×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air urósł o 30 proc. w Polsce


Linia Wizz Air przewiozła w 2015 r. 6,1 mln pasażerów na trasach do i z Polski. To o 30 proc. więcej niż rok wcześniej. Udział polskich tras w siatce linii wzrósł o 2 pkt proc. do ponad 30 proc.


Wizz Air w 2015 r. obsłużył łącznie 19,2 mln pasażerów, czyli o 22 proc. więcej niż w 2014 r. To oznacza, że 31,8 proc. pasażerów linii rozpoczynało lub kończyło podróż na siedmiu polskich lotniskach, na które lata spółka. W 2014 r. udział Polski wyniósł 29,7 proc.

Od początku działalności linii w 2004 r. Wizz Air przewiózł ponad 40 mln pasażerów z i do Polski. 

- Polska to kraj, w którym linia Wizz Air zainaugurowała swoją działalność, więc jest to miejsce dla nas niezwykle wyjątkowe. Na przestrzeni 11 lat zyskaliśmy zaufanie polskich pasażerów, co pozwoliło nam na ciągły rozwój oferty w tym kraju. Zamierzamy kontynuować rozbudowę naszej siatki tanich połączeń z Polski - zapowiedział cytowany w komunikacie prasowym József Varadi, prezes Wizz Aira.


W 2015 r. Wizz Air zbazował w Polsce dwa dodatkowe samoloty: jeden (już szósty) w Gdańsku, a drugi w nowej bazie w Lublinie. Na koniec 2015 r. linia miała w Polsce 19 stacjonujących samolotów. 

W 2016 r. WIzz Air zamierza dodać szósty samolot do bazy w Warszawie, do Polski trafią też dwa airbusy A321ceo o większej liczbie miejsc. 

W ubiegłym roku linia rozszerzyła ofertę lotów z Polski o połączenia z Warszawy do Alicante, Bazylei, Birmingham, Katanii, Dortmundu, Genewy, Larnaki, Lizbony, Malty, Sztokholmu-Skavsty, Stavanger, Turynu i Werony; z Gdańska do Aberdeen, Billund, Charleroi, Hahn, Rejkjawiku i Molde; z Katowic do Belfastu, Bolonii, Bristolu; z Lublina do Doncaster-Sheffield, Glasgow i Skavsty; z Wrocławia do Skavsty oraz z Poznania do Birmingham i Malmo. Obecnie linia oferuje 121 połączenia z Polski. 

Dla całej firmy najważniejszymi wydarzeniami 2015 r. były debiut na londyńskiej giełdzie, zamówienie 110 airbusów A321neo, wprowadzenie usługi przydziału miejsc i taryfy "Plus", zmiana wizerunku marki, uatrakcyjnienie strony internetowej i wprowadzenie do użytku pierwszego airbusa A321ceo. 

fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_db09e - Profil
gość_db09e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!
Wylot:
Przylot:
  • Data wylotu:
  • Data powrotu:
Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie