Koniec Fischera

Koniec Fischera Przewoźnik czarterowy Fischer Air Polska (Euro Charter) zakończył działalność operacyjną. Firma leasingowa Awas zgłosiła się już po odbiór swoich maszyn - B757-200. Jak poinformował Krzysztof Szymański - Boeingi znalazły już swoich nabywców. Samoloty tej linii praktycznie nie latały od połowy października, kiedy to jeden z głównych jego klientów Open Travel Group ogłosił...
26/10/2006 12:36   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_rock 2006-10-29 11:50   
gosc_rock - Profil gosc_rock
ja tam nie żałuję ich. Miałem wątpilową przyjemność lecieć z nimi na teneryfę na sylwestra. Powrót przedłuzył się o 24 godziny a do tego nikt nie informował nas co tak naprawdę się dzieje. Ich samoloty były wyjątkowo awaryjne z tego co pytałem innych co z nimi latali
gosc_KIM 2006-10-28 11:29   
gosc_KIM - Profil gosc_KIM
Po pierwsze chciałem podziękować za zmianę tytułu.
Po drugie arche, tylko Biuro Podróży Fischer Polska ogłosiło utratę płynności finansowej. Linie lotnicze Fischer Air Polska jedynie zawiesiły operacje lotnicze, o czym już pisałem. Nigdzie nie było komunikatu o bankructwie. To jest błędna interpretacja osób niedoinformowanych. Pozdrawiam.
arche 2006-10-27 22:24   
arche - Profil arche
Fischer ogłosił utratę płynności finansowej, czyli upadłość, Drogi KIMie. Było już o tym w innej informacji portalu.
gosc_KIM 2006-10-27 17:05   
gosc_KIM - Profil gosc_KIM
W tytuł tematu wkradł się dość istotny błąd. Otóż żegnamy tylko samoloty! Fischer jako linia lotnicza zawiesił czasowo operacje lotnicze. Firma funkcjonuje nadla i szuka innych samolotów, więc chyba za wcześnie, żeby "żegnać Fischera".
gosc_KPS 2006-10-27 16:46   
gosc_KPS - Profil gosc_KPS
Do LOTNISKOWIEC: napisałeś "FFP miał zaniżone ceny i nie pokrywały one kosztów " a masz jakieś dowody na to? Czy tak sobie piszesz bo masz czas i niszczysz klawiaturę? Czy 600 000PLN za rejs na Dominikanę do mało? Przelicz to.
gosc_dino 2006-10-27 11:38   
gosc_dino - Profil gosc_dino
Nic dziwnwgo że tak się stało. Przecież wszyscy oficjele i PPL wyraźnie życzyli im bankructwa. Jak to w polskim piekiełku. A wystarczyło wysłac samoloty FPP po klientów Open travel i zapłacic z ubezpieczenia. Nie straciliby płynności. Nie wspomne o dobrej woli PPL który wypowiedział umowę a z drugiej strony (co zrozumiałe) nie czuł sie winny uszkodzeń samolotów FPP.
Gdyby nie stali 2 miesiące na pweno nie byłoby tak źle. Znam ludzi z FPP i był to znakomity i profesjonalny "team". Dodatkowo po raz kolejny "przewalacze" z branży turystycznej wyrolowali przewoźnika (Podróże i Open) bo nie dość że nie zapłacili za operacje to jeszcze wzieli po cichu kredyty pod zastaw akcji FPP.
Szkoda że w Polsce nie ma "chapter 11" bo niewiele brakowało do "przeżycia" FPP
gosc_Lotni 2006-10-27 01:21   
gosc_Lotni - Profil gosc_Lotni
Żeby latać na takich trasach musi sie to opłacać ..FFP miał zaniżone ceny i nie pokrywały one kosztów i prosty rachunek ekonomiczny ... stał się scenariuzem...
gosc_Aga 2006-10-26 21:16   
gosc_Aga - Profil gosc_Aga
To czym polecę na Kubę,a inni do Wenezueli,tajlandii,Kenii.To skandal,żeby w takim dużym kraju,przy dużym popycie na turystykę ,nie było linii,która zajęłaby się przewozem.
gosc_Ramze 2006-10-26 20:18   
gosc_Ramze - Profil gosc_Ramze
Biuro podróży Fischer już przestało działąć i ogłosiło nie wypłacalność, a Podróże TV również zaprzestały sowjej działalności.
gosc_Piotr 2006-10-26 20:00   
gosc_Piotr - Profil gosc_Piotr
Prędzej czy później to musiało się tak skończyć. Dla mnie to jest niewyobrażalne, jak mozna obłsugiwać czarterowe trasy, dalekiego zasięgu dwoma samolotami i to jeszcze B757? Zaraz to samo stanie się z Centralwings. Na dzień dzisiejszy jedynie ponowne powołanie spółki LOT Charters. Nowego malowania EuroCharter też się nie doczekaliśmy. Zaraz jeszcze upadnie biuro podóży Fischer (przepadnie mi wycieczka na Teneryfe), a na koniec doczekamy się upadku PodróżeTV.
gosc_seba 2006-10-26 16:48   
gosc_seba - Profil gosc_seba
bo jak wiekszosc zarabia 890 brutto a szefowie amja 5 tys. to gusowi wychodzi 2 tys. na reke wiec sie nie dziw...
gosc_KF 2006-10-26 16:21   
gosc_KF - Profil gosc_KF
Teraz juz drugi upadkiem Fischer Air Polska po upadku Air polonia. Ale strasznie.

a linie ''germania'' jest troche słabsze działalność ale nadal lecią bo ma węgiel. ;)
gosc_yach 2006-10-26 15:36   
gosc_yach - Profil gosc_yach
To obciach, że w 40 mln kraju nie może się utrzymać ani jeden przewoźnik czarterowy. I nikt nie lata bezpośrednio czarterami na trasach LH. Dno.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy