Z Gdańska do Poznania z Jet Air

Z Gdańska do Poznania z Jet Air Dobrych wiadomości dla Gdańska ciąg dalszy... Jet Air wprowadza nowe, bezpośrednie, krajowe połączenie lotnicze pomiędzy Gdańskiem a Poznaniem. Połaczenie obsługiwane będzie przez 18 miejscowe samoloty Jetstream 32 trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i piątki. Rejsy rozpoczną się od 15 grudnia. Gdańsk - Poznań (-2-45--) - Nowe poranne połączenia...
09/12/2009 13:31   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
madej 2009-12-10 19:00   
madej - Profil madej
4tech to naturalne. Ten pociąg to typowy pociąg sluzacy jako dowóz ludzi do pracy do poznania z aglomeracji poznanskiej. To naturalne ze z bydgoszczy do gniezna nie ma tak duzego zapełnienie tylko dopiero od gniezna do poznania. Ludzie z gniezna dojezdzaja do szkoly i pracy do poznania wiec dopiero w gnieznie staje sie pełny. Z bydgoszczy czy inowrocławia nikt do pracy nie bedzie jechał az do poznania wiec wczesniej jedzie nie az tak bardzo zatłoczony.
4tech 2009-12-10 18:24   
4tech - Profil 4tech
raf:tak masz racje moj blad, nie byl to pociag TLK...chodzilo mi o osobowy ktory przyjezdza z Bydgoszczy do Poznania o 7:18..sorki....co niem zmienia faktu ze do Gniezna jedzie prawie pusty....
raf 2009-12-10 17:20   
raf - Profil raf
... wszystko wie lepiej
raf 2009-12-10 17:17   
raf - Profil raf
TLK na tej trasie nigdy nie kursowały!!! będą kursować dopiero od 12 grudnia 2009 kiedy pociągi pośpieszne zostaną zamienione na TLK. widać ,faktycznie Pan 4
as77 2009-12-10 16:20   
as77 - Profil as77
madej: Ja bym powiedział, że nie tylko na trasie Gdynia-Wrocłąw jest obłożenie pociągów. Wystarczy pojechać z Wrocławia do Poznania, Warszawy czy Krakowa. Na tych trasach i w intercity jest dużo ludzi... :) Marzy mi się taki rejs kiedyś WRO-KRK... Byłoby fajnie :)
4tech 2009-12-10 15:51   
4tech - Profil 4tech
Madej ; nie no oczywiście... Tylko ze korzystam z pospiesznego Wroclaw- Gdynia, z Poznania 2:28... I tak się składa ze nie jest to środek tygodnia wręcz przeciwnie! Niedziela.... Powrót faktycznie czasami TLk czasami pospiesznym w środku tygodnia.... I żeby było ciekawiej... W porannym osobowym do Gniezna pustki a od Gniezna nie ma gdzie szpilki włożyć bo ludziska jadą do szkoły czy pracy w Poznaniu...
madej 2009-12-10 14:34   
madej - Profil madej
4tech jezeli korzystasz z pkp na trasie POZ - BZG to tam masz do wyboru dwie spolki PKP intercity ktora prowadzi pociagi pospieszne oraz PKP Przewozy Regionalne ktora to spolka prowadzi osobowe. Skoro twierdzisz ze w tygodniu jest slabe zapelnienie to zapewne korzystasz z pociagow osobowych PKP PR ktore kursuja tylko na trasie POZ - BZG bo pociagi pospieszne ktore kursuja dalej do gdyni zawsze maja wziecie nawet w tygodniu. Ty chyba w temacie kolei nie jestes wiec nie dziwie sie laik nie ma pojecia jakim pociągiem jedzie, jakiej spółki poprostu idzie do kasy kupuje bilet wsiada i jedzie. Pociąg dla laika to pociąg ale zeby moc oceniac frekwencje tez trzeba cos wiedziec na temat kolejnictwa.
4tech 2009-12-10 13:54   
4tech - Profil 4tech
michalb:alez ja się nie "jeże":)).. nigdy nie zdazylo mi się wpisać wszystkich lotów( m.in. ze wzgl.na nie dostępność np lotnisk czy tez "linii lotniczych") :).. oczywiście ze pisząc "prawie puste pociągi" trochę przesadzilem:) co nie zmienia postaci rzeczy ze korzystających z pociągów jest mniej niż przed kilku nawet laty... o zmniejszeniu "LF" ciapociagow niech świadczy chociaż to ze jest ich coraz mniej a nie wiecej... zgoda ze jedne pociągi są bardziej oblozone inne mniej:)) i tez zależy na jakich trasach...korzystam z PKP na trasie POZ-BZG i wierz mi ze w dniach w których podrozuje tym środkiem lokomocji zapelnienie tychże wagonów jest słabe....
madej 2009-12-10 13:08   
madej - Profil madej
michalb PKP nie jest juz od dawna jedna spółka dzieli sie na rozne spółki. Obecnie w kraju najwiecej połączen obsługuje społka PKP Intercity bowiem rok temu trafiły do niej wszystkie pociągi pospieszne ktore do tej pory były obsługiwane przez PKP Przewozy Regionalne. Tak wiec połączenia Gdynia - Poznan do dofinansowywanie oczywiscie spolki PKP Intercity:).
michalb 2009-12-10 13:00   
michalb - Profil michalb
4tech,nie jest "prawny"obowiązkiem wpisywania swoich lotów i nigdy tak nie twierdziłem ale jeszcze nie tak dawno miałeś wpisane wszystkie loty(tak mi się wydaje,mogę się mylić) . Nie musisz się aż tak jeżyć ;-). dla jednego często jest kilka razy w tygodniu dla druga raz w tygodniu a jeszcze dla innego raz w miesiącu. dobrze ze tak "często" korzystasz z PKP przynajmniej wspomagasz ta firmę finansowo ,może się teraz "przesiądziesz" na JetAir ?;-)
4tech 2009-12-10 05:25   
4tech - Profil 4tech
michalb: czy ja mam jakiś "prawny" obowiązek wpisywania swoich lotów na portalu?...tak dla wiedzy Twojej bardzo często latam na trasie BRS-POZ..ostatni raz.... w listopadzie tego roku....
michalb 2009-12-09 23:59   
michalb - Profil michalb
4tech, kiedy ostatni raz jechałeś tym pociągiem ? z Twojego kalendarza lotów nie wynika abyś często był w Polsce tym bardziej nie mogłeś korzystać często z PKP ,ja się przyznam ze ani razu nie jechał na tej trasie . nawet jak JetAir będzie latał pełny (w co wątpię)to zabierze PKP 18 pasażerów trzy razy w tygodniu w każdą stronę
madej 2009-12-09 22:05   
madej - Profil madej
największa frekwencje ma Bachus Gdynia - Zielona Góra przez Poznan i nocny Rozewie Gdynia - Jelenia Góra przez Poznan, Wrocław tam nawet w 1 klasie zwykle wszystkie miejsca są zajete. Piast który konczy w poznaniu ma srednia frekwencje.
raf 2009-12-09 21:48   
raf - Profil raf
super wiadomość:) do Pana 4... pokonuję tą trasę często i nie jechałem pociągiem "prawie pustym". bo gdyby jeździły "prawie puste" to dawno nie byłoby 6 połączeń na dobę. czy naprawdę musi Pan pisać bzdury.lepiej się wypowiadać mniej ale ciekawiej.
yach 2009-12-09 18:18   
yach - Profil yach
aynis: to znaczy, że będzie bazował w Brommie cały dzień? Czy raczej latał na zasadzie wet-lease'u dla jakiegoś szwedzkiego przewoźnika?
4tech 2009-12-09 16:14   
4tech - Profil 4tech
neww: oczywiscie Twoja wiedza na moj temat jest przeogromna.....dla Twojej wiedzy czesto morzystam z uslug PKP na trasie do i z Poznania....w roznych godzinach i z moich obserwacji pociagi jezdza srednio slabo zapelnione...dopiero od Gniezna w kierunku Poznania faktycznie "LF" pociagu znacznie wzrasta....wyjatki to piatek i niedziela, gdy faktycznie czasami trudno "zlapac" wolne miejsce...nigdy nie twierdzilem ze samolot wygra na tej trasie z pociagiem! i niegdzie takiej mojej wypowiedzi nie znjadziesz...(.autobus na Lawice kosztuje 4 pln....i jezdzi co godzine) to tak jakbys nie wiedzial ze mzk w Poznaiu kursuje na lotnisko i nie trzeba wcale "brac" taxi...acha nigdy nie "pazerowalem" (sliczna polszczyzna)..na 20PLN w FR...tylko po co mam przeplacac jak moge miec to za free??
aynis 2009-12-09 15:58   
aynis - Profil aynis
A jeszcze to: "w styczniu uruchomione zostanie połączenie z Gdańska do lotniska Sztokholm Bromma, położonego w ścisłym centrum stolicy Szwecji. Według informacji loty odbywać się będą 5 razy w tygodniu, przy czym rano samolot będzie wylatywał ze Sztokholmu do Gdańska, i wracał z powrotem wieczorem".
neww 2009-12-09 15:25   
neww - Profil neww
do 4tech : czy Ty musisz mlaskać na każdy temat o którym nie masz zielonego pojęcia , większość forumowiczów w tym i Ty pazerują 20 zł opłaty za transakcje Ryanair i jak każdy pazerny robisz wywody , NIESTETY ale masz pecha bo nieraz wystarczy trochę pokory ktorej Tobie brakuje bo wypowiadasz sie na każdy temat a na wiele nie masz pojęcia , w przypadku trójmiasta wsiadasz w centrum gdyni/sopotu/gdanska i wysiadasz w centrum poznania - i tu kolej zawsze wygra bo sam dojazd do rebiechowa i na ławice taxi to + 100 zł
Bywam w trojmiescie 2,3 razy w tygodniu ale nie widziałem pustych pociagow na trasie GDYNIA-POZNAN chyba że Ty 4TECH żyjesz w kosmosie i pleciesz by plec
maro 2009-12-09 14:58   
maro - Profil maro
szz juz calkowicie skasowal....a niedawno otwieral polaczenie do waw
4tech 2009-12-09 14:49   
4tech - Profil 4tech
No to teraz pociągi na trasie Poznan-Gdynia bedą jezdzily puste bo teraz jeżdżą prawie puste... wszyscy rzuca się na samolot do GDN! spełniły się marzenia niektórych forumowiczow:) A soja droga O2 zaliczył już chyba wszystkie porty lotnicze w Polsce i w każdym długo miejsca " nie zagrzal" oby podobnie nie bylo i tym razem....
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy