Embraer pożegnany... a wciąż lata!

Embraer pożegnany... a wciąż lata! W piątek (15.04) Polskie Linie Lotnicze LOT oficjalnie pożegnały Embraera ERJ-145. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie to, że samolot o rejestracji SP-LGH... wciąż wykonuje rejsy w barwach narodowego przewoźnika.Do naszej redakcji, poprzez platformę Daj znać zgłosiło się kilka osób, które zauważyły rejsy lotowskiej maszyny, która kilka dni temu opuściła flotę. Na...
21/04/2011 03:47   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
piotrek737 2011-04-22 18:02   
piotrek737 - Profil piotrek737
Nie tylko ;) Przed BTS tak na rozgrzewkę walnął sobie TXL a jakiś czas temu wyfrunął do ARN ;)
that 2011-04-22 17:49   
that - Profil that
Haha :))
gral 2011-04-22 17:34   
gral - Profil gral
uprzejmie donoszę, że dziś E145 odbył rejsy na trasie WAW-BTS-WAW :)
piotrek737 2011-04-22 01:04   
piotrek737 - Profil piotrek737
Tadeo64: w takim razie skoro jedziesz tak po wszystkich to może wskaż mi prezesa który przez ostatnie lata dobrze prowadził firmę pt. LOT. Dwa, dobrze wiem jak wygląda proces zwrotu samolotów i tak poza tym: "Brytyjski koncern BAE Systems wzmacnia swoją ofertę w segmencie przelotów regionalnych. W ramach umowy z PLL LOT, spółka otrzymała prawo do zajęcia się ponownym wprowadzeniem na rynek samolotów Embraer ERJ-145, które latały w barwach polskiego przewoźnika." umowa ta została podpisana w lutym.
Grabik: wszystko fajnie i super tylko już 2 dzień są odwoływane popołudniowe rejsy LOTu z Krakowa także nie wszyscy mogą sobie latać. Poza tym to jest dla LOTu nieekonomiczny samolot więc chyba jednak tej ekonomii nie ma ;)
4tech 2011-04-22 00:59   
4tech - Profil 4tech
tadeo64, o jejku czyżbyś był ze ZZ w LO? którym dobrał się do tyłka Mikosz? O ile wiem to nie musiał organizować przetargu ( miał na to zgodę MSP i MF ). O tym że w 2011 będzie brakować samolotów we flocie LO wiadomo było od 2007/08 czyli duże wcześniej przed Mikoszem. Decyzja o zakupie ( w efekcie anulowana) Q 400 była najbardziej racjonalna decyzja jak chodzi o odnowienie floty. Na rynku samolotów tego typu jest " posucha" Nie ma jeszcze ATR 600, "wolnych" ATR72 praktycznie nie ma. A w tym roku odchodzą B737/B767/E45, więc powiedz mi "mondralo" skąd wytrzasnąć samoloty dla LO? Dwoma ATR72 i E95 nie załatasz dziury. A o braku samolotów najlepiej świadczy że część rejsów "za wielką wodę" będzie obsługiwać B767 wypożyczony od AIP.
grabik 2011-04-22 00:03   
grabik - Profil grabik
Ludzie kochani, jak linie lotnicze nie wykonałyby połączenia, pasażerowie byliby nie pocieszeni. A niech lata i wozi nawet wycofany. Skoro ekonomia podpowiada takie zachowanie, to nic nam do tego. Lot jako spółka państwowa do tej pory nie mał szczęścia do prezesów. W końcu zaczął ktoś liczyć kasę i podejmować decyzje racjonalne. Dlatego niech lata. Jak my to mówimy na uczelni: Ekonomia jest ponad PR-em.
tadeo64 2011-04-21 23:43   
tadeo64 - Profil tadeo64
Masz rację 4tech! Napisznam zatem coś na temasz geniusza karpat Mikosza on to przecież wskazał bez przetargu Q 400. Dobrze że MSP dało mu sznse odejść bo może by już siedział. Napisz nam jednak o Mikoszu tak zawsze ładnie to robisz .
4tech 2011-04-21 23:22   
4tech - Profil 4tech
oj..puderniczki w ruch:)...przy okazji LO wycofuje E45 od 2008r. tylko prawda jest taka jaką przedstawił piotrek 737...czkawką odbija się rezygnacja z Q400. A to dopiero poczatek problemów.
tadeo64 2011-04-21 23:07   
tadeo64 - Profil tadeo64
dp piotrka373 chłopie o co tu chodzi. Coś na siłę prubujesz udowodnić. Pozbycie sie samolotów to pewien proces. załatwia się coś takiego przez brokerów podpisując trudne kontrakty. Wypowiadasz się jakbyś zał te zapisy, a to oczywiście niemożliwe.
