Fotorelacja: Tak będzie wyglądał nowy terminal Lotniska Chopina

Fotorelacja: Tak będzie wyglądał nowy terminal Lotniska Chopina Nowy terminal zastąpi stary budynek znany ze swojego charakterystycznego "buraczkowego" dachu i stworzy z obecnie używaną częścią terminala jednolitą całość zintegrowaną pod względem architektonicznym, technicznym i funkcjonalnym. Powierzchnia nowego obiektu wynosi ponad 60 tys. m kw. (po połączeniu z obecnie użytkowaną częścią Terminal A będzie miał powierzchnię całkowitą...
24/02/2015 17:39   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gość_fc98d 2015-02-27 19:42   
gość_fc98d - Profil gość_fc98d
Cani, wypowiadałem się jako ”gość_fcea7”.To że prowadzisz blog, to nikogo nie nobilituje, dziś każdemu to wolno. Używasz rzadko pospolicie używanych słów jak np. rendery czy kalumnie, określenie „wizka” to chyba wizualizacja. Ja wiem co one znaczą, przytoczę tylko to co zarzuciłeś, że na ciebie napisałem „kalumnie” - wg słownika polskiego: „Kalumnie -wydawać o kimś fałszywe, kłamliwe opinie, rzucać oszczerstwa.” Jak to się ma do tego co napisałem do ciebie, jakie tam były oszczerstwa, i kłamliwe opinie i w dodatku fałszywe. Czy mieszkanie nowe „Budowlanie” wykończone ale puste już wygląda, czy dopiero będzie wyglądać - jak wstawisz tam meble i wszystkie elementy wystroju? Można też wyrażać swój osąd na przekór ogólnie przyjętym standardom. Czy powiedziałem, że nie możesz przekazać nawet swojej sugestii? Ty stwierdziłeś, że tytuł powinien brzmieć…. Czy to jest sugestia, czy raczej to jest ton nakazujący? Być może jestem człowiekiem starej daty, ale jeszcze potrafię wiele rzeczy zrozumieć. A wracając do tematu artykułu: Była to częściowa przebudowa bez naruszania konstrukcji podstawowej z dostosowaniem do reszty budynku.
Czy tę moją wypowiedź też zaliczysz do następnych kalumnii pisanych na ciebie?
cani 2015-02-27 14:09   
cani - Profil cani
gość_fcea7 - otóż sam piszę różnego rodzaju artykuły oraz wpisy do swojego bloga, którego prowadzę już prawie 4 lata i sam wiem, że czasami popełniam błędy stylistyczne i interpunkcyjne i jeśli mi ktoś zwraca uwagę, a zwraca, to przyjmuję to z pokorą i poprawiam, gdyż wiem, że nikt nie jest idealny. Po drugie, nie krytykuję tytułu powyższego artykułu, tylko mówię, że powinien brzmieć inaczej i tego cały czas się trzymam, gdyż autor umieścił zdjęcia terminalu, który mimo, że nie do końca jeszcze jest wyposażony, to jakoś wygląda, znaczy się prezentuje. Widzimy, to jak na dłoni, że JUŻ wygląda, a nie że DOPIERO będzie wyglądał. Zanim zaczniesz pisać kolejne kalumnie pod moim adresem, to pomyśl wcześniej :) Piotrek737 - oj już wygląda, jak zaznaczyłem wyżej, gdybyś pokazał efekt końcowy na jakiejś wizce, to bym się zgodził, że tak będzie wyglądał ;)
gość_fcea7 2015-02-26 18:36   
gość_fcea7 - Profil gość_fcea7
Drogi krytykujący CANI, tytuł wybiera sobie autor i to jego rzecz. Jeśli zaczniesz pisać artykuły, to też tytuły będziesz dobierał sobie sam. Nie wybieraj komuś, bo tak naprawdę to nie masz do tego prawa a co najwyżej możesz wyrażać sugestię. Natomiast terminal na zdjęciach jest w skończonym stanie budowlanym, ale jeszcze bez całego wyposażenia i sądzę że jeszcze wiele się zmieni po dodaniu wystroju. Mogą być także jeszcze inne zmiany. Wszak otwarcie dla użytku przez pasażerów, jeszcze przed nami - za kilka miesięcy. Jeżeli wszyscy krytykujący tak dobrze wszystko znają, wiedzą jak pisać polsku, kończyli bardzo dobre szkoły, To czemu jest tak mało dobrych artykułów, a tak dużo "pouczającej" krytyki. Może najpierw trzeba się walnąć we własne piersi a potem rzucać kamieniem. Pomyśl.
cani 2015-02-26 15:41   
cani - Profil cani
Drogi autorze Piotrku - tytuł 'Tak będzie wyglądał nowy terminal Lotniska Chopina' jest błędny. Powinien brzmieć 'Tak wygląda nowy terminal Lotniska Chopina'. Tytuł byłby poprawny, gdybyś zaprezentował tu rendery, zdjęcia makiet, projekty, etc., a pokazałeś terminal taki, jakim się on prezentuje w rzeczywistości :D
gość_2a7de 2015-02-26 10:04   
gość_2a7de - Profil gość_2a7de
Czy te wszystkie marki modowe beda w jednym sklepie multibrand czy kazda bedzie miala swoj osobny?
mietek 2015-02-25 16:16   
mietek - Profil mietek
Trochę to dziwne, bo Germanwings idą do nowej części, a AF i KLM zostają na starej.
gość_97c46 2015-02-25 13:20   
gość_97c46 - Profil gość_97c46
rafalm: dla ciebie słońce świeci 24h na dobe, przez cały rok... chyba mieszkasz na stacji kosmicznej ;) megawatogodzina jest jednostką energii, więc autor artykułu dobrze napisał, nie ma co obrażać od bawienia się w onet :)
gość_74863 2015-02-25 12:46   
gość_74863 - Profil gość_74863
Mogliby te brzydkie blaszane sufity przykryć czymś estetyczniejszym.
dareck 2015-02-25 10:45   
dareck - Profil dareck
rafalm: Matematyka matematyką, ale mówienie o 100MW uzyskanych z 7 tys. m kw paneli to najczystsza bajka. Powiedzmy "na oko", że instalacja widoczna na zdjęciu w porywach może udźwignąć do 0.5MW, czyli pół megawata - mówimy tu o mocy oczywiście. Zatem roczna produkcja 100MWh wydaje się całkiem rozsądna, przy czym nie nazywa się to "jednym megawatem prądu" tylko "100 megawatogodzinami energii". Poza tym artykuł całkiem ciekawy :)
voyager1 2015-02-25 10:34   
voyager1 - Profil voyager1
gość_70bde: QR wg powyższego schematu ma 5 stanowisk odprawy a EK ma 6. Choć w praktyce będzie to pewnie ruchome. Czasami się zdarza że EK ma np 7 stanowisk odprawy jeżeli jest więcej pasażerów.
gość_8663a 2015-02-25 09:41   
gość_8663a - Profil gość_8663a
ciekawi mnie ten McDonald...patrząc na ceny w innych punktach to zwyczajny zestaw w McDonaldzie też będzie kosztował 30 zł?
gość_943b9 2015-02-25 09:01   
gość_943b9 - Profil gość_943b9
Ta część terminala o wiele bardziej mi się podoba niż budowana od podstaw. Ogólnie lotnisko prezentuje się coraz lepiej.
gość_5e847 2015-02-25 08:54   
gość_5e847 - Profil gość_5e847
Fajnie było być częścią tego projektu. Miłego siedzenia na naszych siedziskach pasażerskich. Są dużo lepsze niż na starym terminalu. Koniec epoki metalu:D
rafalm 2015-02-25 08:25   
rafalm - Profil rafalm
"rocznie blisko jeden megawat prądu (98,95 MWh)" ???

Jeśli mamy 98,95 MW na godzinę, to w ciągu roku daje nam to 866802 MWh (98,95 * 24 *365). Czy może się mylę?

Drodzy redaktorzy, starajcie nie bawić się w onet, ten portal ma być bardziej merytoryczny, wiec sprawdzajcie dokładniej co piszcie.
gość_70bde 2015-02-24 21:52   
gość_70bde - Profil gość_70bde
A ja zauważyłem tyle samo stanowisk dla Qatar co dla Emirates. Czyżby więc przymiarka do większej maszyny QR, o której już kilka tygodni temu tu pisali?
maciek_waw 2015-02-24 21:43   
maciek_waw - Profil maciek_waw
spotter10: Air France i KLM jakoś nie zostali wymienieni przy okazji nowo powstałego terminala.
spotter10 2015-02-24 21:29   
spotter10 - Profil spotter10
Czyli wygląda na to, że jeden terminal będzie dla Star Alliance a drugi dla pozostałych linii, co zresztą często ma miejsce na świecie. I dobrze :)
maciek_waw 2015-02-24 21:19   
maciek_waw - Profil maciek_waw
20mln pax lotnisko może osiągnąć w ciągu najbliższych 10 lat! Wzrosty będą coraz większe. Dyrektor Lotniska Chopina prognozuje, że w tym roku zostanie obsłużonych 11,5mln pax.
gość_f7ce2 2015-02-24 21:14   
gość_f7ce2 - Profil gość_f7ce2
czyli oznacza to ze do strefy non-schengen trzeba bedzie teraz przemierzyc jakies poltora kilometra po check inie?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy