×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Jasionka: 80 mln unijnego wsparciaPonad 80 mln zł z unijnego budżetu otrzyma port lotniczy Rzeszów Jasionka na sfinansowanie nowych inwestycji. Kwota ta będzie rozdzielona pomiędzy dwa projekty realizowane w ramach programu Infrastruktura i Środowisko.

Dziś (30.8) swoje podpisy na umowie o dofinansowanie projektów z działania 6.3 Rozwój lotniczej sieci TEN-T złożyli przedstawiciele zarządu Portu Lotniczego Rzeszów - Jasionka oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

Ponad 37,6 milionów złotych dofinansowania będzie przeznaczone na projekt "Port Lotniczy Rzeszów - Budowa nowego terminalu pasażerskiego".

Natomiast 42,5 miliony to kwota, jaką władze podrzeszowskiego lotniska dostaną ze środków europejskich na rozbudowę i modernizacje infrastruktury lotniskowej. Suma ta stanowi ponad 40% całości kosztów inwestycji. W jej ramach zostaną zrealizowane dwa zadania. Pierwszy z nich to rozbudowa płyty postojowej i budowa płyty do odladzania wraz z infrastrukturą techniczną. Drugie natomiast związane jest z rozbudową i modernizacją drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia.

Choć umowa o dofinansowanie inwestycji na podrzeszowskim lotnisku została podpisana dzisiaj, to prace nad ich realizacją trwają już od ponad roku.

Justyna Żyła

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_a6ba8 - Profil
gość_a6ba8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie