Airbus-EADS: Próbne loty SESAR JU - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus-EADS: Próbne loty SESAR JUZespoły firm Airbus i EADS zajmujące się zarządzaniem ruchem lotniczym wezmą udział w siedmiu zintegrowanych lotach próbnych SESAR JU w celu redukcji emisji i optymalizacji przepustowości przestrzeni powietrznej nad Północnym Atlantykiem i kontynentem europejskim.

Firma Airbus oraz jej spółki zależne zajmujące się zarządzaniem ruchem lotniczym (ATM) – Airbus ProSky, Quovadis i Metron Aviation – wraz z firmą Cassidian, stanowiącą część EADS, wybrane zostały do uczestnictwa w zbliżających się zintegrowanych lotach próbnych w ramach programu SESAR Joint Undertaking (SESAR JU). Program SESAR JU obejmuje współpracę z wieloma partnerami w kluczowych miejscach regionu Północnego Atlantyku i kontynentu europejskiego.Cieszymy się, że Airbus, EADS i nasze spółki zależne zajmujące się zarządzaniem ruchem lotniczym, mogą wesprzeć współpracę pomiędzy liniami lotniczymi, lotniskami i agencjami żeglugi lotniczej w zakresie zbliżających się lotów próbnych organizowanych przez SESAR JU – skomentował Eric Stefanello, dyrektor generalny Airbus ProSky.Program siedmiu zintegrowanych lotów próbnych, w których udział wezmą zespoły Airbus/EADS, rozpocznie się na początku 2013 roku i zakończy się do końca roku 2014. Stanowi on część rozpoczętych już "Zintegrowanych lotów próbnych w ramach Atlantyckiej Inicjatywy w dziedzinie Interoperacyjności na rzecz Ograniczenia Emisji (AIRE III)" prowadzonych przez SESAR JU. AIRE jest wspólnym programem Komisji Europejskiej i amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) zmierzającym do ograniczenia emisji CO2 i szybszego przyjmowania najlepszych praktyk ATM oraz wykorzystania dostępnej dziś technologii lotniczej. Zadaniem zintegrowanych lotów próbnych będzie weryfikacja technologii i procedur umożliwiających zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie ATM, które będą mogły zostać zastosowane natychmiast, a także umożliwienie partnerom czerpania bezpośrednich korzyści z tej inicjatywy.

 – Dzięki zbiorczemu doświadczeniu naszych zespołów w dziedzinie transportu lotniczego i zarządzania ruchem lotniczym testy te pomogą nie tylko utorować drogę dalszej redukcji emisji, ale także zoptymalizować przepustowość i zapotrzebowanie na transport lotniczy w przestrzeni powietrznej regionu Północnego Atlantyku i kontynentu europejskiego - dodał Stefanello.

Fot. Airbus Media / SESAR JU

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_c6691 - Profil
gość_c6691
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie