Z Warszawy do Göteborga

Z Warszawy do Göteborga Linia Wizz Air ogłosiła dzisiaj wprowadzenie nowego połączenia pomiędzy Polską a Skandynawią. Göteborg będzie jedenastym kierunkiem Wizz Air z Warszawy. Loty rozpoczną się 18 czerwca 2006 roku. Göteborg będzie trzecim szwedzkim kierunkiem Wizz Air, a jego ogłoszenie jest zgodne ze strategią firmy, która ma na celu wzmocnienie pozycji lidera w Warszawie i w całej Polsce,...
08/03/2006 14:08   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
aguirre 2006-03-20 23:48   
aguirre - Profil aguirre
Aby obsłużyć to połączenie maleje ilość połączeń z Warszawy do Dortmundu o 2 tygodniowo (i pewnie jeszcze jakieś).
gosc_Ameri 2006-03-11 11:30   
gosc_Ameri - Profil gosc_Ameri
Zabawne jest to szukanie nowych rynkow na koszt starych. Do glowy by mi nie przyszlo latanie tymi "tanimi" liniami. Majac na uwadze ich niepowazne podejscie do pasazerow i zadne gwarancje w przypadku odwolania lotow.
gosc_bbb 2006-03-10 12:30   
gosc_bbb - Profil gosc_bbb
Hiszpania od maja 2006 otwiera rynek pracy dla Polaków i liczy na kilkaset tysięcy naszych pracowników. To my liczymy na loty do Hiszpanii :)
chris 2006-03-10 00:43   
chris - Profil chris
Cezary : Jak to o niczym ? Rozmawiamy o lotach które są. Rozmowa na temat lotów krajowych których nieomal nie ma może być rozmową o niczym nieomal ... ;)
gosc_kom 2006-03-09 23:21   
gosc_kom - Profil gosc_kom
Za komuny były...
Cezary 2006-03-09 22:36   
Cezary - Profil Cezary
Widze że tu rozmowa o niczym nieomal. Ciekawi mnie kto wreszcie weźmie się za bezpośrednie loty krajowe z pominiecięm okropnego Okęcia. Np loty Szczecin-Katowice, Gdańsk-Kraków, Szczecin-Wrocław, etc....
szy 2006-03-09 21:54   
szy - Profil szy
Najlepsze poznańskie lotnisko, to Berlin Schoenefeld - siatka połączeń, jakiej nie ma żadne inne polskie lotnisko - tylko 280km od centrum Poznania - doskonały dojazd - 50% drogi, to autostrada i tylko 50km płatne!! Koleją też nie najgorzej... nie ma co narzekać...
aha - jest jeszcze jedno lotnisko w Poznaniu - Ławica - można stąd polecieć tanimi liniami do Londynu, ale wkrótce siatka połączeń tanimi liniami zwiększy się o 100% - oprócz Londynu będzie mozna polecieć do Dublina.
gosc_Rafik 2006-03-09 21:39   
gosc_Rafik - Profil gosc_Rafik
No powiedzmy ze mialo tak byc ale w siatce Wizz Air jest polaczenie z dqwunastoma miastami nie jedenastoma.Ale jesli chodzi o liczby to kto bedzie sie tym przejmowal mk to tylko roznica jednej cyferki
aguirre 2006-03-09 21:22   
aguirre - Profil aguirre
chris: a juz myślałem, że widzisz coś lepszego w stolicy ;-). Prowincja to słowo obiektywne i oznacza wszystko poza stolicą. W innych postach pisałem, że wolę od rodzinnej W-wy kilka prowincjonalnych miast /akurat nie Katowice:-(/. Co do obłożeń to nie mam danych, to tylko moje przypuszczenie. Może też po prostu mają jakies wolne godziny dla samolotu zbazowanego w W-wie.
gosc_ostry: dzięki za odpowiedź. Widac zainteresowanie trasą było bardzo małe, bo istniało kilka miesięcy. Kraje nadbałtyckie to jednak chyba płytki rynek, bo z dóch litewskich przewoźników jeden już zaprzestał lotów, a drugi ledwo przędzie. Wizz też miał miec więcej lotów do Kowna, ale pewnie też minimalne obłożenie. W każdym razie nie sądzę, by Goeteborg był bardziej popularny niż Malmoe czy Sztokholm.
gosc_ostry 2006-03-09 19:13   
gosc_ostry - Profil gosc_ostry
aguirre : Geteborg z Warszawy jest zamiast bezpośredniego połączenia Malmo z Kownem, które niedawno zostało zlikwidowane i znów jest możliwe jedynie z przesiadką w Warszawie.
chris 2006-03-09 16:07   
chris - Profil chris
aquirre : Napisałem "u nas" co oznacza - w Polsce a nie tylko w Warszawie. I odkąd to Katowice są na prowincji hmm ? Jeśli chodzi o porównanie obłożenia na przykładowej trasie do Sztokholmu to myślę że wychodzi po równo.
kubik 2006-03-08 23:02   
kubik - Profil kubik
bo te niby 12'te to międzylądowanie w WAW z Budapesztu do Stockholmu, więc faktycznie jest 11 rozpoczynanaych z WAW
aguirre 2006-03-08 22:29   
aguirre - Profil aguirre
Adamus: chętnie jako W-wiak zamieniłbym Goeteborg na przynajmniej dwa miesta z Waszej siatki Wizza ;-).
chris: nie jest tak źle, piękne Plski są tez na prowincji, więc to nie był argument przeciwko Katowicom :-). Wydaje mi się po prostu, że Wizz ma wiecej pasażerów do Szwecji z W-wy niż z Katowic i tyle.
hej: low costy u nas woża gastarbeiterów i ich rodziny, a turystów na przyczepkę, więc nie ma co liczyc na Wenecję i tego typu destynacje. :-(
gosc_Rafik 2006-03-08 22:04   
gosc_Rafik - Profil gosc_Rafik
Hmmmm... Bardzo dziwne na stronie linii lotniczej jest Geteborg jako jedenaste polaczenie a faktycznie mozna znalezc jako dwunaste... Dziwne bo wyglada na to, ze Wizz Air nie wie do ilu lotnisk z WAW lata Pozdrawiam "wezyra"
chris 2006-03-08 20:01   
chris - Profil chris
Sweden Power !! :)
Ludzie przecież w artykule jasno pisze dlaczego Wizz otwiera to połączenie z Warszawy a nie z Katowic czy Gdańska ...
Cytat" ...która ma na celu wzmocnienie pozycji lidera w Warszawie i w całej Polsce "
hej : znam co najmniej jeden powód dla którego Szwedzi przylecą do Warszawy ... Naprawde nie wiesz jakie uroki moga u nas podziwiac ... ;) uroki polskich kobiet !
tos 2006-03-08 19:48   
tos - Profil tos
Hej, coz z tego, ze Poznan ma fajne lotnisko, skoro pasazerowie nie chca z niego latac. Trzeba poznaniakow zachecic do latania i tyle. Trudno mi uwierzyc, ze slabe wyniki Poznania wynikaja stad, ze -jak piszesz- tamtejsza wladza stawia na biznes (cokolwiek mialoby to znaczyc - to chyba linie uruchamiaja polaczenia, zeby na nich zarabiac, a nie jakies tajemnicze "wladze"). Tym bardziej, ze zniknely "biznesowe" polaczenia z Wiedniem Austrian Airlines, a SAS ograniczyl loty. Im takze "wladza" kazala sie wycofac?
hej 2006-03-08 18:56   
hej - Profil hej
ja nie latam z poznania ale rozumie to sfrustrowanie - maja tam na prawde fajne lotnisko a malo lata bo wladzuchna stawia na byznes i Dau Air latajacy 19 miejscowymi samolotami
humbak 2006-03-08 18:09   
humbak - Profil humbak
Najbardziej mi sie podoba to z otwierania nowych połączeń linii niskokosztowych, że niektórzy forumowiecze z Poznania i Katowic od razu snują zaniepokojenia, że linia zapomina o ich miastach. :o) Lub, że lepiej woleliby, żeby latało się z Poznania a nie z Warszawy. Jak linia wprowadzi połączenie Warszawa - Pcim Dolny, to też będzie, że lepiej jakby był Poznań - Pcim Dolny. Nie ważne dokąd - ważne, żeby cokolwiek latało z Poznania....
Adamus:)) 2006-03-08 17:55   
Adamus:)) - Profil Adamus:))
Fajnie ze Wizz wprowadza nowe kierunki ale czy on nie zapomnial o Katowicach !! przeciez u nas maja baze :P :)) no ale nie wazne poczekamy zobaczymy...do konca nie jestem pewnien tego kierunku...zeby tylko nie postapili jak Sky bo to juz norma w tanich liniach...ale moze wyciagli z tego wnioski....:))
kubik 2006-03-08 17:49   
kubik - Profil kubik
co jak co ale Gotheborg jest w miarę ciekawy, moja szwagierka jest od stycznia na półrocznym stypendium właśnie w Gotheborg'u i po fotkach jakie przysłała jest tam nawet fajnie, warte zobaczenia, a co do dojazdu to się ucieszy, bo w tamtą stronę to leciała KTW-HHN Wizzem a z HHN do GSE Ryan'em, a tak to powrót z GSE do WAW i do domu autem :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy