Z Katowic do Weeze zamiast Kolonii?

Z Katowic do Weeze zamiast Kolonii? Zamiast do Kolonii polecimy do Weeze, 60km od Düsseldorfu. Tanie linie lotnicze Wizz Air uruchamiają połączenie z lotniska Katowice Pyrzowice do Weeze. Przewoźnik będzie operował na tej trasie cztery razy w tygodniu. Pierwszy rejs odbędzie się 13 czerwca. Katowice - Weeze Jednocześnie operacje na trasie z Katowic do Kolonii/Bonn dostępne są tylko do 10 czerwca...
21/01/2010 16:02   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mrader 2010-01-30 22:27   
mrader - Profil mrader
Dużo tych połączeń z KTW do zachodnich Niemiec...;) gral:Zapomniałeś dodać ,że pijemy owcze mleko i żywimy się padliną w tym county T.;x
gral 2010-01-30 19:02   
gral - Profil gral
cos mi sie zdaje ze w rodzinnym county mradera nie ma tramwajow :) tylko wozy drabiniaste :P
4tech 2010-01-30 14:57   
4tech - Profil 4tech
mrader: czep sie tramwaju w DUB..:) ja tylko wyrazalem obawy?....:P
mrader 2010-01-30 14:40   
mrader - Profil mrader
znaczy się ,4techa obawy nie sprawdziły...się ;x
piotrek 2010-01-30 14:12   
piotrek - Profil piotrek
Bilety w sprzedazy ;) Hah i co powiedzą ci co twierdzili, że to zamiana?
piotrek 2010-01-29 23:49   
piotrek - Profil piotrek
Kolonia zostaje chociaż jeszcze biletów kupić się nie da(wyświetla się, że są wyprzadane) Tak na NRN są te same godziny co na CGN ale... inne dni!
NRN- pn,sr,pt,ndz CGN- wt,czw,sob.
piotrek 2010-01-25 11:25   
piotrek - Profil piotrek
Że tak pozwole sobie pokazać ;) 23.01 KRK-CGN 60pax(4U) 24.01 CGN-KTW 168pax(W6). Hmm... to nie Wizz raczej powinien z CGN zrezygnować ;]
andrzej 2010-01-22 13:06   
andrzej - Profil andrzej
korrado: Dokładnie o to chodzi. CGN to drogie lotnisko i dlatego tanie linie (inne niż Germanwings) niechętnie tam latają podobnie jak do DUS.

piotrek: Województwo jest to samo Nadrenia Północna- Westfalia. Natomiast problem jest taki, że dla osób mieszkających w południowej części tego województwa czyli przede wszystkim w Kolonii i Bonn czas dojazdu do miejsca przeznaczenia będzie podobny z DTM, co z NRN, a świetnie skomunikowane z resztą landu CGN mieli pod nosem. Ogólnie jest to strata, a NRN nic nowego nie wnosi w mapę połączeń z południa Polski.
piotrek 2010-01-22 12:25   
piotrek - Profil piotrek
Tyle ze CGN to inny region niż NRN to jak już chcą coś skasować to NRN lub obciąć DTM powinni. Myślę, że chętny nie zabraknie( kiedyś mieli w planach 3 lot do DTM ale chyba teraz chcą trochę odciązyć i NRN dlatego otwierają) Czyli tamte okolice latem z KTW: 7xDUS, 14xDTM, 4xNRN, 4x HHN, 4x EIN, 3x CGN?
4tech 2010-01-22 12:07   
4tech - Profil 4tech
ktw: ja tego nie neguje, tak samo jak w Wuppertalu czy Dusseldorfie jest b.duzo bydgoszczan ( LF na NRN jest jak na BZG b.wysoki)....tylko obawiam sie ze wlasnie ze wzgledu na "koszty" W6 skasuje Koln...( tak jak pisal korrado)...
ktw 2010-01-22 11:57   
ktw - Profil ktw
4tech: OK 4 lotniska w promieniu 100km z tym że mieszka tam sporo Ślązaków, którzy wyemigrowali za pracą w latach `80. KTW-DTM-KTW jest 2 razy dziennie i latem brakuje nawet wolnych miejsc !!!
4tech 2010-01-22 11:42   
4tech - Profil 4tech
cztery lotniska w promieniu 100 km...o ile sa prawdziwe slowa Natasy Kazmer to nie wiem czy W6 sam sobie nie podcina skrzydel...
korrado 2010-01-22 03:48   
korrado - Profil korrado
Tajemnica polega na tym, że Weeze stosuje bardzo niskie opłaty, w związku z tym Wizz jest w stanie zaproponować również niskie taryfy. Taka elastyczność jest, rzecz jasna, bardzo korzystna dla firmy w perspektywie mikro, tylko że tutaj sie pojawia problem, czy w tej dłuższej perspektywie nie odbije się to na generalnym postrzeganiu przewoźnika przez pasażerów, szczególnie tych, którzy korzystają z danego połączenia nie jednorazowo. A myślę, że Kolonia jest takim właśnie kierunkiem, gdzie ludzie latają wielokrotnie, a nie jednorazowo. W końcu już mieliśmy takiego własnego, krajowego przewoźnika, pamiętanego tutaj jako cezero, który co kilka tygodni likwidował połączenia i otwierał nowe, bo genialnym menagerom z bożej łaski wydawało się, że na tym polega "reagowanie na potrzeby rynku". Być może Wizz nie robi tego w równie chaotyczny sposób, ale być może też, jeśli stanie się to dominującą polityką firmy, klienci odwrócą się od niej, bo klient z natury ma to do siebie, że potrzebuje stałego produktu w stałej cenie. Zazwyczaj przyzwyczaja się do danej marki, a zmienią ją dopiero, jeśli okaże się, że raptem ta, do której się przyzwyczaił, nie spełnia jego potrzeb. Zobaczymy. To tylko mój punkt widzenia, ale wchodzenie w tym momencie w drogę FR może okzazać się dość ryzykowne, tym bardziej, że jak to już ktoś zauważył na tym forum, wchodzą do portu bardzo bliskiego własnym dwóm innym destynacjom, również regionalnym, a nie miejskim, czyli Eindhoven i Dortmund.
that 2010-01-22 01:56   
that - Profil that
No a z Krakowa, nie dosc tego ze Germanwings lata co CGN to jeszcze AirBerlin do DUS, no i do tego Dusseldorf-Weeze NRN. Ciekawe tylko, czy bedzie to stanowilo konkurencje czy uzupelnienie w stosunku do Ryanaira z KRK...
4tech 2010-01-21 18:29   
4tech - Profil 4tech
pluton24: bylo juz na poczatku stycznia w systemie FR 3xBRS-POZ...i bardzo dobrze.
spider_85 2010-01-21 18:03   
spider_85 - Profil spider_85
Faktycznie, Kolonia od czerwca znika :/ Szkoda, Weeze nie bardzo mi pasuje. Bede chyba latal z KRK do Kolonii, albo z KTW do Dusseldorfu jak beda tanie bilety.
pluton24 2010-01-21 17:38   
pluton24 - Profil pluton24
I kolejna niespodzianka FR. Od 28 marca dodano jedno połączenie na trasie BRS - POZ. Dotychczas soboty i wtorki,od nowego rozkładu niedziele,wtorki i czwartki :) MI to pasuje :)
katowiczan 2010-01-21 16:48   
katowiczan - Profil katowiczan
Koloni szkoda... jest to jednak atrakcyjniejszy kierunek, biorąc pod uwagę, że do DUS lata LH, a do NRN to nie wiem po co i kto miałby latać mając wszystkie lotniska naookoło obstawione...
piotrek 2010-01-21 16:43   
piotrek - Profil piotrek
Przynajmniej będzie 4x (CGN była 3x).
Teraz ludzie z GTL-u powinni szukać kogoś kto by mógł zastąpić Wizz'a na tej trasie. Myśle że starczy chętnych ;)
miras 2010-01-21 16:29   
miras - Profil miras
Wojtku, zgadzałoby się, że likwidują Kolonię, gdyż jak wynika z systemu rezerwacyjnego, bilety do Kolonii można kupić do dnia 10 czerwca.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy