LOT: Warszawa - Pekin ruszy w maju

LOT: Warszawa - Pekin ruszy w maju Pierwszy lot z Warszawy do Pekinu odbędzie się najprawdopodobniej  30 maja, zaś sprzedaż biletów ruszy na początku lutego. Również na początek lutego przewoźnik zaplanował konferencję prasową na której zostaną ogłoszone szczegóły nowego połączenia do stolicy Chin.Obecnie przewoźnik ustala jeszcze szczegóły z chińskim partnerem Air China.Warszawa -...
17/01/2012 19:11   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_08ed9 2012-01-22 12:08   
gosc_08ed9 - Profil gosc_08ed9
gosc_8a8bc jestes zalosny tak obrazac ludzi poprostu komplotny brak kultury osobistej nie wazne kto lata kazdy zasluguje na taka sama obsluge i komfort podruzy wiec zastanow sie co piszesz
b747400er 2012-01-19 22:50   
b747400er - Profil b747400er
Ostatnio kiedy lecialem na trasie WAWYYZ to mialem wrazenia zupelnie inne. Bylo bardzo duzo Kanadyjczykow (nie tych rodem ze Wschodniej Europy) oraz pasazerow z Zachodu. A z codziennego WAWPEK w perspektywie roku bardzo sie ciesze, bo inaczej to polaczenia nie ma sensu. Podopnie powinno sie stac z HAN, gdzie czestotliwosc powinna byc zwiekszona, ale jak zawsze powtarzam, LO musi rozwinac siatke europejska zarowno pod wzgledem liczby frekwencji (2-4x dziennie w zaleznosci od trasy) oraz latac nie tylko do glownych miast, a rowniez do mniejszych miast w Zachodniej i Wschodniej Europie.
gosc_8a8bc 2012-01-19 19:34   
gosc_8a8bc - Profil gosc_8a8bc
Wr: Ty myślisz, że pasażerowie z Toronto odnaleźliby się w Dreamlinerze? Leciałem, widziałem, kto tam lata. Głównie babcie z Ukrainy i Białorusi oraz panowie z czarnymi od brudu paznokciami.
gosc_39f39 2012-01-19 19:04   
gosc_39f39 - Profil gosc_39f39
mietek: A co Ty się martwisz? Myślisz, że jak ktoś otwiera nowe połączenie to zapomniał zapewnić samolot do jego realizacji? Trochę więcej wiary w pracowników LOTu.
piotrek737 2012-01-19 16:41   
piotrek737 - Profil piotrek737
VV odleciał wczoraj z WAW bo robił rotacje YYZ ad-hoc bodajże za LPB. Co do LPC to we will see, ale LOT nie śpi ;)
mietek 2012-01-19 15:41   
mietek - Profil mietek
Skoro nie będzie SP-LPC to chyba LOT musi coś wykombinować, bo na 4 B767 to ciężko będzie utrzymać wszystkie trasy, a co dopiero uruchomić jeszcze PEK...
mietek 2012-01-19 15:40   
mietek - Profil mietek
No podobno w samej Warszawie, nieoficjalnie, jest podobno około 100 tyś, a w całej Polsce podobno nawet 0,5 mln. No ale swoją drogą jeżeli większość jest tutaj nielegalnie to nie będą latać samolotem, bo trzeba paszport pokazać....
monumental 2012-01-19 15:32   
monumental - Profil monumental
mietek: chodzą słuchy (i nietylko), że SP-LPC niż nie wróci do służby. Leasing od VV miał się skończyć w okolicach poł stycznia. W rozkładzie nie widać ich maszyny ani na HAN ani na YYZ. Wszystko to zatem wariacko wygląda...

Z innej beczki: 1 rejs do JFK w tygodniu nr 5 to już bardzo mało. Zdaję sobie sprawę, że zapotrzebowanie jest takie na nie inne...
pcharasz 2012-01-19 13:51   
pcharasz - Profil pcharasz
wr, bądź optymistą, jeśli YYZ nie zostanie skasowane, to dreamlinery w barwach LO zobaczycie ;) mietku, tych naszych Wietnamczyków nie ma aż tak wielu, jak w Czechach, Niemczech czy Francji. Mnie troszkę dziwi ta Skandynawia, ale może to też wynika z większej zamożności tamtejszego społeczeństwa, w tym imigrantów z Wietnamu.
mietek 2012-01-19 09:09   
mietek - Profil mietek
Może puszczą jednego B787 na przemian do JFK, EWR, ORD i YYZ;-) Mnie najbardziej zaciekawiło, że większość paxów tranzytowych do HAN jest z Francji i Skandynawii. Ja zawsze myślałem, że to "nasi" Wietnamczycy tak namiętnie latają do domu.
wr 2012-01-19 03:05   
wr - Profil wr
hmmm... no tak, to wtedy 10% i 20% ma sens.... albo po prostu LOT nie wie co sie dzieje :) Z tymi Azjatyckimi kierunkami, my w YYZ, nigdy LOTowskiego dreamlinera nie zobaczymy, i dalej bedziemy latac startym gratem ex-zoom airlines do Polski.
pcharasz 2012-01-19 02:54   
pcharasz - Profil pcharasz
Hm, ciężka sprawa, ale raczej myślę, że chodzi o paxów przesiadających się z LO na LO, czyli w Hubie danej linii - WAW. No, chyba że ktoś lata np. WAW - GDN via FRA, ale to raczej jednostkowe przypadki :P I w sumie to ma sens, bo paxowie tranzytowi liczeni są dla LO dwukrotnie - przy przylocie do WAW (tzn. wylocie z innego lotniska do WAW) i wylocie z WAW,to samo w drugą stronę. Natomiast WAW pewnie policzył ich pojedynczo jako rzeczywistych paxów tranzytowych, a nie takich 'statystycznych' paxów, czyli liczonych dwukrotnie. Tak mi się wydaje, bo inaczej to nie ma sensu ;)
wr 2012-01-19 02:37   
wr - Profil wr
chyba mozna sobie statystyki interpretowac jak sie chce :) Te 45% to pax tranzytowy LOTu - a czy to tez wlicza ludzi np. przesiadajacych sie z/na LOT w FRA, czy z/na EK w innych portach... kto wie.... a te 10% to tranzyt w WAWie jako port lotniczy, czyli milion osob. A moze po prostu prezes zmysla sobie liczby ;)
pcharasz 2012-01-18 23:36   
pcharasz - Profil pcharasz
wr: Coś się nie zgadza. Po pierwsze, z tego co zrozumiałem chodzi o 10% paxów na lotnisku w WAW, i że dzięki implementacji nowej lotowskiej strategii, ta liczba się podwoi. Rzecz w tym, że w poprzednim artykule z czerwca 2011 (link załączony) było podane, że dzięki targetowaniu połączeń na wschód, udało się znacznie zwiększyć liczbę paxów tranzytowych do 45%, i że celem jest by liczba ta była powyżej 50%. Problem w tym, że wg. stanu wiedzy na 06.2011, LO obsługiwał poniżej 4,5 mln paxów, z czego 45% to tranzyt, czyli w uproszczeniu jakieś 2 miliony. Czyli w przybliżeniu, 20% a nie 10% paxów w WAW to paxi tranzytowi, licząc że tylko LO robi tranzyty przez WAW. No nie wiem, ale np. w takim Frankfurcie ok. 75% paxów to tranzyt, czyli w przypadku połączeń LH jeszcze większy odsetek paxów musi być tranzytem.
zobacz link
wr 2012-01-18 22:50   
wr - Profil wr
pcharasz: ciekawy artykul!

"only 10% of total passengers now transit", to mnie troche dziwi! Czyli LOTem dalej lataja tylko Polacy, i marka gdzie indziej jest albo nie znana, albo zle sie kojarzy, albo nie konkurencyjna.
fairy_slap 2012-01-18 21:13   
fairy_slap - Profil fairy_slap
ciekawe czy starczy im samolotów? Według podanych w artykule godzin lot będzie trwał 9h. Hanoi podobno całkiem nieźle się sprzedaje, więc kto wie co tu będzie?
pcharasz 2012-01-18 20:30   
pcharasz - Profil pcharasz
Przy okazji, ciekawa analiza na temat ekspansji LO w Azji:
zobacz link
gosc_93b4b 2012-01-18 15:29   
gosc_93b4b - Profil gosc_93b4b
SP-LPC na zyletki idzie.Raczej juz nie polata...
pcharasz 2012-01-18 13:59   
pcharasz - Profil pcharasz
Hanoi ma b. dpbry load factor, ale bilety są stosunkowo tanie. Jeśli będzie taka potrzeba, to niestety, ale LO pewnie skasuje to połączenie.
gosc_b1c56 2012-01-18 13:32   
gosc_b1c56 - Profil gosc_b1c56
Czy wiadomo już kiedy SP-LPC może wrócić do służby?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy