East Midlands z Łodzi i Wrocławia

East Midlands z Łodzi i Wrocławia Potwierdziły się nasze informacje o otwarciu nowego połączenia z Łodzi przez linie Ryanair. Zamiast spodziewanego Frankfurtu-Hahn, linia uruchamia połączenia do East Midlands, także z Wrocławia. Wczoraj informowaliśmy o konferencji prasowej organizowanej w łódzkim magistracie przez jednego z przewoźników lotniczych. Zgodnie z naszymi przewidywaniami okazał się nim Ryanair....
14/09/2005 11:20   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
chris 2005-09-15 14:52   
chris - Profil chris
gosc_Niniusia : To nie Nottingham podszywa sie pod lotnisko tylko jest dokładnie odwrotnie. Jeszcze 2 lata temu lotnisko nazywało się East Midlands i przeciętny pasażer nie miał pojęcia gdzie to się znajduje. Powodowało to słaby przyrost podróżnych i małe szanse na rozwój lotniska. Byli tacy którzy patrząc na mapę nie umieli zlokalizować lotniska EM i wybierali lotnisko w Birmingham lecąc do ... Nottingham.
gosc_adi 2005-09-15 13:07   
gosc_adi - Profil gosc_adi
Jest poprostu swietnie, do tej pory latalem lotem do wawy z londka i koszt to min 120 funtow plus taxi a teraz zaplacilem 22 plus 25 na pociag w dwie strony no i juz nie musze dymac z wawy do lodzi. Jaki by nie byl ryainair to i tak dla mnie nie ma on konkurencji cennowej w polsce i dlatego bede staral sie z niego korzystac jak najczesciej.
P.S Uruchomienie lublinka to najwiekszy sukces Lodzi odkad pamietam, well done :)))
gosc_Nimus 2005-09-15 10:53   
gosc_Nimus - Profil gosc_Nimus
Wspaniala wiadomosc! Z East Midlands (wciaz nie moge sie oswoic, ze Nottingham podszywa sie pod to lotnisko!) do kraju. Nareszcie! Jakze to ulatwi nam pospieszne zycie, zarowno Starym jak i Mlodym emigrantom. do lotniska mamy 45 minut z tej wioseczki w Leicestershire, w ktorej mieszkamy, do innych lotnisk, np. Luton, bo najblizsze, 1 godz. 20 minut. w tym czasie moge ugotowac obiad! Mam jednak szczera nadzieje, ze Ryanair bedzie rownie tani jak Wizzair lub Easyjet, z ktorych to przewodnikow najczesciej korzystam.
Milego Dnia!
marqoos_pl 2005-09-15 06:58   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ja doceniam Ryan'a i ciesze się, że otwierają połączenia, do których LOT i Sk-a nigdy by nie polecieli (bo jakoś im się to nie opłaca, a Ryan'owi jakoś tak...). Jeżeli będą mieli w Polsce bazę gdzieś na południu, to z pewnością będę z nimi dosyć często latał. Śmieszą mnie tylko te wypowiedzi ich "speców od marketingu", które są jakby jednym szablonem, w którym należy jedynie zmienić datę, porty lotnicze i liczbę biletów.
kubik 2005-09-14 22:54   
kubik - Profil kubik
do HHN możesz polecieć z Katowic albo z Rzeszowa, ale to dopiero za 1.5 miesiąca ;)
gosc_pee 2005-09-14 22:37   
gosc_pee - Profil gosc_pee
Frankfurt Hahn tez dostaje samolot, wiec nie jest wykluczone, ze tak jak z Midlands latają na przemian Łódź/Wrocław, z Hahn mogą zrobić podobną mozaikę, tylko że odwrotnie (Wrocław/Łódź).
gosc_jej 2005-09-14 21:59   
gosc_jej - Profil gosc_jej
Ryanair nalezy podziwiac i docenic za konkretne dzialania w celu zlamania starej "swietej trojcy polskich portow lotniczych" Gdansk,Warszawa, Krakow. Ten uklad lansowany przez PPL mam nadzieje, ze nigdy nie powroci.
Najbardziej sie ciesze z Lodzi z ktorej niektorzy sie smiali. Wroclaw chyba jeszcze w tym roku cos dostanie. Nie mozna byc pewnym, bo przeciez to jest "nieobliczalny" Ryan, ktorego wlasnie za niebliczalnosc i profesjonalizm bardzo cenie.
marqoos_pl 2005-09-14 21:28   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Powiedziałbym, że na gwałt trzeba rezerwować te tanie bilety... Na gwałt panie i panowie... Bo "przy tak atrakcyjnej cenie miejsca zostaną bardzo szybko wykupione"... I co wtedy??? I wtedy poczekamy znów dwa dni na kolejne 2 miliony biletów Ryanaira w cenie 1 zł + tax... Super :) Poproszę Hahn z Krakowa, bo akurat tam się muszę teraz dostać tanio...
gosc_Maxx 2005-09-14 17:16   
gosc_Maxx - Profil gosc_Maxx
Jessooos Maria, czy Caroline Baldwin mogłaby zacząć mówić coś innego? O tych brytyjskich turystach i szybkiej wizycie na stronie mówi za każdym razem. Może marketingowo to działa, ale obraża myślących pasażerów.
chris 2005-09-14 14:51   
chris - Profil chris
I pomyśleć że kiedyś aby lecieć do East Midlands musiałem dymać do Pragi na Easy Jeta ...
A kierunek fajny nie tylko jeśli chodzi o pracę. Turystycznie to ciekawe miasto Nottingham, puszcza Sherwood z miasteczkiem Edwinstone nieopodal, nad morzem kurort Skegness czyli taki angielski Sopot, ponadto od groma róznych zamków i podmiejskich dworków, w miare blisko do Oxford, taka sama odległość do Birmingham jak i do Nottingham no a nawet są góry - coś pośredniego pomiędzy naszymi Beskidami i Jurą Krak- Cz. - mam tu na myśli Matlock i Hights of Abraham. Polecam , górki , skały i jaskinie.
gosc_pozdr 2005-09-14 14:22   
gosc_pozdr - Profil gosc_pozdr
[Post usunięty. Post nie związany z tematem]
gosc_Misie 2005-09-14 13:07   
gosc_Misie - Profil gosc_Misie
Kolejne polaczenie wywozace sile robocza na Wyspy. Niedlugo nazwiemy Zjednoczone Krolestwo UPK (United & Poles Kingdom) :)))
mimis 2005-09-14 13:07   
mimis - Profil mimis
Gburze, no oczywiscie masz racje, wszedzie w UK jest nas od metra ;)). Lepszy bylby Robin Hood albo LBA, ale tylko dla samego Yorkshire. Mysle, ze chca obsluzyc i polnoc i zachod (poludnie to juz Stansted lapie). Moim zdaniem FR tak upychaja te bilety nie dlatego, ze sie zle sprzedaja (nie mam zadnych danych), ale dlatego, zeby wykosic tych co juz lataja. I niestety obawiam sie, ze jesli wykosza (co nie daj Boze), to promocje sie skoncza.
gosc_gosc 2005-09-14 12:58   
gosc_gosc - Profil gosc_gosc
Ja myslicie, kiedy beda w sprzedazy bilety na sezone letni?
gbur 2005-09-14 12:53   
gbur - Profil gbur
Mimis, chcialbym Ciebie tylko zapytać, gdzie w UK nie ma "od metra Polakow"? Co do Yorkshire to lepsze byloby lotnisko Doncaster-Sheffield albo Leeds/Bradford. Midlands to Midlands. Nie wiem dlaczego ale mam wrażenie, że Ryan robi o wiele więcej w Polsce, żeby sprzedać te cholerne bilety, niz w innych krajach (chodzi mi o budżety na reklamy, ciągłe konferencje itp.)... czyżby czegoś nie przewidzieli..? Sprzedali może około 100tys biletów, co nie jest imponującym wynikiem jak na tak agresywną i długa kampanię (od maja/czerwca). A trzeba pamiętać, że zamierzają sprzedać milion albo i dwa.. ;>>
mimis 2005-09-14 12:46   
mimis - Profil mimis
East Midlands jest niedaleko Yorkshire i centralnych rejonów przemyslowych, gdzie jest od metra Polaków. Niedaleko stad do Sheffield, Leicester, a przede wszystkim do Birmingham. Tak ze pomysl chyba nieglupi. Co do tych biletów do 30 marca, to przypuszczam, ze po prostu jeszcze nie maja letniego rozkladu na te trasy. Fakt, smieszne te zapewnienia ze wszystko zostanie wykupione i "przewieziemy 100000" ;).
gosc_MG 2005-09-14 12:44   
gosc_MG - Profil gosc_MG
dlatego mozna kupic bilety do 30 marca bo po tym okresie zaczyna sie sezon letni i jeszcze chyba zadna linie nie wypuscila biletow na ten okres ;)
yannkes 2005-09-14 12:34   
yannkes - Profil yannkes
z Berlina tez zrobili East Midlands...
gbur 2005-09-14 12:17   
gbur - Profil gbur
Ta... no jak zwykle wszystko zostanie wykupione. Zeby sie tak czasem nie..... Jestem ciekawy dlaczego nie mozna rezerwowac biletow na trasach Lodz-Londyn po 30 marca, czyzby kiepsko sie sprzedawalo? Nie mam nic przeciwko tanim biletom lotniczym, sam z nich korzystam, ale nie podoba mi sie ich polityka informacyjna, poza tym "partnerstwo publiczno-prywatne" jakie stosuje Ryanair, jest wielce dyskusyjne....
marqoos_pl 2005-09-14 11:57   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Ciekawy pomysł... East Midlands...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy