Poradnik: Lecimy ze zwierzakiem. Pies lub kot na pokładzie samolotu

Poradnik: Lecimy ze zwierzakiem. Pies lub kot na pokładzie samolotu W kolejnym odcinku "Poradnika Pasażera", radzimy jak wybrać się w podróż samolotem ze swoim czworonogiem. Na wstępie należy pamiętać, że nie każda linia zabierze na pokład Wasze zwierzątka. Linie lotnicze zezwalają na podróż z naszymi pupilami na pewnych określonych zasadach.   Warunki przewozu zwierzątLinie lotnicze zezwalają na podróż z psem lub kotem...
06/02/2019 07:56   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_82638 2019-03-07 20:59   
gość_82638 - Profil gość_82638
Powinien być kategoryczny zakaz przewożenia zwierząt w kabinie pasażerskiej.
gość_f8630 2019-03-06 15:04   
gość_f8630 - Profil gość_f8630
Wystarczy, że szczepionka będzie podana w odpowiednim terminie, a dzień badź dwa przed podróża zwierzę dostanie środek na odrobaczenie i zostanie to odnotowane w paszporcie zwierzęcia.

Dla właścicieli kotów polecam jednak transport samochodowy. Na rynku działa parę firm rodzinnych oferujacych przewóz zwierzat od drzwi do drzwi, cena jest atrakcyjniejsza niż przewóz samolotem i zwierzę znosi to ponoć w mniejszym stresie. W grudniu 2018 w ten sposób nasze koty były wysłane z Polski do Irlandii. Kierowca załatwia po drodze wszystkie formalności graniczne. Usługa kosztowała nas 200 euro za jednego kota podczas gdy KLM chciał 400 euro za zwierzaka, Lufthansa wyceniała natomiast usługę wg wagi. W każdej z opcji wymagany był przeładunek zwierzat czy to w Amsterdamie czy we Frankfurcie i każdorazowo podawano nam ofertę z długim czasem przesiadkowym. Czekanie na przesiadkę odbywa się pod opieka weterynarza, więc wszystko jest profesjonalnie zorganizowane, niemniej jednak czasowo nie jest to wcale szczególnie ciekawe rozwiazanie. Przewóz samochodem z południa Polski do Irlandii trwał 50 godzin. Należałoby również dodać, że rezerwacja telefoniczna lotu dla zwierzęcia, które chca państwo nadać na podróż w luku bagażowym powinna być uzgadniana z agentem handlingowym z dużym wyprzedzeniem, bo może się np okazać że transport być może będzie dostępny w ciagu 24 godzin, ale tylko z Warszawy.

Jeśli kogoś interesowałoby więcej szczegółów, proszę pisać w komentarzach, chetnie odpowiem.
gość_fede1 2019-03-06 10:08   
gość_fede1 - Profil gość_fede1
@gość_22780: Z YORKIEM można polecieć tylko do NOWEGO YORKU! :D
gość_22780 2018-02-16 21:38   
gość_22780 - Profil gość_22780
czy linie lotnicze enter air przewożą psy? chcę lecieć na Majorkę w kwietniu i nie wiem czy będę mógł zabrać ze sobą psa rasy YORK.
gość_4562f 2016-08-22 22:09   
gość_4562f - Profil gość_4562f
Dziwne te zasady - w tanich liniach leciałem do Londynu. Na pokładzie dość sporo rodziców z maluchami - drą się, wrzeszczą, ciągną za włosy pasażerów siedzących przed nimi, wymiotują itp, itd. A ja przy sobie jamnika miniatury (4.5 kg wagi), który ani szczeknie przez te 2 godziny lotu zabrać nie mogę. Więcej zdrowego rozsądku przy ustalaniu zasad
gość_999e2 2015-09-28 15:54   
gość_999e2 - Profil gość_999e2
Jakie linie przewożą zwierzaki z UK- Londyn do Polski- Gdańsk?
Wracam po wielu latach do kraju i muszę moje kotki zabrać ze sobą.
Jeśli ktoś wie, to proszę o jak najwięcej informacji. Dzięki.
mleko 2011-07-20 11:17   
mleko - Profil mleko
myślę, że Cherry by nie chciała lecieć na wakacje samolotem :)
IMHO jeśli ktoś się nie przeprowadza na drugi koniec świata to dobrze zaoszczędzić zwierzakowi tony stresu i po prostu zostawić go w domu pod czyjąś opieką..
adamlubin 2011-07-20 05:40   
adamlubin - Profil adamlubin
Kociak ciacho :) a tak to ostatnio lecąc na wakacje była jedna pani z pieskiem na pokładzie -rasa York, siedział sobie na raczkach tej pani - i wzbudzał wielkie zainteresowanie -szczególnie u młodszej części pasażerów (troche ich było). W sumie zastanawiałem się jak to jest że piesek na rączkach a nie w klatce - ale widocznie można, a tu terz ciekawy artukół i już wiadomo co i jak. Dobrze że nie chciał siusiu...
jurek 2011-07-20 00:18   
jurek - Profil jurek
Urzekło mnie to zdjęcie buraska wyglądającego przez okno :)
marqoos_pl 2011-07-20 00:07   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Jak zwierzak nie ma futra, to jest wystarczająco brzydki, żeby samolotem nie lecieć.
emue 2011-07-19 23:59   
emue - Profil emue
"Uwaga! Wybierając się do Wielkiej Brytanii, Szwecji, Irlandii oraz na Maltę potrzebne nam będą jeszcze dodatkowe wyniki badań (przed wyjazdem należy z odpowiednim wyprzedzeniem wykonać testy na poziomie przeciwciał)." Badanie na miano przeciwciał nie jest wymagane TYLKO w tych krajach. Jest wymagane również np. w Norwegii. O tym czy potrzebujemy tego wyniku czy nie decydują przepisy panujące w danym kraju. Informacji możemy zaczerpnąć na stronach ambasady danego państwa lub bezpośrednio u weterynarza. Pozdrawiam
humbak 2011-07-19 23:45   
humbak - Profil humbak
A co jeśli zwierzak nie ma futra, marqoosie? :o)
marqoos_pl 2011-07-19 23:13   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Przy Air France (nie tylko) należy uważać, jaka linia faktycznie obsługuje lot. City Jet nie przyjmuje wcale zwierząt, o czym często nawet obsługa call center AF zapomina. Na lotnisku takiego pasażera może spotkać niemiła niespodzianka. To samo jest z KL do DUB na przykład - część lotu obsługuje Aer Lingus, który nie zezwala na taki bagaż. Należy bardzo dokładnie przestudiować plan podróży i sprawdzić każdy jeden lot. W przypadku zmian w rozkładzie czy opóźnień należy liczyć się z dodatkowymi niedogodnościami. Według mnie, przewożenie zwierząt (szczególnie na jakieś krótkie wakacje czy po prostu mając taką fanaberię) jest bez sensu. Jest to narażanie futrzaków na zbyteczny stres i często niebezpieczeństwo (gdy muszą być naszpikowane jakimiś lekami i schowane do luku bagażowego). *** Jakby się ktoś pytał, to LOT owieczek (tak, takich małych, białych, włochatych) nie przewozi do USA. Taki pomysł miał jeden z moich klientów kilka lat temu. Był rozczarowany i zdziwiony, dlaczego "nie może se łowieczek do Czikago wysłać". No cóż.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy