Znaczny wzrost wydatków tax free w Wielkiej Brytanii - Pasazer.com×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Znaczny wzrost wydatków tax free w Wielkiej Brytanii


Wydatki tax free w lutym tego roku wzrosły o 55 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim, informuje Global Blue.


Jak twierdzi Global Blue za tak dobre wyniki odpowiada ponowny napływ do Wielkiej Brytanii turystów z Chin oraz Rosji. Innymi czynnikami napędzającymi wysokie obroty handlowe były święta związane z obchodami chińskiego nowego roku oraz taniejący funt - czynnik, który jak twierdzi Global Blue, przyciągał głównie turystów z Ameryki. 

Największy, 33-proc. udział w zakupach dokonywanych przez odwiedzających Wielką Brytanię mieli w grudniu turyści z Chin. Goście z tego kraju wydawali też najwięcej podczas transakcji - średnio 922 funty, czyli o 24 proc. więcej niż jeszcze miesiąc wcześniej i o 103 proc. więcej niż w lutym 2016 r. Poprawiająca się sytuacja ekonomiczna w Rosji powodowała, że turyści z tego kraju ponownie pojawili się w pierwszej dziesiątce listy narodowości, które w Wielkiej Brytanii zostawiły najwięcej pieniędzy - łącznie w lutym tego roku Rosjanie wydali 59 proc. więcej pieniędzy niż w lutym ubiegłego roku. 

Rok temu, w Wielkiej Brytanii zanotowano 3 proc. wzrostu w porównaniu z lutym 2015 r. 


Reklama


Booking.com
gość_fb9ae - Profil
gość_fb9ae
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie