszona na postoju taksowek, to tez jest jakies rozwiazanie.
mietek 2012-05-29 15:13   
mietek - Profil mietek
Gdyby ludzie nie próbowali cwaniakować to nie było by naciągaczy. Każdy myśli, że zakombinuje i weźmie taniej, bo te co są rekomendowane to drogie, i potem wychodzi na tym tak jak wychodzi. gosc_9e37c: Nie zgadzam się z Tobą, że w innych krajach tego nie ma, ostatnio byłem w TLV i tam też koło bankomatów, przy kioskach stoją Panowie i pytają: "taxi, taxi". Ja ich olewam i ide na rekomendowane i nie ma problemu.
gosc_034c6 2012-05-25 09:30   
gosc_034c6 - Profil gosc_034c6
Czemu nikt nie pisze o tym, że całą akcję zawsze zaczynają inspektorzy Inspekcji Handlowej, którzy jadą w charakterze klientów? Całe zasługi przypisuje sobie Urząd Miasta!
gosc_b12f0 2012-05-25 00:51   
gosc_b12f0 - Profil gosc_b12f0
Kiedy na Okeciu pojawil sie nowy komendant policji , naciagacze znikneli z lotniska .Niestety po 2 tygodniach strony sie "dogadaly " i naciagacze wrocili
hops 2012-05-24 16:30   
hops - Profil hops
pytanie czemu rekomendowani takściarze i ich koordynatorzy nic z tym nie robią, kiedy na ich oczach "rwie się" klienta...
gosc_9e37c 2012-05-24 10:59   
gosc_9e37c - Profil gosc_9e37c
Wystarczyłoby usankcjonować porządnie przewozy taksówkowe i problem zniknąłby z całego kraju. Dlaczego nie ma tego w innych krajach? Bo są bardzo rygorystyczne przepisy wydawania koncesji i nie ma możliwości 'prywatnego' transportu osobowego.
gosc_64f1b 2012-05-24 09:33   
gosc_64f1b - Profil gosc_64f1b
A we Wrocławiu przed terminalem taksówkarze głośno uzywają wulgaryzmów. Za każdym razem gdy tam jestem (od otwarcia nowego terminala 9 razy) słyszę jakich słów używa ta "elita". to nie jest dobra wizytówka dla wrocławia
malin 2012-05-24 09:30   
malin - Profil malin
"Osoby poszkodowane mają się zgłaszać na policję" - przecież wiadomo, że turysta czy biznesmen nie będzie się fatygował. Należy wysyłać codziennie pracowników lotniska na wabia, dać się naciągnąć na taksówkę i zgłaszać na policję. Albo zamówić usługę mystery shopper wraz z zapłatą za czas na komendzie.
gosc_76701 2012-05-24 09:01   
gosc_76701 - Profil gosc_76701
Wystarczy zadzwonić po taką korporację na jaką masz ochotę, nie musisz wsiadać w te ktróre stoją pod terminalem :)
Nikt Cię nie naciągnie i nie przepłacisz...
gosc_d2eb7 2012-05-24 08:24   
gosc_d2eb7 - Profil gosc_d2eb7
oszusci sa, to prawda, ale te rekomendowane taksowki sa drogie. roznica w kursie do srodmiescia miedzy rekomendowana a zamawiana taxi potrafi wyniesc do 30% ceny na korzysc tej na telefon. skoro jest taki problem to moze warto zrobic stala cene niezaleznie od miejsca docelowego w centrum? takie rozwiazanie jest np w Nowym Jorku i pozwala to uniknac oszustow.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy