Alitalia niczym Feniks z popiołów

Alitalia niczym Feniks z popiołów Porozumienie o przejęciu kontroli nad liniami lotniczymi Alitalia przez Włoskie Towarzystwo Lotnicze (CAI) podpisano w czwartek, 20 listopada, po miesiącach trudnych negocjacji i fali protestów części pracowników. Oficjalnie nowa Alitalia, uratowana przed bankructwem przez kilkunastu włoskich przedsiębiorców, zacznie działać 1 grudnia. Tego dnia CAI przekaże rządowemu...
21/11/2008 10:45   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
arche 2008-11-30 21:56   
arche - Profil arche
Nowa Alitalia dopiero w połowie stycznia - taki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny. Ma powstać nie tylko ze starej Alitalii i Volare, ale i z Air One, które dziś/jutro ma być zakupione przez CAI. Tymczasem dziś ostatni dzień opłacania rachunków i pensji przez komisarza...
paolo-79 2008-11-29 16:14   
paolo-79 - Profil paolo-79
pasazer:"a ja czekam z niecierpliwościa na dzień w którym to latające zombi padnie raz na zawsze"..nigdy nie doczekasz na ta chwile:))))
arche 2008-11-29 15:29   
arche - Profil arche
Odwołań Alitalii ciąg dalszy. Pierwsza połowa grudnia to połowa rozkładowych lotów (np. FCO-WAW 4 loty tyg. zamiast 7).
miff 2008-11-25 20:07   
miff - Profil miff
a za max 2 lata to samo czeka lot:)
arche 2008-11-24 21:58   
arche - Profil arche
AZ FCO-WAW-FCO odwołane od środy do soboty. Komisarz gwarantuje latanie do niedzieli, a nowa spółka mówi, że najwcześniej wystartuje 15.12. Oj, będzie gorąco...
marecki 2008-11-24 21:54   
marecki - Profil marecki
ja tam myśle, że Alitalia tak czy owak będzie się jakoś miała w tej czy tamtej odsłonie; ona jest jak gra komputerowa z wyłączeniem limitu "żyć"...hehe a z resztą to bardzo dobrze - utrzymanie linii narodowych to nie tylko siła tradycji, ale też gwarancja jakieś różnorodności na niebie
arche 2008-11-24 21:44   
arche - Profil arche
Alitalia znacząco ogranicza loty od środy. Powody to - wg komisarza - choroby załogi i "turbulencje" wywoływane przekształceniami.
aguirre 2008-11-23 23:10   
aguirre - Profil aguirre
Paradoksalnie teraz są wiekszę szanse na uratowanie linii 'narodowych' bo rządy wielu krajów lekką ręką wspomagają miliardami banki i towarzystwa ubezpieczeniowe (a w Ameryce Płd. wręcz nacjonalizują). Alitalia to dla mnie symbol właskiego biznesu. Duże zadęcia i ciągle na krawędzi upadku a lot niepewny ... Ale my Polacy jesteśmy niestety podobni do Włochów, więc i LOT pewnie pójdzie tą samą ścieżką dotacji i strajków, przywilejów etc. A swoją drogą, to pojawi się sporo maszyn na rynku, bo nawet jak zombie wystartuje, to przecież okrojone :-)
arche 2008-11-23 21:45   
arche - Profil arche
Alitalia nie wystartuje 1 grudnia. Nowi przyszli właściciele już mówią, że formalności zajmą dużo więcej czasu, ale będą robić wszystko, by wystartować 15 grudnia, a nie podczas Świąt...
humbak 2008-11-22 11:35   
humbak - Profil humbak
paolo: Z tego samego powodu takze i inne "narodowe" nie upadaja (Balkan byl wyjatkiem potwierdzajacym regule, bo ich zaskoczyla transformacja rynkowa). Wiec z LOTem moze byc podobnie, ale nie zniknie.
paolo-79 2008-11-22 11:22   
paolo-79 - Profil paolo-79
alitalia zawsze spadnie jak kot na 4 lapach..nie ma opzji zeby to upadlo bo wiekszosc wiekowych italiani lata tylko wloskimi liniami bo jak zrozumiec co mowia w czasie lotu w LH czy AF??
mrader 2008-11-22 00:23   
mrader - Profil mrader
...z Alitalią to jest tak jak z serialem"Moda na sukces"końca nie widać...;x
bagi 2008-11-21 21:58   
bagi - Profil bagi
ja widzialem jeszcze ostanio na niebie alitalie i sobie myslalem napatrz sie chlopcze bo juz niedlugo... A jednak nie!! zycze powodzenia!!
paolo-79 2008-11-21 21:53   
paolo-79 - Profil paolo-79
italians do it better:)
gosc_ja 2008-11-21 16:36   
gosc_ja - Profil gosc_ja
a za dwa lata kabaret z alitalia zacznie sie na nowo.
mimis 2008-11-21 12:29   
mimis - Profil mimis
Żeby tak rzeczywiście udało się wystartować i zatrudnić ludzi na zupełnie nowych zasadach...dając jednocześnie po łbie związkom zawodowym. Wtedy jest szansa, że za jakiś czas włoska narodowa linia lotnicza po raz pierwszy w historii lotnictwa przyniesie zyski. Zobaczymy.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy