Wypożycz samochód


  Zarezerwuj hotel
pasazer.com wiadomości
 LOT: Boeing 787 jako OrkiestroLOT
 Piotr Bożyk 2014-01-08 14:46

 
      

Polskie Linie Lotnicze LOT zagrają po raz szósty podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku LOT będzie promował inicjatywę Jurka Owsiaka na… Dreamlinerze. Samolot o numerach rejestracyjnych SP-LRB zostanie oklejony 4 sercami WOŚP, a w pierwszy rejs "w nowych barwach" uda się według obecnych planów już 10 stycznia o godz. 13.00 do Nowego Jorku. LOT przeznaczył też na licytację dla Fundacji dwa bilety w klasie biznes na dowolnej trasie atlantyckiej (lub do Pekinu) wraz z symbolicznymi kluczykami do Dreamlinera.

Samolot oklejony sercami WOŚP będzie latał przez ok. 6 miesięcy na trasach dalekiego zasięgu LOT-u czyli do Nowego Jorku, Chicago, Toronto i Pekinu. Poza rejsami rozkładowymi, samolot ten będzie wykonywał także zaplanowane rejsy czarterowe dla biur podróży, co oznacza, że serduszko WOŚP dotrze do najbardziej egzotycznych, odległych zakątków świata i odwiedzi 5 kontynentów.  

To dotychczas największy projekt wizerunkowy LOT-u w ramach wsparcia WOŚP. Do tej pory polski przewoźnik organizował rejsy tzw. OrkiestroLOT-ów, którymi były w poprzednich latach Embraery 145 i Embraer 170. Teraz OrkiestroLOT-em został Boeing 787 Dreamliner – flagowa i najważniejsza maszyna PLL LOT, operująca na sztandarowych trasach długodystansowych.- Serca wszystkich wspierających WOŚP, jak i pasjonatów lotniczych, będą mocniej bić na widok naszego Dreamlinera oklejonego charakterystycznymi czerwonymi serduszkami. Takiego OrkiestroLOT-u w historii lotnictwa jeszcze nie było. Cieszę się tym bardziej, że dzieje się to w roku obchodów naszych 85-tych urodzin – mówi Sebastian Mikosz, prezes PLL LOT. 

Wspierając WOŚP, LOT przekazał na licytację dwa bilety w Elite Club na dowolny rejs Dreamlinerem. W skład pakietu wchodzi też szereg usług, które umilą i sprawią, że podróż LOT-em będzie jeszcze wygodniejsza (m.in. dowóz na lotnisko w Warszawie, asysta przy odprawie czy wizyta w business lounge). Aukcja prowadzona jest poprzez serwis Allegro i pozostało jeszcze 14 dni do zakończenia licytacji. Dodatkową atrakcją dla licytujących są… symboliczne kluczyki do Dreamlinera, które LOT otrzymał od Boeinga przy odbiorze pierwszej maszyny w Seattle w 2012 roku.   
 
W dniu Finału WOŚP - 12 stycznia - personel pokładowy wszystkich samolotów LOT-u będzie nosił przyklejone do mundurów charakterystyczne czerwone serduszka.

W poprzednich latach PLL LOT wielokrotnie wspierały akcję WOŚP oferując m.in. bilety na aukcje, a także oferując rejsy OrkiestroLOT-em w miejsca, gdzie odbywały się inauguracje poprzednich Finałów.

Fot. PLL LOT

(Tekst powstał na podstawie informacji prasowej)
Zainteresował Cię ten tekst - polub i poleć
Dodaj swój komentarz
Nie ma możliwości komentowania artykułów starszych niż 3 miesiące!

Ostatnie 10 komentarzy

gosc_c2043 napisał w dniu 2014-01-14 o 02:20

Gdyby podsumowac koszty użyczenia to lepiej było LOT-owi nie udostępniać maszyn, tylko po prostu pieniężną równowartość kosztów tych użyczeń i zamawiania specjalnych naklejek zsumować i przekazać celowo - konkretnemu szpitalowi na konkretny sprzęt bez zakichanej WOŚP. To miałoby większy sens. A tak - samolot był używany bez sensu. Teraz te serduszka mogą sobie zostać. Taka ciekawostka, ładnie wygląda, obcokrajowcy sobie popatrzą.

marekd napisał w dniu 2014-01-13 o 18:10

@tamibe: Sp-LRB przechodzi przegląd serduszek żeby się nie zaczęły odklejać po kolejnym locie.

tamibe napisał w dniu 2014-01-13 o 17:58

Coś nasz orkiestrolot LRB odpoczywa 3 dzień.

gosc_12e80 napisał w dniu 2014-01-13 o 17:21

Czy ktoś to podliczył ile LOT wydał na "orkiestrolot" w tym roku oraz w latach poprzednich?

gosc_33950 napisał w dniu 2014-01-11 o 11:36

goSC_a539a Twoja wypowiedż skłania do głebszego zastanowienia się nad tym natchnionym mesjaszem. Ale to nie na tym forum

gosc_a539a napisał w dniu 2014-01-11 o 11:08

@tamibe: "...a to już jest coś"...phi...aleś wymyślił... "coś" czyli co? Konkretnie: co? Bo ja na razie widzę same koszta przewyższające to co ta naciągana orkiestra może uzbierać. Ja sobie nie życzę dopłacać z podatków do wątpliwej imprezy. Jak się chce kupić sprzęt medyczny- można to zrobić bez wywalania na to dwudziestokrotności zebranych środków. J.O. udaje natchnionego mesjasza, a idioci wyją z zachwytu.

gosc_d4d62 napisał w dniu 2014-01-11 o 10:43

Akcja owsiaka nie ma sensu, o przepraszam: ma sens jedynie dla niego samego. On się już upaja własną wielkością w sposób niesmaczny. Natomiast organizacja całości i koszty z tym związane są tak duże, że mogliby te pieniądze od razu przeznaczyć na sprzęt i wyszłoby korzystniej. Sztuka dla sztuki. Podatnicy dokładają około 1.700 milionów, zeby można było pozbierać 50 milionów. Takie są proporcje. Idiotyzm jakiego świat nie widział. Poza tym poczytajcie skąd wziął się Owsiak i z jakiego środowiska się wywodzi - z jakiego resortu. I wszystko będzie jasne.

tamibe napisał w dniu 2014-01-10 o 16:54

Super pomysł z tymi serduszkami. To jest akcja made in Poland i jest się czym chwalić . Po za tym Dreamek wygląda oryginalnie i będzie wzbudzał ciekawość a to już jest coś!

sauvi napisał w dniu 2014-01-10 o 13:28

@gosc_5d8a7: pelna zgoda. Niech zatem "specjaliści" od PR z LO (vide gosc_7362a) sie pouczą. Ale nie tylko "trochę", bo to nie wystarczy.

gosc_5d8a7 napisał w dniu 2014-01-10 o 12:22

@ gosc_7362a : ale LOT wspiera tę "Orkiestrę" w bardzo oryginalny sposób: oni nie wrzucają nic Owsiakowi do puszki, tylko palą swoją kasę na oczach całej Polski, która ich wspiera podatkami. Które chore dziecko albo który emeryt zyska choćby 10gr na tym, że Pan Prezes oklei sobie samolot? Ale to już i tak postęp, bo w ubiegłych latach oddawali samolot na cały dzień Owsiakowi do dyspozycji. Łącznie z paliwem, załogą, handlingiem, cateringiem etc. A potem na koniec roku płakali, że jest strata, bo jest kryzys w lotnictwie światowym...

Pasazer.com na Facebooku
Ostatnio na forum (tylko artykuły)
Informacje z Polski
Enter: Kolejne kierunki w sprzedaży
(29.07) Linia Enter Air wprowadziła dziś (29.07) do sprzedaży indywidualnej bilety na trasach z Warszawy do Olbii... dalej »
Ruch nad Polską wzrósł o 5 proc.
(29.07) Pasażerowie, których loty do Izraela lub na Ukrainę zostały odwołane, mogą domagać się zwrotu kosztów lub... dalej »
29.07 KE zgadza się na pomoc dla LOT-u
28.07 LOT: Zamów posiłek i bagaż online
28.07 Bliżej świata: Eurolotem na Uznam
26.07 Babimost chce do Krakowa
24.07 LOT i Wizz Air wznawiają loty do Izraela
24.07 Wizz: 11 milionów w Katowicach
22.07 Przemysł lotniczy ze wsparciem MG
21.07 Bliżej świata: Sozopol (Bułgaria)