Pewne jest, że firma zbywa te maszyny i jeśli teraz latają to widać jeszcze mogą. A może ktoś soóźnia się z odbiorem. LOT robi swoje, wozi ludzi a ty takim starym polskim zwyczajem szukasz dziury w człym. Tak samo jak autor tego artykuliku.
piotrek737 2011-04-21 22:28   
piotrek737 - Profil piotrek737
Mateusz26: odpowiedź jest bardzo prosta bo podejmuje złe decyzje a przede wszystkim do dnia dzisiejszego nie chcieli się przyznać, że istnieje problem z flotą... Cytat z informacji prasowej PLL LOT: "Dzisiejszy rejs LO-3832 z Gdańska do Warszawy był ostatnim rejsem wykonanym samolotem Embraer 145 w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT. " Zero wzmianki o jakiś rejsach ad hoc. Dziś (21.04) Embraer 145 SP-LGH wykonał: WAW-KTW-WAW, WAW-RIX-WAW, WAW-KTW-WAW i WAW-WRO-WAW. Czy tak powinien wyglądać dzien maszyny ad hoc? Przecież to jest wół roboczy a nie ad hoc... Jak BA zdjęło z siatki B757 a LH A300 to było to zrobione a nie, że pożegnamy samolot a potem nim jeszcze polatamy... Nie mam nic do LOTu, no ale nie róbmy ściem i tego typu akcji.
mateusz26 2011-04-21 22:12   
mateusz26 - Profil mateusz26
Dla czego zawsze gdy PLL LOT podejmie jakąś decyzje jest za to krytykowany?;/ Wyraźnie było mówione, że samolot jest zdejmowany z siatki ale może jeszcze latać jako ad-hoc.
piotrek737 2011-04-21 21:05   
piotrek737 - Profil piotrek737
polonista: Bo jeżeli wycofuje się samolot z floty to się wycofuje a nie wciska jakieś ściemy. Jeszcze nie widziałem linii na świecie aby wycofując i żegnając dany samolot potem nim jeszcze woziła pasażerów ;) Także mi nie chodzi o ten stricte samolot a o zachowanie PLL LOT. legiawaw: Owszem ekonomia zadecydowała o tym samolocie na niekorzyść. Poza tym zaskoczyłeś mnie stwierdzeniem "że to symboliczny poczatek procesy wycofywania tych maszyn" hmm ten proces rozpoczął się już w 2008 roku :D Wtedy z floty odeszły 4 maszyny. W lutym 2011 roku odeszła kolejna maszyna i teraz końcem sezonu zimowego miał zniknąć na amen no a jak jest to widzimy ;)
legiawaw 2011-04-21 19:56   
legiawaw - Profil legiawaw
Drogi Polonisto. nasi koledzy internauci myślą, że strzeli się w palce i znika. LOT wielokrotnie mowił ( było w prasie i TV ), że to symboliczny poczatek procesy wycofywania tych maszyn. To potrwa kilka tygodni. Mimo, że mile wspominam ten samolocik to wiem, że koszt przewiezienia pasażera jest znacznie wyższy niż w wiekszych embraerach. Ekonomia sie klania prosze państwa.
polonista 2011-04-21 17:17   
polonista - Profil polonista
Ja tu czegoś nie kumam. Najpierw był płacz, że szkoda, że już nie będzie latał, bo taki fajny i jakie miłe z nim wspomnienia. Teraz jest płacz i narzekanie, że wciąż jeszcze lata. Schizofrenia jakaś. Jestem daleki od idealizowania LOT-u, ale wygląda na to, że dla wielu co nie zrobi ta firma, to jest źle. Tak się nie da dyskutować!
wroord 2011-04-21 15:05   
wroord - Profil wroord
Problemy beda nie tylko z trasami europejskimi, przeciez LOT juz nie ma czym latac za ocean. Rozklad okrojony do minimum i jak wypadnie jeden samolot to juz zupelna klapa.
michald 2011-04-21 13:45   
michald - Profil michald
To tak jak kilka razy otwiera się w Polsce odcinki dróg. Jedna obwodnica, a kilka razy otwierana ;-) Sorrcik za OT
piotrek737 2011-04-21 13:33   
piotrek737 - Profil piotrek737
Cani: Ale on lata nadal dla Lotu także to jest dziwne ;) Gdyby latał dla Lufthansy, CSA i nie wiem BMI to nie interesuje mnie to, ale jeżeli ktoś żegna samolot i zarzeka się, że jest to ostatni operacyjny dzień dla niego no to nie fajnie to potem wszystko wygląda. Ja rozumiem braki floty itp. no ale można było z tym pożegnaniem chwilę poczekać i byłoby idealnie a tak to mamy to co mamy.
cani 2011-04-21 13:15   
cani - Profil cani
I co w tym dziwnego, że Embrajerek lata. South African Airways, tez parę lat temu pożegnali B747-400, a one potem i tak latały, fakt faktem, że dla TAAG, ale latały w swoim macierzystym ubarwieniu :)
trucker 2011-04-21 10:23   
trucker - Profil trucker
Po co było jakieś pożegnanie itp. Ale to świadczy o jakieś paranoi. Czym prędzej sprzedać ten moloch komuś poważnemu , tylko czy ktoś będzie chciał wziąśc. Jedyny konkretny prezes Mikosz , coś rozpoczął ale nie dali mu skończyć!!! Teraz niech rządzą związki zawodowe!!!
marqoos_pl 2011-04-21 10:02   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Eeee, tam... Zamkną kilka tras w szczycie sezonu tłumacząc to niebezpieczną sytuacją. Będzie dobrze, zarząd szczęśliwy, prezes zadowolony (i lubiany przez załogę), a klienci? A kto by się takim zbędnym szczegółem przejmował?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy