"Zniechęcamy do odprawy na lotnisku"

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair rozszerzają od dziś (19.03) system odprawy biletowo-bagażowej przez stronę internetową o pasażerów podróżujących z bagażem rejestrowanym, pasażerów o ograniczonej możliwości poruszania się oraz obywateli krajów spoza Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Czyli o te grupy, które do tej pory musiały płacić każdorazowo...
19/03/2009 19:34   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mppt 2009-03-24 15:43   
mppt - Profil mppt
w maju STN-LCJ jest wyjątkowo drogie bo na miesiąc maj zmniejszyli ilość lotów do 4 tygodniowo. a że statystycznie obłożenie na trasie STN-LCJ-STN jest 90%> to nie potrzeba robic promoci bo i tak chętni się znajdą..od czerwca wracają codzienne loty i będzie lepiej...mam nadzieje:)
marqoos_pl 2009-03-23 22:40   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
a to wszystko biednego marqoosa spotkało... :P ale bagaż w Dublinie był na taśmie wcześniej niż ja z samolotu doszedłem... na Stansted też był bardzo szybko... to jakieś cuda się dzieją... ale ten system 'usprawniający obsługę bagażu' nie działa poprawnie...
gral 2009-03-23 22:21   
gral - Profil gral
a bordello i owszem jest. sytuacja dziś ze stansted: przelot z bagażem, odprawiony w necie. najpierw obsługa kierująca ruchem bydła w kolejce wielce zdziwiona, że jak to, to tak się da? potem pół godziny stania w kolejce do zrzutu bagażu po czym u celu informacja, że akurat na ten kierunek należy iść do innego miejsca zrzutu. tam gdzie kolejne pół godziny. wstyd panie o'leary
paolo-79 2009-03-23 20:53   
paolo-79 - Profil paolo-79
bordello totalne..generalnie bedzie drozej.fu ryan
hamburg 2009-03-23 20:30   
hamburg - Profil hamburg
Warto dodac ze od 01.05 online-check-in bedzie tylko za darmo jezeli cena przelotu jest w promocyjnej cenie. Jezeli bedzie w ,,Regular Fare´´ trzeba bedzie placic 5€ mimo ze sie bedzie podruzowac tylko z bagazem podrecznym. Ale wtedy to juz nie bedzie oplata fakultatywna i FRanca bedzie musiala podac ta oplate juz na pierwszej stronie. Co za balagan.....
humbak 2009-03-23 18:55   
humbak - Profil humbak
FRanca się zdeczka zakręciła w szale wprowadzania zmian, gdyż odprawa z Maroka zawsze była papierowa ze względu na marokańskie przepisy, więc akurat sądzę, że nadal jest takowa. Jakkolwiek teraz FRanca już nie pobiera opłaty za odprawę na lotnisku podczas rezerwacji biletu z Maroka, jak czyniła jeszcze w grudniu 2007 roku (którą niby pasażer mógł odzyskać później, ale komu się chciało biurokracji?), to jednak nadal trzeba się odprawiać na lotnisku zamiast z papierkiem z drukarki.
z 2009-03-23 18:40   
z - Profil z
krisg: Wygląda na to, że odprawa online nie działa z Maroka. Jakiś tydzień temu wracałem z Fezu do Barcelony i też się nie dało. Ale przynajmniej po podejściu do odprawy bez problemu i ekstra opłat drukują ci kartę pokładową
humbak 2009-03-23 17:49   
humbak - Profil humbak
marcio: To dałaś się oszwabić, jednym słowem. Na protesty reagują, o czym ożemy powiedzieć hamburg i ja, ale trzeba być stanowczym i od razu wystosować ostre działa. :o) m
krisg 2009-03-23 17:26   
krisg - Profil krisg
Sorki za maly off-topic ale w sumie tez dotyczy FR i check-inu (tyle ze webowego). Mianowicie probuje odprawic sie on-line na lot z Marakeszu do Luton na 30 marca a dostaje komunikat, ze nie mieszcze sie w "okienku" czasowym do odpraw (tj. 15 dni - 4 h przed odlotem). Jakis blad na stronie francy? Ktos mial kiedys podobny problem?
marcia 2009-03-23 17:02   
marcia - Profil marcia
stenus: kiedys to wyprobowalam, ale na jednym z odcinkow podrozy ktora miala kosztowac kilka zlotych musialam nadac bagaz, ktory na innych lotniskach przechodzil (wro, hhn, mad) - na CIA jakos nie przeszedl; nie dosc ze potraktowali mnie jak zlodzieja (myslalam, ze na check in wezwa policje), to jeszcze musialam zaplacic za bagaz wazacy PONIZEJ 10 kg i mieszczacy sie w rozmiarach. A protesty to sobie mozna pisac sobie a muzom, bo w LCC, a szczegolnie we FR nikt sie tym nie interesuje. Latalam tez po wyspach ze STN do Szkocji i po Szkocji(lae to bez porownania - jakos ilosci bagazu sie nie czepiaja i sa rekawy dla FR). Ale nie lubie tez samego lotniska STN, bo tam zrobili mi rewizje bagazu nie podajac powodu i pomimo mojego sprzeciwu. Wiec ja latalam ta linia, ale jesli juz kiedys bede musiala nia leciec, to NIE ze STN i nie na kierunkach roboczych. A jaki jest tani to widac na lotach STN-LCJ na okres bank holiday - 25 maj. FR ma NJADROZSZE bilety z wszystkich low costow, nawet stosunkowo drogi Easy ma taniej i to do WAW, nie do LCJ...
paolo-79 2009-03-23 13:14   
paolo-79 - Profil paolo-79
marcia Ty generalnie jestes taka osoba na NIE.wszystko NIE. zawsze pozostaje LOT,z waw masz caly wachlarz tras...:)
krisg 2009-03-23 13:05   
krisg - Profil krisg
Dzieki za info :). Rozwialiscie moje watpliwosci.
humbak 2009-03-23 07:38   
humbak - Profil humbak
gosciu_marek: Aby wypowiadać się o danej linii, wypada nią najpierw choć RAZ polecieć, a nie bazować na opinii innych. :o) Ja latając FRancą mogę co najwyżej narzekać na utratę spokoju bezstresowego latania, ale za to nie cierpię na utratę biletów emitowanych przez narodowe banki europejskie. :o)
paolo-79 2009-03-23 07:09   
paolo-79 - Profil paolo-79
co za smieszny czlowiek jestes marek..latanie FR zabiera ci godnosc?to kiepska ta twoja godnosc..jest na tym forum masa ludzi inteligentnych,swiatlych,ktorzy lataja FR i nie narzekaja na utraty godnosci..smiesza mnie tacy fajansiarze jak ty..
gosc_marek 2009-03-23 06:44   
gosc_marek - Profil gosc_marek
NIGDY nie polecę tą linią - dla mnie to wiejska linia traktująca pasażerów jak bydło / a pasażer to intruz i śmieć , a mam trochę godności / nawet za 0 zł nie wsiąde do tego syfu / JESTEM CIEKAW co teraz wymyślą by znowu kosić kasę może wprowadzą miejsa stojące ....
humbak 2009-03-22 10:15   
humbak - Profil humbak
gosciu_qwerty i gosciu_marcio: Bilety za 0,01 zł lub 1 zł są prawdą, ale aby je kupić trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim posiadać kartę Visa Electron pozwalającą na internetowe zakupy. A także lecieć z bagażem podręcznym. Wtedy poleci się za 0,01 zł lub 1 zł total. Ja tak latam od lat kilku.
gosc_nissi 2009-03-21 22:02   
gosc_nissi - Profil gosc_nissi
Jest to jawne dyskryminowanie tych ktorzy nie maja internetu np.starszych osob.lTej lini wydaje sie ze zawladneli calym niebem nad Europa..Tymczasem gospodarka Irlandii spada w przepasc'Mam nadzieje ze to pociagnie zadufanego ryanaira
gosc_marci 2009-03-21 13:37   
gosc_marci - Profil gosc_marci
Nie ma jak podwyzke przedstawic jako cos co robimy bo kochamy pasazerow...Proponuje zeby FR zaczal ladowac i startowac z autostrad albo parkingow, a paxow wyrzucac (doslownie) w tempie ekspresowym. Jaka to bedzie oszczednosc w kwestii oplat lotniskowych - ze tez na to nie wpadli, ale jak wiadomo w przypadku FR mozna sie spodziewac wszystkiego. A ceny za 1 grosz to bzdura!
gosc_qwert 2009-03-21 10:36   
gosc_qwert - Profil gosc_qwert
dokładnie... te ich cięcie kosztów to zwykła podwyżka :D do ich magicznych biletów za 0.01 przy 1 szt bagażu trzeba doliczyć 80zł (60 + 20 płatność kartą) więc nadal te ceny ze strony głównej to ułamek procenta ceny ostatecznej!
disorder 2009-03-20 21:43   
disorder - Profil disorder
Tylko popatrz, jakie mają ceny. Jeden grosz za lot ze wszystkimi opłatami. Kurcze, na co tu narzekać? Za jeden grosz?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy