Czy(m) doleci Ryanair?

Czy(m) doleci Ryanair? Na najbliższe tygodnie w tanich liniach lotniczych Ryanair szykuje się wiele zmian w rozkładzie, takich jak łączenia rejsów, a nawet i odwołań lotów. A wszystko to za sprawą ostatnich strajków w zakładach Boeinga w USA. Przypomnijmy, Irlandczycy zamówili siedem samolotów Boeing 737, które mieli odebrać we wrześniu i pażdzierniku, a które nie dotrą na czas. Boeing...
22/09/2005 20:39   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
chris 2005-10-04 14:09   
chris - Profil chris
Nieładnie gosc_aca ... to tak nie po chrześcijańsku życzyć komuś źle ...
Biednych regionów nikt nie zmuszał do wpuszczenia Ryana do siebie na takich zasadach. Mądrzy ludzie oczywiście popierają własne firmy o ile warto je popierać i o ile takowe wogóle istnieją na rynku. W tym przypadku nie rozumiem zarzutu, małe regionalne lotniska stoją wciąż puste.
gosc_aca 2005-10-04 13:47   
gosc_aca - Profil gosc_aca
i bardzo dobrze że ma kłopoty może w końcu noga im się podwinie bo niby dlaczego "biedne" regiony w Polsce mają im płacić za to że łaskawcy przylatują do ich miast czy te pieniadze nie powinny być przeznaczone na drogi nimi więcej osób tam by dojechało i dziwię się że Polacy jak zwykle wolą obcą markę niż wspierać polskie firmy
1234kuba 2005-09-26 02:20   
1234kuba - Profil 1234kuba
Chris, zgadzam sie z Toba... wzrost cen spowodowalby, ze natychmiast mieliby nowa konkurencje :-) Na zachodzie mimo silnej pozycji Ryanair nadal ma baaaaaardzo niskie ceny. Kiedys lecialem z London Stansted do Dublina i spowrotem niemal za darmo. Bedzie dobrze! A samoloty na polskie trasy beda nowki, nie martwcie sie. Spoko.
chris 2005-09-25 23:50   
chris - Profil chris
Nie demonizowałbym wzrostu cen Ryana po rzekomym wykoszeniu konkurencji. Znam lotniska na których Ryan jest od początku faktycznym monopolistą i jakoś lata tam tanio. Dla mnie przynajmniej tanio jest zapłacić 160 PLN za bilet w dwie strony ( cena 2-3 tygodnie przed wylotem i to bez żadnej promocji )
chris 2005-09-25 23:50   
chris - Profil chris
Nie demonizowałbym wzrostu cen Ryana po rzekomym wykoszeniu konkurencji. Znam lotniska na których Ryan jest od początku faktycznym monopolistą i jakoś lata tam tanio. Dla mnie przynajmniej tanio jest zapłacić 160 PLN za bilet w dwie strony ( cena 2-3 tygodnie przed wylotem i to bez żadnej promocji )
gosc_majke 2005-09-25 19:29   
gosc_majke - Profil gosc_majke
Polacy a ja wam powiem nieprzyzwyczajeni jestescie do takich cen. Nasza rewolucyjna oferta wywoluje w was mieszane uczucia. To sie zmieni pojkazemy wam co to znaczy tanio latac. Wykosimy konkurencje i za roku juz nie bedziecie miec juz zadnych watpliwosci. Ceny beda juz na odpowiednim poziomie a na polskim niebie tylko irlandzka harfa. Bo polacy kochaja latac. Isnt that amazing?
1234kuba 2005-09-25 18:45   
1234kuba - Profil 1234kuba
A ja bym prosil o Aeroflot :-)
fanatyk 2005-09-25 18:27   
fanatyk - Profil fanatyk
Ryanair to moja ulubiona tania linia lotnicza, a wy ciągle tylko narzekacie na ryanaira. Nie widzę żadnego problemu, żeby polecieć sobie B737-200. Jak wam się nie podoba to latajcie sobie heliosem :P
ryan 2005-09-25 16:28   
ryan - Profil ryan
jasne ze nalezy rozmawiac i bardzo cenie sobie portal pasazer.com za udzielanie informacji. Uwazam rowniez ze troszke niepotrzebnie za duza panika sie zrobila i wiem ze napewno wszyscy pasazerowie z polski poleca do swoich destynacji boeingami 737-800 i nikt nie zostanie w reku z e-biletem.
gosc_adam 2005-09-25 14:06   
gosc_adam - Profil gosc_adam
nikt nie kaze ale rozmawiac nalezy
ryan 2005-09-25 13:37   
ryan - Profil ryan
tak sobie czytam te wasze komentarze i doszedlem do kilku wnioskow.
1. Wszyscy caly czas narzekaja na Ryanair a jednak nim lataja
2. Jesli faktycznie prowadza taka beznadziejna polityke to dlaczego sa jednym z najwiekszych przewoznikow w europie na rynku no-frills jak i normalnym
3. Ktos wrzucil linka do stronki o komentarzach pracownikow Ryanair i tak naprawde jeden komentarz jest tam jak najbardziej prawidziwy.jego tresc t mniej wiecej "Jesli wam nie odpowiada praca to sie zwolnijcie nikt was do tej pracy sila nie zmusza" Tak samo moim zdaniem jest z lataniem z Ryanem nikt nikogo nie zmusza a przecietny Kowalski czy Smith wybierze taka linie ktora poleci poprostu taniej i nie bedzie go interesowalo czy leci Easy czy RYAN wazne aby wyszlo tanio
4. Kolejna kwestia to dostarczenie Boeingow z USA to nie jest w zadnym wypadku wina Ryanair ze odbyly sie tam strajki a fakt iz Ryanair umiescil nowe samoloty w rozkladzie jest jaknajbardziej normalny i kazda tania jak i tradyzjna linia lotnicza zrobila by to samo.
Pozdrawiam STYRO i wszystkiego NAJ
gosc_tomas 2005-09-25 12:14   
gosc_tomas - Profil gosc_tomas
Prawda jest taka ze Ryanair nie jest lubiana linia lotnicza i nigdy nie bedzie. Z ta polityka i z tym podejsciem do klienta. Wszyscy sa beznadziejni tylko my jestemy najlepsi, dwa proste przyklady: nasze bilety sie najlepiej sprzedaja - ciagle glupie wypowiedzi Baldwinowej: "Radzimy się spieszyć bo zainteresowanie naszymi biletami jest ogromne" (juz chyba wyprzedzila Kazmer ktora zawsze o skorezanych fotelach), za chwile Finnowa o Sky Europe: "(Śmiech) Po pierwsze jestem ciekawa, czy SkyEurope będzie w Krakowie w następnym roku! (śmiech)". Upieranie sie ze nie dostaja dotacji od samorzadow, moze bezposrednio nie ale od Izb Turystycznych ktore sa na utrzymaniu samorzadow: Finnowa: "Po pierwsze nie otrzymujemy żadnych dotacji w Polsce" I po co te klamstwa? Dla mnie polityka Ryanaira jest beznadziejna i malo profesjonalna. A wrecz nieprofesjonalna.... Polprawdy, klamstwa i kombinowanie to dla mnie Ryanair. A ze ma niskie ceny coz... narazie, a ja i tak wole wybrac linie ktora lubie i na pewno nie jest to Ryanair.
maxx 2005-09-25 11:26   
maxx - Profil maxx
Styro: Po prostu Ryanair się stara, żeby go nie lubiono. Porównaj sobie treść postów po ostatnim małym wykrzaczu Wizza... LOT się też wykrzacza, wykrzaczyła mu się ostatnio Łódź i Zielona Góra... Lufie medialnie wykrzaczyła się Łódź... Tyle że Ryanair zawsze mówi, że jest świetny, lepszy i w ogóle. Już w przedszkolu dzieci takim chcą dokopać, to co się dziwisz dorosłym ;)
PS. A taki strajk w normalnym układzie byłby przesłanką zastanowienia się, czy może jednak Airbus nie jest lepszy.
gosc_STYRO 2005-09-25 01:36   
gosc_STYRO - Profil gosc_STYRO
Ja nie rozumiem Waszych postow - dlaczego FR ma byc winny temu, ze akurat w Seattle strajkuja robotnicy Boeinga, czy naprawde sadzicie, ze FR zrobil to celowo??? Przeciez tak samo moglo sie to przydazyc kazdemu innemu przewoznikowi niskokosztowemu - przeciez to nie zalezy od klienta czy beda strajki czy nie i chyba nie oczekujecie, ze linia przy skladaniu zamowienia zostanie uprzejmie poinformowana przez zwiazki zawodowe , ze "niniejszym bedziemy strajkowac". Pozdrawiam Kolege o nicku Ryan
1234kuba 2005-09-24 19:08   
1234kuba - Profil 1234kuba
Toyota, wez sie kurde do roboty, bo Ci z kontrola wpadne na te stacje i zobaczymy, czy sie bedziesz tak madrzyl. Nie zwroca Ci za naprawy gwarancyjne kombinatorze!
gosc_toyot 2005-09-24 17:07   
gosc_toyot - Profil gosc_toyot
[cytat]

Ja im życzę jak najlepiej. I dodam że LOT kilka lat temu został dofinansowany akcjami chyba w wysokości 400 mln zł a nie przełożyło sie to na nizsze ceny biletów
pozdrawiam Komentarz moderatora: gosc_toyota: Prosimy nie cytowac innych watkow w calosci (zasmiecasz forum), tylko nawiazywac do tresci i autora. Dziekuje
1234kuba 2005-09-24 15:48   
1234kuba - Profil 1234kuba
Toyota: My sie martwimy, bo chcemy doleciec na miejsce, a nie otrzymac zwrot kasy i kupic kolejny bilet za kosmiczna kwote. Widac Ryanair to nie Toyota Prius, co Cie wszedzie dowiezie na czas.
gosc_toyot 2005-09-24 15:04   
gosc_toyot - Profil gosc_toyot
O co wam chodzi?
Nikt wam nie każe latać Ryanair jak Lot do tej pory doił ludzi z kasy to było dobrze to fakt uruchomił Centralwings, pytanie dlaczego teraz a nie 2-3 lata temu (odp. bo miał monopol) to do tych co niby wolą rodzimych przewozników, jest wolny rynek i każdy ma prawo latać a wybór nalezy do pasażera
maxx 2005-09-24 14:49   
maxx - Profil maxx
Tos: Irlandczycy znani są ogólnie z wątpliwych manier w biznesie. Ja wolę Wizza.
gosc_tomas 2005-09-24 14:31   
gosc_tomas - Profil gosc_tomas
Lepiej informowac o takich rzeczach i przestrzegac nas przed mozliwosciami zauinstnienia takich sytuacji. I chwala Pasazerowi za to. Wole miec swiadomosc ze moga wystapic problemy. I miec wybor nizeli pozniej zostac z e-biletem. Dlatego tez wybralem Centralwings z Krrakowa mimo ze na swieta mialem leciec wlasnie z Rzeszowa. Centralwings okazuje sie pewnieszy, dlatego go wybralem.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy