Pasazer Gate. W oczekiwaniu na lot

Pasazer Gate. W oczekiwaniu na lot Największe europejskie lotniska w coraz większym stopniu stawiają na przychody z działalności pozalotniczej, czyli niezwiązanej z opłatami lotniskowymi, obsługą samolotów czy pasażerów. W tej kategorii mieszczą się m.in. przychody z czynszów i prowizji od sklepów lotniskowych, parkingów, wynajmu nieruchomości. - Połączenie ekspansji linii niskokosztowych, coraz...
04/07/2016 14:22   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
adam7691 2016-07-07 10:09   
adam7691 - Profil adam7691
shorty: nie chwal się
gość_047a5 2016-07-06 11:59   
gość_047a5 - Profil gość_047a5
Może kiedyś jakiś geniusz lotniczego biznesu dojdzie do wniosku, że lepiej zarobią na większym obrocie gdy ceny będą niższe, niż drenować klienta na każdym kroku. Z tego powodu większość ludzi nie kupuje nic lub kupuje minimum, a potencjał jest ogromny. Czekam na pierwszą lotniskową Biedronkę.
shorty 2016-07-05 21:24   
shorty - Profil shorty
To fakt,ceny sa kosmiczne, na szczęście mam srebrna mm. Proponuje opisać kupony jakie daje lotnisko changi w Singa na zakupy, super sprawa i można wydawać na prawie wszystko,
spotter10 2016-07-05 11:24   
spotter10 - Profil spotter10
Taaaaa, tak im zależy na maksymalizacji zysków, że ceny mają kosmiczne. Weźmy taki GDN. Ostatnio z ciekawości przeszedłem się po sklepie i posprawdzałem ceny. I np. w "SUPPER OFFER" 1l Famous Grouse POZA UE w cenie...75,- PLN!!! A do EU to chyba 90,- PLN. O zwykłych cenach, bez "SUPPER OFFER" nie wspominam.
Fajnie że Pasażer.com będzie miał takie artykuły, ale może należałoby się jeszcze skupić na kosmicznych cenach, jakie panują na polskich lotniskach. Przykład artykułu ze sklepu już podałem. A np. w takich Niemczech, we FRA, MUC czy TXL (!) gdy jest "Offer" to cena jest naprawdę atrakcyjna. Ceny są wtedy niższe niż u NAS w sklepach na mieście, nie wspominając cen na mieście w Niemczech. A gdy nie ma "Offer", to cena alkoholi jest identyczna jak na mieście...ale za 1l a nie za 0,7. I tam dużo ludzi robi zakupy. Sklepy mają większy obrót, może mniejszy zysk jednostkowy, ale najważniejszy jest zysk ogólny!
Do tego dochodzą jeszcze knajpy. W Polsce za danie obiadowe, jednodaniowe, trzeba zapłacić ok. 45-50 pln (sic!) i w górę. Gdzie na mieście już za 20-25 można zjeść. Przebitka ok. 100%. A w Niemczech? Na mieście za ok. 20-25 eur, zaś na lotnisku 25-30 eur! Piwo na mieście: 3,5-4 eur, na lotnisku 4-4,5 eur. A u nas? Miasto: 8 pln, lotnisko 16 pln.
Także mam propozycję do redakcji, abyście zajęeli się tym tematem i zaczęli zadawać niewygodne pytania odn. cen. Ale głównie w kontekście porównywania do tego co jest u nas na mieście, a nie na innych lotniskach.
pablakiss 2016-07-04 23:30   
pablakiss - Profil pablakiss
chyba.,. legły
lysypiotr76 2016-07-04 20:35   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Polecam dla fanów piłki nożnej sklep Legii Warszawa na lotnisku Chopina . Inny niż wszystkie na lotnisku .
wroord 2016-07-04 15:59   
wroord - Profil wroord
Dla mnie szczegolnie sklepy z lokalnymi pamiatkami sa wybawieniem. W czestych podrozach sluzbowych nie mam czasu aby cos kupic na miescie a dzieci zawsze czekaja co im tata kupi, wiec pozostaja sklepy na lotnisku.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy