Płatny bagaż w Germanwings

Płatny bagaż w Germanwings Bagaż rejestrowany płatny, lekki podręczny bezpłatny. Germanwings wprowadza opłatę za bagaż rejestrowany. Wzorem innych tanich linii niemiecki przewoźnik od 19 maja będzie pobierał opłatę za bagaż nadawany do luku bagażowego. Przewoźnik nalicza opłatę w wysokości 5 euro za każdą sztukę rejestrowanego bagażu, zakupionego w internecie lub poprzez infolinię. Za bagaż zgłoszony...
20/05/2008 14:17   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
hamburg 2008-06-01 12:44   
hamburg - Profil hamburg
adams: Ostatnio W6 nie podwyszyl :-))))))/ A wczoraj na lotnisku w BRE byla normalnie awantura pomiedzy pasazerami a obsluga lotniska poniewaz nie chciala wpuscic 7 pasazerow na poklad bo mieli oprocz swojej walizki (bagaz podreczny)...torebki damskie....no a ze torby byly takie upchane i nie udalo im sie wlozyc torebek do bagazu.... niestety musieli zostac. FR musi sie nie zle palic pod nogami. A dwa tygodnie temu obsluga w ogole nie zwracala uwagi na to....
adams 2008-06-01 12:37   
adams - Profil adams
Najgorsze w tym wszystkim jest to, ze trzeba płacic za karte VE w wiekszosci linii/Wydaje mi sie, ze to nie koniec podwyzek w FR za bagaz, priorityboarding,odprawe na lotnisku, karte etc. Mozna sie tylko domyślić: Jeśli Ryan podniesie opłate za powyzej wymienione rzeczy to to samo zrobi W6, bo po kazdej podwyzce FR Wizz podwyzsza ceny o siebie.
hamburg 2008-06-01 12:12   
hamburg - Profil hamburg
wogole UE powinna dac taki przepis ze oplata manipulacyjna nie powinna przekraczac 1-2% ceny biletu....przeciesz placac miesza kwote za bilet linia nie ma kosztow np. 4€. / adams: Moze nie oplata za karte....ale moze za bagaz....jak tak patrze na FR :-))))))))
humbak 2008-06-01 12:04   
humbak - Profil humbak
dareck: Tak nie ebdzie, gdyz Komisja Europejska sie wkurzy.
adams 2008-06-01 12:03   
adams - Profil adams
dareck: no bez przesady, chyba nikt o normalnych zmysłach nie da opłaty 50€ za użycie karty kredytowej!...
dareck 2008-06-01 10:42   
dareck - Profil dareck
skycaptain: raczej sprytne korzystanie z przepisów... W ogóle niedługo będzie tak, że przewoźnicy zaczną doliczać nawet za bagaż podręczny, a całkowita cena za przelot będzie składać się z darmowego biletu, opłaty paliwowej, manipulacyjnej, bagażowej i prowizji 50€ za płatność kartą
skycaptain 2008-06-01 10:10   
skycaptain - Profil skycaptain
Totalny bezsens płacić za bagaż i niestety coraz częściej przewoźnicy wprowadzają takie opłaty.
gregory 2008-05-23 23:48   
gregory - Profil gregory
Dzisiaj kupowałem bilet w Clickair i szok, kasują 10eur za bagaż za każdy segment. Jeszcze niedawno było to tylko 4,50eur.
hamburg 2008-05-21 18:25   
hamburg - Profil hamburg
mi sie tylko raz udalo kupic bilet za 33€ z HAM do LGW.....ale to tylko raz. Bardzo zadko mozna natkanac sie na bilety po 19€ ktore reklamuja.
miras 2008-05-21 10:24   
miras - Profil miras
W 4U zawsze bilety były drogie i nawet żadna promocja tego nie zmieniała. Nigdy nie było tam takiej promocj jak choćby w C0, gdzie można było kupić bilet za 45PLN nie wspominając o takich promocjach jak ma FR. 4U nawet jak zrobił promocję, (bilet za 1€) to podatki i opłaty lotniskowe zawsze były naliczane, a w przypadku tej lini opłaty dodatkowe do najniższych nie należą. Np opłaty dodatkowe na lot z KTW 35,56€. Zastanawiam się nad jednym, skoro KTW są dla nich lepszym i tańszym portem niż KRK, to dlaczego ta dodatkowa opłata nie jest niższa niż ta, jaką naliczali za loty z KRK?
aguirre 2008-05-21 09:46   
aguirre - Profil aguirre
Ostatnio dostałem posta od LH z promocją trasy WAW-STR. Więc sprawdziłęm ceny i wynika z nich, że można kupić na tej trasie tańszybilet zarówno w LH jak i nawet (ale to trudne) w LO. 4U w ogole jest najdroższym LCC i poza promocjami ich ceny są zniechęcające.
hamburg 2008-05-20 20:09   
hamburg - Profil hamburg
jsg: Oto nasza niemiecka *hihi* ,,tania´´ linia lotnicza wpadla na gienialny pomysl (chyba rok temu) Po co miec tyle tras z roznych miast? Lepiej dowjesc paxow do jednego z dwoch portow i z tam tad beda mogli sobie dalej poleciec dalej. Tylko ceny przy takim polaczeniu sa strasznie wysokie....a komfortu zero.....bo przylatujac do STR lub CGN musisz odebrac bagaz i ponownie udac sie do check-inu....tyle ze wrazie czego masz gwarantowane ze jezeli sie spoznisz na dalszy lot to bedziesz mog poleciec nastepnym bez zadnych dodatkowych kosztow. Zagadka dla mnie pozostaje kto takim polaczeniami chce leciec? Na taki pomysl chyba tez wpadl NE....ale oni maja czesciej jakies promocje i czesto taniej wychodzi. A 4U jest z takimi polaczeniami droszy niz LH czy jakas inna linia tradycyjna.
miras 2008-05-20 17:36   
miras - Profil miras
jsg: tylko jedna linia reklamuje się hasłem "niska cena pewność lotu" :) C0!!!
jsg 2008-05-20 17:10   
jsg - Profil jsg
miras: to jaki porządny LCC nie pobiera haraczu za bagaż teraz?
miras 2008-05-20 15:51   
miras - Profil miras
Dobrze, że na polskim niebie operuje jeden porządny LCC, który gwarantuje niską cenę oraz pewność lotu, a także nie pobiera opłaty za bagaż rejestrowany.
miras 2008-05-20 15:47   
miras - Profil miras
jsg: nie!
jsg 2008-05-20 15:44   
jsg - Profil jsg
a czy Germanwings nie zapewnial/zapewnia transferu bagazu?
miras 2008-05-20 15:41   
miras - Profil miras
Widzę, żę mój ulubiony LCC też schodzi na psy.
hamburg 2008-05-20 14:29   
hamburg - Profil hamburg
aynis: Chyba tak....ale jest rejestrowany za darmo. 4U idzie na psy. Najpierw podrozal.....(ja juz dawno nie widzialem rozsadnej promocji 4U)wprowadzil te bez sensowne loty z przesiadka w STR lub CGN....w tym likwidujac polaczenie bezposrednie z innych baz (mowa o HAM) i to za wieksze pienadze niz w LH czy innym tradycyjnym przewozniku. A teraz ten platny bagaz. Nie zdziwilo by mie to jak nie dlugo by upadli....choc zycze im jak najlepiej :-)
mimis 2008-05-20 14:27   
mimis - Profil mimis
Miał. Ale za to ten nadawany jest dalej bezpłatny, co powoli robi się już ewenementem.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy