Wypożycz samochód


  Zarezerwuj hotel
pasazer.com wiadomości
 Łódź: Airport Bus na stałe
 Tomasz Wyszyński 2010-12-06 21:43

Łódzkie lotnisko Lublinek niebawem parafuje bezterminową umowę z firmą Plus Tour, której busy kursują od połowy listopada z lotniska na łódzkie dworce Kaliska i Fabryczna. Trzy tygodnie temu połączenie zostało uruchomione testowo by sprawdzić, z jakim spotka się zainteresowaniem ze strony podróżnych.

Przemysław Michałus,  właściciel firmy Plus Tour, zdecydował się dodatkowo uruchomić połączenie dla pasażerów z dworca PKP Łódź-Fabryczna na lotnisko. Na przyjezdnych z Warszawy bus będzie czekać na postoju taxi przy dworcu.

Zmienione zostaną także zasady obsługi podróżnych, którzy przylecą z Londynu Stansted - w tym przypadku obowiązywać będzie rezerwacja busa. Jeżeli nie będzie zgłoszonych wcześniej chętnych - bus nie przyjedzie. Ze względu na późną porę rejsu z Londynu, większość pasażerów z łódzkiego lotniska odjeżdżała taksówkami lub prywatnymi autami.

Okazuje się, że najwięcej pasażerów, którzy korzystają z busa jako środka transportu z lotniska to podróżni z Mediolanu Bergamo; statystyki pokazują także, że 90% pasażerów wysiada na dworcu Łódź-Fabryczna, a tylko 10% na dworcu Łódź-Kaliska.

- Pasażerowie są zadowoleni, chwalą elastyczność tego transportu – kierowca dostosowuje się m.in. do „zmiennych” godzin przylotów linii Ryanair. Zdarza się, że lot z East Middlands jest 15 minut przed czasem, kierowca odjeżdża wtedy, gdy dostanie wiadomość z informacji, że wyszedł ostatni klient - powiedziała Katarzyna Dobrowolska, rzecznik prasowy łódzkiego lotniska.

Wkrótce bus będzie oznaczony jako „Airport Bus”, co wpłynie na lepszą jego identyfikację. Przypomnijmy, że odjazdy odbywają się 7 dni w tygodniu, 20 minut po planowym przylocie każdego z samolotów rejsowych.

Tomasz Wyszyński
Zainteresował Cię ten tekst - polub i poleć
Dodaj swój komentarz
Nie ma możliwości komentowania artykułów starszych niż 3 miesiące!

Ostatnie 10 komentarzy
Ten artykuł nie został jeszcze skomentowany
Pasazer.com na Facebooku
Ostatnio na forum (tylko artykuły)
Informacje z Polski
Wizz: Zima bez lotów z Katowic do Gruzji
(30.07) W sezonie zimowym Wizz Air nie poleci z Katowic do Kutaisi. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźni... dalej »
Enter: Kolejne kierunki w sprzedaży
(29.07) Linia Enter Air wprowadziła dziś (29.07) do sprzedaży indywidualnej bilety na trasach z Warszawy do Olbii... dalej »
29.07 Ruch nad Polską wzrósł o 5 proc.
29.07 KE zgadza się na pomoc dla LOT-u
28.07 LOT: Zamów posiłek i bagaż online
28.07 Bliżej świata: Eurolotem na Uznam
26.07 Babimost chce do Krakowa
24.07 LOT i Wizz Air wznawiają loty do Izraela
24.07 Wizz: 11 milionów w Katowicach
22.07 Przemysł lotniczy ze wsparciem MG