×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hainan Airlines może przejąć MalevaHainan Airlines rozważa zainwestowanie w linię Malev Hungarian Airlines. Węgierski przewoźnik od dłuższego czasu ma trudną sytuację finansową. Jeśli transakcja doszłaby do skutku, Hainan Airlines byłby pierwszym chińskim przewoźnikiem, który zainwestował w europejską linię.

Zgodnie z informacjami, do których dotarł portal "Air Transport World", przewoźnicy podpisali już list intencyjny w sprawie wzajemnej współpracy i promocji. Negocjacje na temat pogłębionej współpracy i ewentualnej inwestycji mogą potrwać jeszcze kilka miesięcy.

Malev Hungarian Airlines jest obecnie spółką państwową. Hainan Airlines już w 2004 roku rozważały przejęcie węgierskiej linii, ale zrezygnowały z tego kroku z uwagi na małą sieć połączeń do Europy i duże ryzyko finansowe. Kilka dni temu Chen Feng, prezes Hainan Airlines, zapowiedział, że jego firma byłaby bardziej zainteresowana budowaniem nowej linii na Węgrzech niż restrukturyzacją Malevu.

Dominik Sipiński


gość_5808b - Profil
gość_5808b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie