Lublin: Prawie 43 tys. pasażerów w lipcu - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: Prawie 43 tys. pasażerów w lipcu


Podobnie jak w czerwcu, w siódmym miesiącu br. z portu lotniczego w Lublinie skorzystało prawie 43 tys. pasażerów. To o 2670 pasażerów mniej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

6 dni, 3 godziny temu
gość_7106d - Profil
gość_7106d
  

gość_a1509 - Profil
gość_a1509
  
Słabo. Nawet jakby do WAW latało 50 osób na każdym locie to będzie spadek o jakieś 12 tys. paxów.
14 godzin, 12 minut temu  

gość_63b19 - Profil
gość_63b19
  
Kolejne cięcie - od listopada pozostaje jedna rotacja LUZ-TLV.
W porównaniu z listopadem 2017 będzie w sumie 11 rotacji mniej dużymi samolotami. Zamiast tego będzie 5 razy na tydzień dash. Chersonia nie ma co liczyć bo pewnie nie dotrwa do tego czasu.
Spadki będą dramatyczne.
15 godzin, 36 minut temu  

gość_1bc3b - Profil
gość_1bc3b
  
Czym innym jest potencjał danego regionu/lotniska a czym innym są możliwości rynku. Warszawa ma potencjał spokojnie na 25-30 mln pax dlatego tyle się mówi o CPK i generalnie o rozbudowie infrastruktury lotnisk obsługujących stolicę. Jeżeli Warszawa ma taki duży potencjał to dlaczego linie nie otworzą tylu kierunków żeby obsługiwać te 25-30 mln pax? Abstrahując oczywiście od możliwości przepustowości lotnisk. Linie nie mają możliwości tak szybko się rozwinąć, nie ma tylu samolotów, pilotów itd. rynek nie jest w stanie temu podołać, ale potencjał jest. To samo tyczy się LUZ. 1 mln pax rocznie spokojnie w perspektywie kilku lat jest do osiągnięcia. Ludzie już teraz pracują i potrzebują się dostać do Lublina z Niemiec, Szkocji, Anglii, Skandynawii itd. Latają czarterami z innych lotnisk i dojeżdżają do WAW żeby polecieć gdzieś w świat. A Ukraińcy przyjeżdżają do miasta całymi tysiącami. Jest potrzeba wielu nowych kierunków i większość z nich pewnie kiedyś będzie, ale na to trzeba czasu. Za 5-10 lat 750tys - 1 mln pax może spokojnie być.
1 dzień, 2 godziny temu  

gość_6f9a9 - Profil
gość_6f9a9
  
Nie zgadzam się z tym że LUZ nie ma potencjału.Wizz nie skasował lotów dlatego że było słabe obłożenie np.na GLA czy Liverpool. Loty do OSLO teź z rewelacyjnym wypełnieniem a mimo to jedna rotacja mniej .Staram się być obiektywnym i przyznam że Lufa zwinęła się bo tu obłożenie było słabe. A z W6 jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę .Także potencjał jest tylko mało kierunków. Pozdrawiam.

1 dzień, 13 godzin temu  

gość_a1f90 - Profil
gość_a1f90
  
Nie ma sensu teraz płacić za loty, jak terminal się zapycha. Odlatuje jeden Wizz a w hali odlotów nie ma miejsc siedzących dla wszystkich jego pasażerów. A co jakby jednocześnie miało odlatywać 2 albo 3 samoloty? Tak więc spokojnie, najpierw rozbudowa a potem ruszamy z tematem!
1 dzień, 17 godzin temu  

gość_377b6 - Profil
gość_377b6
  
"Hi Adam, the schedule that you are seeing on our website is the most updated one. We have flights from Lublin
to Kiev until 27th of October. Please subscribe to our newsletter to be updated if there are further news regarding this route at: zobacz link
1 dzień, 22 godziny temu  

gość_312c7 - Profil
gość_312c7
  
no bo to jest dramat jednak, LUZ sie stabilnie rozwijal od samego poczatku. I jak narazie 500 tys pax jest sufitem przez ktory nie moze sie przebic. Jezeli lotnisko w Łodzi, trzecim najwiekszym mieście w Polsce nie potrafi rozwinąc skrzydeł bo jest za blisko Warszawy to Lublin tym bardzej bedzie miał z tym problem niestety.
1 dzień, 23 godziny temu  

gość_1bc3b - Profil
gość_1bc3b
  
Easy Jet już wcześniej informował, że trasa Lublin-Mediolan jest trasą sezonową dlatego nie rozumiem o co ten lament. W przyszłym roku będzie parę nowych kierunków ogłoszonych i znów będzie huraoptymizm jak to LUZ się dobrze rozwija. Teraz zwinęło się parę kierunków i już komentarze, że DRAMAT i tragedia. Taka jest ta branża. Jedne kierunki się pojawiają, inne znikają.
2 dni, 1 godzinę temu  

gość_377b6 - Profil
gość_377b6
  
Mediolan wraca od marca. Wysłałem do U2 maila z pytaniem. Odpisali, że kierunek wraca od S19, rozkłady wrzucą w październiku.
2 dni, 2 godziny temu  

gość_50b9e - Profil
gość_50b9e
  
Zarządzający lotniskiem odplyneli. Czarterow nie ma, rozmawiałem w biurze podróży dla czego jest w ofercie tylko Burgas, pani odpowiedziała z uśmiechem, lotnisko musi zachęcić aby była szersza oferta. A z Lubina jest popyt w różne miejsca nie tylko Bułgaria. Lotnisko z Ryanem na ciągłej wojence. Z Wizzem zaprzepaszczona szansa, chcieli 20 baniek za drugi samolot, trzeba było dawać. EasyJet też chciał 10 baniek, nie to kasujemy. Z LOT też jest coś nie tak od kwietnia zostaje jedna rotacja do TLV, a WAW podobno załatwione politycznie. Reklamy Bravo po całym Lublinie dalej stoją, dziwne reklamują loty do Kijowa. Mam wrażenie że kasa z promocji poszła do Bravo. Rozbudowa terminala, pytam po co w obecnej sytuacji i nic się nie zapowiada nowego. Żuk kasy nie da bo przed wyborami nie daje. Totalna paranoja, myśleli że są dużym lotniskiem a tu zimny prysznic. Można powoli nucic, to już jest koniec nie będzie nic!
2 dni, 3 godziny temu  

gość_89b60 - Profil
gość_89b60
  
Spokojnie, pewnie przelew nie trafił jeszcze na konto wizza. Zaksięgują uznanie i wróci Kijów ;)
2 dni, 3 godziny temu  

gość_61b37 - Profil
gość_61b37
  
DRAMAT!!!
2 dni, 14 godzin temu  

gość_b4650 - Profil
gość_b4650
  
Ja nie chcę źle wróżyć, ale to przypomina historię lotniska w Łodzi, tj. stopniowe wycofywanie się Wizzair. Oby Lublin nie skończył jak Łódź :-(

2 dni, 14 godzin temu  

gość_6bcd9 - Profil
gość_6bcd9
  
@b6d35: racja - kasa poszła na linie bravo i na reklamy ich połączeń na ukraińskich lotniskach. Co oczywiście bardzo ucieszyło wizza i efekt teraz mamy rewelacyjny.
3 dni temu  

gość_b6d35 - Profil
gość_b6d35
  
gość_6bcd9 - BMI dostało kasę w 2017 roku i umowa obowiązuje do 2021 roku, nie wypowiadaj się jak nie masz pojęcia
3 dni, 4 godziny temu  

  
gość_b6d35 - skrobnij do moderatora żeby blokował moje posty w wątku lubelskim.
3 dni, 11 godzin temu  

  
gość_c2d7f tak.. maja jokera..Traktor i brony
3 dni, 13 godzin temu  

gość_c2d7f - Profil
gość_c2d7f
  
Na stronie lotniska rozkład wisi do końca marca 2019... poczekajmy... Ale jeśli to prawda, to ciężko będzie powtórzyć ubiegłoroczny wynik. Tak nawiasem mówiąc, to chyba najgorszy rok poczynając od listopada zeszłego roku kiedy to ogłoszono zamknięcie bazy WIZZA. Jakiś efekt domina, czy co? Z drugiej strony obserwując zarząd lotniska, są wstrzemięźliwi i chyba są czegoś pewni... Czy słusznie, najbliższe tygodnie pokażą...A może to już koniec tego zarządu w tym składzie i po prostu to olewają... lub mają jakiegoś JOKERA:)

3 dni, 13 godzin temu  

gość_77574 - Profil
gość_77574
  
Obecnie loty Lublin - Kijów obsługuje maszyna z rejsu Poznań - Kijów. Ewidentnie od listopada samolot ten od razu z Kijowa wraca do Poznania. Psują się relacje na linii Wizzair - Lublin. Może zatem warto porozumieć się z Ryanair, ewentualnie pozostaje Kijów by LOT, tak jak obecnie ma Bydgoszcz.
3 dni, 14 godzin temu  

gość_6bcd9 - Profil
gość_6bcd9
  
@b6d35: ta kasa idzie na LOT i BMI.
3 dni, 15 godzin temu  

Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie