To już koniec Small Planet Airlines

To już koniec Small Planet Airlines Problemy grupy zaczęły się w Niemczech, gdzie jeszcze we wrześniu oddział Small Planet Airlines GmbH złożył wniosek o niewypłacalność. Na początku października podano informację o redukcji floty w polskim oddziale spółki. Kilka dni później Small Planet Sp. z o.o. złożyło wniosek o wszczęcie postępowania układowego z...
30/11/2018 12:43   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_ae2d3 2019-02-26 16:52   
gość_ae2d3 - Profil gość_ae2d3
Small Planet w moim przypadku okazala sie WYRAFINOWANYM OSZUSTEM;
Mój lot był opózniony okolo 20 godzin (!!!!).
Przez trzy lata oszukiwali:
-Najpierw oszukiwali firme ktora w moim imieniu chciala odzyskac odszkodowanie
-Pozniej krecili ze nidgy nie otrzymali rzadania odszkodowania (krotkie nogi mialo to klamstwo bo wszystkie emaile wyslane z tej firmy mam)
-Przedluzajac proces dwa lata powiedzieli ze po uplywie dwoch lat mi sie nie nalezy.
- Wyslalem do ULC i ponownie powiedzieli ze wyplaca ....ale znow przedluzali
- Pozniej wyslali email ze sa w "postepowaniu administarcyjnym" ...ale wyplacą.
- Teraz jest milczenie (juz kilka miesiecy
WSTYD,
NA TEN UPADEK DOBRZE ZASLUZYLI;
KLAMSTWA, ŁGANIE, KRĘTACTWO, ...dla mnie są bez twarzy
gość_3a768 2018-12-29 16:05   
gość_3a768 - Profil gość_3a768
A co ze zobowiązaniami wobec Klientów ? Przez ostatnie 5 lat korzystaliśmy z ich usług. W tym roku na lotnisku w Alanyi obsługa lotniskowa rozwaliła nam walizkę (podobnie jak i naszym znajomym z którymi wspólnie wypoczywaliśmy). Oboje niezwłocznie po odebraniu bagażu złożyliśmy reklamacje na lotnisku w Pyrzowicach, które to następnie w dniu 03.10.2018 zostały uznane. Dnia 09.10.2018 odesłałem oświadczenie wraz z numerem konta. Niestety do dziś brak jakiegokolwiek odzewu o zwrocie środków nie wspominając.

Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy trzykrotnie próbowałem uzyskać jakąkolwiek informację wysyłając przypomnienia na adres : zobacz link
Niestety bez odpowiedzi.
irkolo 2018-12-26 18:41   
irkolo - Profil irkolo
"WAŻNE! Jeśli Państwa lot był obsługiwany i opóźniony przez Small Planet Airlines Sp. z o.o. (pod kodem lotu P7) przed 5 października 2018 r., to roszczenie zostanie złożone na liście wierzycieli, a Państwo otrzymają instrukcje jak postępować. Warto zauważyć, że roszczenia pasażerów (które zgodnie z prawem podlegają ustaleniom) powstałe przed otwarciem przyspieszonego postępowania układowego zostaną objęte układem w toku postępowania. Zgodnie z polskim prawem, w toku postępowania spółka nie może spłacić długów powstałych przed wszczęciem postępowania, dopóki nie zostanie zawarta umowa z wierzycielami. Wszelkie roszczenia wynikające z wszczęcia postępowania powinny być wypłacane z reguły na bieżąco." zobacz link
gość_83a54 2018-12-26 13:34   
gość_83a54 - Profil gość_83a54
nie wypłacili jeszcze oszuści odszkodowań za opóźnione loty.
gość_b94af 2018-12-07 11:25   
gość_b94af - Profil gość_b94af
Ciekawe czy zapłacą odszkodowania za opóźniony lot , który był w sierpniu tego roku i złożona reklamacja przewoźnika i do tego przez nich zatwierdzona do wypełaty
gość_4728c 2018-12-01 19:30   
gość_4728c - Profil gość_4728c
Szkoda. Była to bardzo fajna linia z takim rodzinnym, kolorowym wizerunkiem.
gość_d52ed 2018-12-01 13:19   
gość_d52ed - Profil gość_d52ed
Niestety typowy biznes z Europy Wschodniej. Najpierw szybki rozwój, chwalenie się sukcesami... A potem jeszcze szybszy upadek.
adam7691 2018-12-01 07:24   
adam7691 - Profil adam7691
opóźnienia zrobiły swoje, trochę szkoda, chociaż usługa nie była rewelacyjna
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy