Lądujemy w... Berlinie - Tegel

Lądujemy w... Berlinie - Tegel Po pięciu latach wznawiamy nasz cykl "Lądujemy w..." w którym prezentujemy polskie i europejskie porty lotnicze. Rozpoczynamy od berlińskiego lotniska Tegel.Niczym w książce Agathy Christie, berlińskie lotniska jedno po drugim znikają z mapy. Najpierw umarł Gatow, potem Tempelhof. W czerwcu 2012 roku równocześnie zamknięte zostaną pozostałe dwa, by do życia mógł zbudzić się...
23/02/2011 00:11   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
jurek 2011-02-27 19:00   
jurek - Profil jurek
aarrkkoo: owszem busy różnych firm kursują bardzo często ale jednak podróż pociagiem jest bardziej komfortowa (i bezpieczna). Przypuszczam, że jeśli DB zacznie często jeździć to busy i tak nie znikną ze względu na tę część potencjalnych klijentów, którym najbardziej zależy na jak najniższej cenie przejazdu. A podróż Szczecin-Tegel czasem trwa nawet tylko 1h 15 minut (wg moich doświadczeń) pod warunkiem, że nie ma korków.
aarrkkoo 2011-02-27 18:14   
aarrkkoo - Profil aarrkkoo
sorry...korki zdarzaja sie rzadko (a nie jak napisane w moim poprzednim poscie :-// )
aarrkkoo 2011-02-27 18:11   
aarrkkoo - Profil aarrkkoo
Dojazd z lotniska Tegel do Centrum Wschod i do Centrum Zachod jest szybki i korki zdazaja sie raczej zadko. Dojazd do Schönefeld tez jest dobry, pociag jedzie 20 min., na BBI pojedzie kolejka (ktorej trasa jest juz gotowa). Pozniej beda, a przynajmniej maja byc, rowniez dobre polaczenia ze Szczecinem i Poznaniem. Dzisiaj jednak wiekszosc pasazerow przyjezdza autobusami, a podroz trwa ze Szczecina ok. 1,5 godz.
jurek 2011-02-27 17:44   
jurek - Profil jurek
Tomaszu TGV może niekoniecznie ale liczę na to, że lotnisku BBI będzie zależało na sensownym skomunikowaniem z niektórymi polskimi miastami (np Poznaniem, Szczecinem i Wrocławiem). W tej chwili ze Szczecina czas przejazdu (z 2 lub 3 przesiadkami) to 2h 30' - 3h 06'. To nie jest rewelacja na takiej trasie.
4tech 2011-02-27 17:18   
4tech - Profil 4tech
ups, Jurkowi się marzy TGV BBI-SZZ;) przecież teraz możesz z przesiadkami dojechać ze Szczecina ciapociagiem na SXF.
jurek 2011-02-27 16:22   
jurek - Profil jurek
Z mojego punktu widzenia na Tegel jest najwygodniejszy i najszybszy dojazd ale jeżeli będzie dobre skomunikowanie pociągami ze Szczecina do samego BBI (nawet z przesiadką) to będzie cudnie :)
admin 2011-02-27 16:13   
admin - Profil admin
hamburg: Nie jest tak źle... Samochodem jak i autobusem jadę 15-20 minut... no max. 25 w godzinach szczytu. Poza tym z Tegla jedziesz 128-ką max. 10 minut do Kurt Schumaher Pltz i stąd przesiadasz się na U-Bahn U6 i śmigasz do centrum bez żadnych korków;) A co do dojazdu autobusem/autem na Schönefeld to obawiam się, że tam obecnie spotkasz większe korki...
hamburg 2011-02-27 15:59   
hamburg - Profil hamburg
kitsune: Bez przesady :-) Berlin to nie Tokyo lub Seoul.
Dojazd z Schönefeld (BBI) jest duzo lepszy niz z Tegel. Drogi z Tegel sa tak zatloczone ze naprawde duzo czasu potrzeba aby dojechac do centrum. Obojetnie czy autobusem czy taksowka. Z BBI masz pociag ktory moze kilka minut dluzej jedzie niz autobus (jezeli nie ma korku).
aarrkkoo 2011-02-23 21:42   
aarrkkoo - Profil aarrkkoo
Terminal C zostal zbudowany jako terminal tymczasowy i prowizoryczny, daletgo, ze budowa BBI byla bardzo czesto przesuwana oraz sama budowa lotniska przedluza sie. Lotnisko mialo np. zostac oddane do uzytku w listopadzie 2011, otwarcie zostalo przesuniete na 06.2012, data nie jest na 100% pewna . Koszty budowy terminala C zostaly w wiekszosci pokryte przez AB. Terminal ten uzywa przede wszystkim AB, ale tez inne linie lotnicze jak aerosvit, MIAT czy Ukraine International i kilka innych.
that 2011-02-23 13:21   
that - Profil that
Delta nigdy nie latala z TXL do MCO (Orlando)...
broker 2011-02-23 12:37   
broker - Profil broker
Ja latam z SXF i już się cieszę, że obok będzie BBI, z którego jest lepszy i krótszy dojazd do Polski.
elfinno 2011-02-23 11:41   
elfinno - Profil elfinno
Szkoda lotniska wiele dobrych wspomnień się z nim łaczy i sam zdecydowanie cześciej wybierałem Tegel niz Schoenefeld. Ziemia już została sprzedana i deweloperzy tylko czekają na koniec funkcjonowania lotniska żebym zaczać budować mieszkania. Do 2012 to chyba jeszcze z piec razy polecę do pracy z TXL a potem już tylko BBI ale może dzięki temu nie trzeba się będzie przesiadać w hubach, może na południowe wybrzeże USA doleci się bezpośrednio, oby bo to znacząco skróciło by czas.
usuniety 2011-02-23 08:48   
usuniety - Profil usuniety
Berlin Tegel to naprawdę dziwne lotnisko. Trudno powiedzieć, że jest ładne, ale z pewnością da się lubić, no i tego lotniska odzwierciedla ciekawy koncept ułatwienia pasażerom przeprawy do samolotu.
Jest wiele ładnych lotnisk na świecie, ale ja szczególnie lubię te położone w centrach miast, jak London City Airport, Tokyo Haneda czy Taipei Songshan. Wydaje mi się, że takie lotniska przeżywają renesans jako lotniska dla biznesu, znacznie skracające czas podróży. Na przykład podróż z Tokyo Haneda do Seoul-Gimpo zajmuje tylko 1,5 godziny, podczas gdy dojazd do Tokyo Narita, podróż do Seoul Incheon International Airport i dojazd do centrum zajmuje 4,5 godzin! Stąd też żal mi lotniska Berlin Tegel. Nie wątpię, iż otwarcie BBI zakończy proces zjednoczenia berlińskich lotnisk, jednak może warto pomyśleć też o procesie zjednoczenia Niemiec? Wydaje mi się, że w chwili zamknięcia BBI dla wielu biznesmenów pordóż do Berlina stanie się bardziej uciążliwa i stąd też wiele firm zastanowi się nad przenoszeniem swojej siedziby na przykład z Frankfurtu. Myślę też, że lotniczy transport krajowy straci na atrakcyjności na rzecz kolei wysokich prędkości.
Wreszcie lotniska w centach miast to wielka gratka dla miłośników latania. Podchodzenie do lądowania tuż koło wysokiej zabudowy budynków daje niesamowite uczucie.
jurek 2011-02-23 00:29   
jurek - Profil jurek
Hm.. latałem jako pasażer i z Tempelhof i z Schonefeld i oczywiście z Tegel. Pozostaną wspomnienia, ale na nowe lotnisko BBI już się cieszę :)
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy