Smartwings pojawia się i znika

Smartwings pojawia się i znika Od wczoraj (10.06) mieliśmy latać do Dubaju. A tuż przed uruchomieniem połączenia charter-mix z Warszawy i Katowic do Emiratów czeskie linie lotnicze Smartwings zaprzestały sprzedaży biletów na tych trasach. Czyżby miasto ociekające złotem nie przyciągało Polaków? Smartwings ogłosił uruchomienie trasy z Polski do Dubaju pod koniec kwietnia. Na stronie przewoźnika nie...
11/06/2010 17:32   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
szumny 2010-06-14 14:58   
szumny - Profil szumny
Wyczytałem że Madej to zbój-alkoholik, bohater komiksu "Wampiurs Wars".
jurek 2010-06-14 14:20   
jurek - Profil jurek
madej nie po raz pierwszy pisze głupstwa. Wczoraj nocowałem w Warszawie w centrum miasta przy pl. Zawiszy w hotelu 3 *** za 149 zł czyli 36 euro ze śniadaniem.
jurek 2010-06-14 14:18   
jurek - Profil jurek
madej nie po raz piewrszy pisze głupstwa. Wczoraj nocowałem w Warszawie w centrum miasta przy pl. Zawiszy w hotelu 3 *** za 149 zł czyli 36 euro ze śniadaniem.
marqoos_pl 2010-06-14 13:31   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Madej - co Ty opowiadasz, Polska akurat ma bardzo duzo dobrych hoteli ze stosunkowo niskimi cenami, a Warszawa w tym przoduje. 5* hotel mozesz miec za okolo 60-70 EUR, co jest bardzo dobra cena... Rowniez standard obslugi jest bardzo wysoki, ale oczywiscie nie mowimy tutaj o jakichs zapuszczonych hotelikach 'posrodku niczego' z lat 80-tych... Ale zgadzam sie, ze promocja Polski za granica mocno kuleje...
marian 2010-06-14 07:18   
marian - Profil marian
dokładnie, za 80-100E co wg. mnie jest średnią ceną (za dobry hotel) w europie można też spać w fajnym hotelu w waw, więc tu nie ma różnicy.
michalb 2010-06-13 23:10   
michalb - Profil michalb
madej, porównaj sobie ceny hoteli w innych europejskich miastach zanim zaczniesz pisać bzdury.
madej 2010-06-13 19:42   
madej - Profil madej
Czechy maja duzo wiecej do zaoferowania od Polski, roi sie tam od zagranicznych turystów, Polska dobrze sie nie promuje za granicą i brak jest u nas porządnych hoteli klasy turystycznej są albo jakies tanie wstretne gdzie wstyd byłoby w ogole kogokolwiek nocowac albo bardzo drogie. Póki to sie nie zmieni raczej nie mamy co liczyc na nalot linii typu Emirates.
krzysiekl 2010-06-13 15:51   
krzysiekl - Profil krzysiekl
co do plakatu z Warszawy to wedlug mnie w niektórych przypadkach (np. Australia) dodatkowa przesiadka (np w Niemczech) to nie jest dodatkowy problem bo i tak wszystkie loty z Europy nie są z Polski i są z miedzylądowaniem, a chyba nie ma wiekszej róznicy miedzyladowanie czy przesiadka (o ile nie zajmuje dużo czasu).
co do Emirates i WAW to wiadomo jak wygląda sytuacja od drugiej strony? Ciekawe czy na przykład w Pradze dostali jakies ulgi albo dotacje?

Polaczenie Polska - Australia byloby wlasciwie najszybsze wlasnie z Emirates ale pod warunkiem szybkich przesiadek w Dubaju (1 - 2h).

Według mnie Polska nie musi zapelnic calego samolotu, moga zrobic miedzyladowanie... i leciec np. do Skandynawii.
Brak polaczenia do polski wlasciwie nie jest dziwny, jest obok Praga, Wieden, nawet do Niemieckich portow mozna szybko dojechac, natomiast wlasnie w Skandynawii, w koncu bogaty region, nie ma Emiratesw ogole. Polityka? Nie wpuszczaja ich? Czy z jakis powodow nie chca?
marian 2010-06-13 14:42   
marian - Profil marian
widocznie ta "potężna" warszawka nie jest tak potężna... jaka stolica takie linie linie tam latają i w takie a nie inne miejsca można tam polecieć. Gdyby Emirates widział potencjał w WAW to już dawno by tu latał, więc nie czarujmy się czym to ta WAW nie jest. Niestety dla LO to ja szans na BXB nie widzę, jeśli uda się EK to będzie fajnie bo od razu otworzy się dostęp do ich całej siatki po przesiadce w DXB i tu należy życzyć sobie 2 rzeczy: 1) uruchomienia tego kierunku 2) późniejszego jego utrzymania... oby kiedys tak sie stało...
madej 2010-06-13 11:24   
madej - Profil madej
a moze niedługo bedzie Emirates skoro juz od 1 lipca do PRG beda latc to moze w koncu i w Polsce się pojawią.
4tech 2010-06-12 13:22   
4tech - Profil 4tech
migajos: o czym Ty teraz piszesz?..za przeproszeniem g* wiesz co ja mysle na temat Ok(r)ęcia....i wcale Cie nie prowokuję...czy tak trudno zrozumieć pewnych faktów?...wiele lotnisk w Europie nawet tych regionalnych ma bezposrednie polaczenie lotnicze z DXB, ba wydawaloby sie że "biedniejsze" miasta i regiony europy nie maja szans na taki kierunek a jednak jest inaczej..tylko qrka "poteżna "Warszawa nie ma takiego kierunku..to jest skandal!....aby było śmieszniej Emirates reklamuje sie w polskiej TV (TVN24).." do DXB z 6 kontynentow...
ale dziwnym trafem nie ma mowy nic o WAW...przypadek? czy swiadome dzialanie?
migajos 2010-06-12 13:10   
migajos - Profil migajos
4tech nie prowokuj mnie... Wiem ja i wszyscy na tym forum, że mierzi Cie jak Warszawie coś się uda, jak dodane zostanie połączenie... Twoje sugestie i drażnienie się że Bukareszt ma większy potencjał niż Warszawa jest po prostu dziecinne :)
4tech 2010-06-12 12:48   
4tech - Profil 4tech
migajos...to o czym to swiadczy że RO lata OTP-DXB a z WAW nie lata nic?
migajos 2010-06-12 12:43   
migajos - Profil migajos
Coś w tym musi być Jurek skoro nawet Tarom z "biednej Rumunii" lata regularnie do Dubaju...
jurek 2010-06-12 12:23   
jurek - Profil jurek
No i dobrze. Może LOT może Aeroflot może ktoś inny wreszcie otworzy to połączenie i skończy się wieczne marudzenie o Dubaju (jakby to był pempek świata albo raj obiecany) na tym portalu ;p
migajos 2010-06-12 12:13   
migajos - Profil migajos
Myślę, że z samolotu Emirates z W-wy w Dubaju wysiadłoby mniej niż polowa pasażerów. Wejście tej linii otworzyłoby wiele kierunków w Azji, Australii i Afryce w dość dobrych cenach i bez cofania się do Europy Zachodniej... Odnoszenie się do Smartwingsa jest wg. mnie zupełnie nie na miejscu... Myślę że i tak wszystkim sceptykom WAW-DXB wkrótce i tak usta zamknie LOT, który rozważa Dubaj mimo że byłby to kierunek tylko docelowy a nie przesiadkowy w dalszej podróży na wschód/południe!
henry93 2010-06-12 10:14   
henry93 - Profil henry93
Mieli oni latać dla Sun&Fun i Exim Tours, ale biura te zrezygnowały z tych lotów pewnie za mało chętnych to i smartwings zrezygnował z tego połączenia.
gregory 2010-06-12 10:04   
gregory - Profil gregory
W Dubaju pracuje mnóstwo Polaków (głównie inżynierów i informatyków). Może SmartWings liczył na tych pasażerów? Jednak większości z tych osób to pracodawca opłaca bilet z/do kraju i nie puści ich jakimś czeskim lcc tylko tradycyjnymi liniami (na które często ma zniżki).
aynis 2010-06-12 09:21   
aynis - Profil aynis
Ten billboard to tam już wisi dobre dwa lata...
gruszkatt 2010-06-12 08:17   
gruszkatt - Profil gruszkatt
kolo Okecia jest taki duzy bilboard Emirates'a: z Warszawy do 850 miast przez Dubaj.
Co za malo myslna reklama bo kto chce leciec jeszcze z 2 stopami do 850 miast!? Nie ma polaczenia z WAW do DXB Emiratesem.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy