Średnio 36% taniej

Średnio 36% taniej Linie lotnicze Wizz Air obniżyły 1 września, zgodnie z zapowiedziami, opłaty dodatkowe (zwane lotniskowymi) na wszystkich polskich lotniskach, z których operują. Średnio opłaty dodatkowe obniżono o 36% - najwięcej w Gdańsku, bo aż o 44%. Obniżka opłat to z pewnością element walki o klienta z irlandzkim potentatem - liniami Ryanair, które wspierane są finansowo przez...
01/09/2005 23:11   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_Camel 2005-09-18 08:50   
gosc_Camel - Profil gosc_Camel
Wlasciwie mieszkam w Limuru, malym miasteczku, 40km od Nairobi, gdzie pomagam prowadzic drukranie misjonarzom z Polski.
Lubie latac na tej trasie, choc samoloty zwykle sa zapelnione (najczesciej Jumbojet) zarowno z Amsterdamu jak i z Londynu, natomiast z Zurichu i Brukseli lataja niego mniejsze Boeingi.
Kiedys niejaki Owino wypowiadal sie, ze byc moze LOT otworzy polaczenie miedzy Nairobi a Warszawa wspolnie z Kenya Airways. Byloby swietnie!
gosc_kamre 2005-09-17 13:49   
gosc_kamre - Profil gosc_kamre
A tak z ciekawości to co robisz w Nairobi i jak przmina lot a Amsterdamu do Nairobi.Pozdrawiam
gosc_Camel 2005-09-17 09:18   
gosc_Camel - Profil gosc_Camel
Co to znaczy tanie latanie, skoro zeby zaoszczedzic nieco pieniedzy musze zrobic rezerwacje niemal polrocznym wyprzedzeniem?! Wole poleciec LOT-em, gdzie kupuje bilet nawet na kilka dni przed odlotem i place mniej niz u "tanich przewoznikow" a i z bagazem nie musze sie tarmosic...
Ostatnio bylem zdegustowany KLM-em. Lecialem z Warszawy do Nairobi, gdzie pracuje, i na trasie z Wa-wy do Amsterdamu nie uslyszalem ani slowa po polsku nie mam problemu z mowieniem po angielsku, ale tu chyba chodzi o cos innego. Najczesciej latam British Airways i tam przynajmniej powitanie i inforamcje o bezpieczenstwie puszczane sa z tasmy.
mimis 2005-09-16 11:11   
mimis - Profil mimis
1234_Kubo: dzieki za info o KLMie. Troche mam obawe po tym jak kolezance zgubili bagaz wlasnie w locie z Anglii do Polski i potraktowali ja dosc po chamsku (+bagaz nigdy sie nie odnalazl), ale rzeczywiscie cena jak na "zaraz" jest niezla.
humbak 2005-09-16 02:03   
humbak - Profil humbak
Dlaczego opłaty z KTW wynoszą teraz 109 PLN zamiast podawnych w tej informacji? Co się nagle zmieniło akurat w KTW?
gosc_wawqa 2005-09-07 19:51   
gosc_wawqa - Profil gosc_wawqa
To jest nie prawda!rezerwacja Katowice-Amsterdam-Katowice dokonana w dniu 07/09 , oplaty przy wylocie PLN 109 i przy powrocie PLN183 Komentarz moderatora: Drogi gosc_wawqa29. Artykul jest z dnia 1.09. Pasazer.com nie odpowiada za zmiany przewoznika wprowadzone tydzien pozniej.
1234kuba 2005-09-07 02:39   
1234kuba - Profil 1234kuba
Oczywiscie ceny podalem w obie strony. Lecialem na pogrzeb Babci wlasnie KLM i w obie strony zaplacilem 140 GBP z London City Airport do Wawy. Kupowalem bilet typu: dzis na jutro, powrot pojutrze. Pozdrawiam.
1234kuba 2005-09-07 02:38   
1234kuba - Profil 1234kuba
Do gosc_Mimis: Wiesz? Na trasie Warszawa-Londyn w ostatniej chwili tanie bilety ma KLM z przesiadka w Amsterdamie na KLM lub KLM cityhooper. Mozna leciec na London Heathrow (okolo 130 GBP) lub London City Airport (okolo 140 GBP) polecam - polaczenia maja dobre. Nie odczuwa sie tej przesiadki. Dobry serwis.
humbak 2005-09-05 23:58   
humbak - Profil humbak
chris: dokładnie tak jak mówisz. :o)))) I dlatego lubię latać Lufthansa Regional i Swiss. Ostatnio poleciałem (bo musiałem) Avro RJ70 linii (a w zasadzie linijki) EuroManx na trasie LCY-GWY. Do GWY był spóźniony 45 min, ale z powrotem mi .. odwołali z "przyczyn technicznych". No i cała dalsza podróż Lufthansą poszłą w łeb. Musiałem przebukowywac bilet na LH, kosztowało to dodatkowe 100 EUR, a w dodatku musiałem przedostać się z LCY na LHR i spać w Londynie... Koszmar... Nigdy więcej leciec "linijką", która ma 4 samoloty na krzyż i nie jest w stanie podstawić innej maszyny za tę, która się popsuła...
chris 2005-09-05 23:33   
chris - Profil chris
stenus : ja tez uwielbiam te samoloty , fajnie wygladaja z zewnatrz ( jakby miniatura Ruslana :)) ) a w srodku sa wygodniejsze niz B737. Z powrotem lecialem malym Saabem 2000 - alez tam bylo miejsca bna nogi ! A Finnair i SAS strasznie drogi jest na tej trasie.
humbak 2005-09-05 16:47   
humbak - Profil humbak
Mimis: Obawiam się, że nie masz racji. Także Wizz ma często bilety za 1250 PLN (bez opłat) na terminy 2 tygodnie przez wylotem.
Chris: Blue1 znam i bardzo lubię. Wolę nią lecieć do Helsinek niż Finnairem lub LOTem. Zresztą latają Avro, a uwielbiam te samoloty!
chris 2005-09-05 15:57   
chris - Profil chris
W normalnych liniach też może być tanio. Ostatnio zakupiłem bilet powrotny na trasie Sztokholm-Helsinki w liniach Blue1 ( regionalny partner Star Alliance , członek SAS group. 140 lotów dziennie , słyszał ktos o nich ? ;)- dla porównania Wizz 40 lotów dziennie ... ) Tydzień przed odlotem cena w tych liniach jest na poziomie 450 PLN z opłatami, posiłkiem na pokładzie i punkty w M&M. Dodatkowo przemiła obsługa i wygodne nowe samoloty.
gosc_Mimis 2005-09-05 14:20   
gosc_Mimis - Profil gosc_Mimis
Ostatnio potrzebowalem kupic bilet na trasie Warszawa-Londyn z BARDZO malym wyprzedzeniem (3-4 dni, jeszcze sezon). Sprawdzilem wszystkie mozliwosci i niestety musze powiedziec, ze Skyeurope ma "sky-high prices". Byli najdrozsi ze wszystkich "tanich" (drozsi nawet niz LOT). Najtaniej wychodzilo Centralwings, na te rejsy, ktore nie byly jeszcze calkowicie wykupione. Potem Wizz, potem Easyjet. Co podoba mi sie w Centralwings to to, ze ich maksymalna cena to jest 650 (chyba) w 1 strone, tak ze o ile jest miejsce, nie polecisz drozej. W Skyeurope cena ostatnich miejsc byla zdrowo powyzej 1200... Czlowiek musialby byc naprawde w desperacji zeby to kupic.
chris 2005-09-05 14:20   
chris - Profil chris
Wizz spi ! Dzis jest 5 wrzesnia a tam u nich wisi promocja skonczona 1 wrzesnia ... jak nie maja pomyslow na nowa , to mogliby stara zdjac ...
czeko 2005-09-04 18:48   
czeko - Profil czeko
zgadza sie, wizz nie jest az tak straaaasznie drogim low-costem :-) poza tym, dunkan, to raczej nie klotnia, jeno "wymiana spojrzen na sprawe" :-)
gosc_dunka 2005-09-04 14:24   
gosc_dunka - Profil gosc_dunka
oco tyle gadki obniżyli ceny i cała ta kłutnia / wiem że w przeszłości mieli pare różnych wpadek ,ale czym dłużej są na rynku ty są coraz lepsi/ czeko nikt nie twierdzi ze wizz jest najtanczy , ale napewno jednym z tanszych ...ciau......:)
czeko 2005-09-04 14:08   
czeko - Profil czeko
a poza tym: dobrego niedzielnego świątecznego obiadu życzę! może niektórzy akurat konsumują go... na pokładzie wizz?
czeko 2005-09-04 14:06   
czeko - Profil czeko
1. nie żadna "chęć nakłonienia do latania innymi liniami" - błąd dot. zrozumienia mnie; 2. obraza majestatu, a zwłaszcza "frajer" stały sie byc może dla pana, katowiczaninie, "szpilką w żebrach" (choć przyjmuję, że się mylę :-) 3. czekotubek - czy zrozumieć jak "czubek"? włosów na mej zacnej głowie nie posiadam...
katowiczan 2005-09-04 13:01   
katowiczan - Profil katowiczan
no dla ciebie "czemu nie" a dla mnie jezeli lece linią która ma bazę na danum lotnisku to trzy z czterech stewardess/stewardów powinny/i być polskojęzyczni. Co innego gdy lecisz np. easym który tylko w KRK ma destancję. A dla informacji pana czekofrajera (czekotubka?) to to nie jest "obraza majestatu" tylko odpowiedź na wyraźną zniewagę w kierunku pasażerów wizzaira i chęć nakłonienia ich do latania innymi liniami. Myślę że jeżeli ktoś zagląda na ten portal to sam może spojżeć na barometr cenowy jak i zajżeć na strony obu przewoźników i sprawdzic dogodną dla siebie ofertę....i nie jest wtedy frajerem jezeli nie wybieze najtańszej bo mu np. dni lub godziny bardziej pasowały w innym przewoźniku niż Sky Europe Airliners.
chris 2005-09-04 12:53   
chris - Profil chris
Stenus : Po prostu Lufa jest faktycznie dużą linią i ma nowoczesny sprzęt, niemniej latając z nimi spotkałem się zarówno z opóźnieniami, ale najbardziej opinie jak dla mnie zepsuli sobie obsługa. Spotkałem już kika razy obsługę lekko mówiąc 'mało uprzejmą' i dlatego uważam że nie zasługują na taki slogan reklamowy... Jest wiele lepszych linii od nich i to niekoniecznie dużych.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy