Sky Europe konkuruje z CSA

Sky Europe konkuruje z CSA Sky Europe zapowiada co raz silniejszą konkurencję z CSA otwierając w sezonie zimowym nowe połączenia regionalne z Pragi: do Bratysławy (2x dziennie), Koszyc (1x dziennie) i Wiednia (1x dziennie).- podaje Lotnictwo.net Maciej Musiał
29/08/2007 09:39   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
olo 2007-09-11 14:23   
olo - Profil olo
gdzies przeczytalem wypowiedz nowego szefa, ze w krakowie przez 3 miesiace mieli spory zysk a reszta roku minusik (nie wiem czy to prawda) ze krakowskie lotnisko jest w podłym miejscu przez co czesto musza odwolywac loty bo np duza mgła, a sprzeciku do lądowania krakowskie lotnisko nie ma i po trzecie gosc ma wizje zeby utrzymac 3 mocne bazy niz kilka w których bedzie sie słabym, kraków w tej trojce sie nie znalazł, a szkoda bo w tej chwili był najlepszą linia na tym lotnisku, mam na mysli najbardziej kompletną. I do tego sie nie spozniali ostatnio prawie w ogole.
mimis 2007-08-30 11:56   
mimis - Profil mimis
Też jestem ciekaw. Pewnie nie wszystko widzimy, co było wcześniej napisane...
wojtek 2007-08-30 09:43   
wojtek - Profil wojtek
Za co to ostrzeżenie?
maciek_krk 2007-08-29 18:54   
maciek_krk - Profil maciek_krk
ja sie nie tylko interesuje lotnictwem cywilnym,ale także biznesem lotniczym,specjalista to moge być za kilkanaście lat Komentarz moderatora: ostrzegam naruszenie pkt.3 regulaminu
skaszli 2007-08-29 18:54   
skaszli - Profil skaszli
a mi jest żal Sky`a z KRK, miałem nadzieję, że zaczną jeszcze a Gdańska latać , miałbym tylko 1,5 godzinki na lotnisko :(
mimis 2007-08-29 18:36   
mimis - Profil mimis
Akurat się zgadzam z mackiem_krk: wydaje mi się po prostu że nowe szefostwo ma nową wizję rozwoju firmy i wyprowadzenia jej na zyski. Może i jest w tym część racji, bo NE jako "premium low cost" pewnie jest w stanie większe pieniądze ciągnąć z Austriaków latając z VIE niż z Polaków z KRK.
michalb 2007-08-29 18:21   
michalb - Profil michalb
margoos polaczenie z bratyslawa bylo z warszawy ze skyeurope i pomimo niskich cen wozili prawie samo powietrze ,to samo bylo z C0 z pragi ,ceny niskie a zapelnienie samolotu w 30%
maciek_krk 2007-08-29 17:48   
maciek_krk - Profil maciek_krk
po prostu nowe szefostwo uważa że w polsce dobrego biznesu nie da się zrobić,na szczęście to tylko sky podejście
marqoos_pl 2007-08-29 17:41   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
czyli najwyrazniej 'Krakow podpadl' czyms nowemu szefowi...
maciek_krk 2007-08-29 17:01   
maciek_krk - Profil maciek_krk
no bez przesady dzis byłem na lotnisku w godz 10-13 i był tłok ale nie taki by ktos stał poza terminalem.był powód jak był szefem mandl to jakos ciagle mówił ze krakowska baza jest najbardziej rentowna,przyszedł inny szef i co nagle nie rentowna
marqoos_pl 2007-08-29 16:51   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
maciek krk: a moze po prostu ktorys z szefow byl przypadkiem (raczej sie to zdarza) w KRK, wystal sie w kolejce poza terminal, pomieszany z kilkoma innymi lotami, nie zrobil zakupow po kontroli bezpieczenstwa (1 maly sklepik), nie bardzo wiedzial, jak sie dostac do centrum, a do tego opieprzyl go ktos z obslugi w check-in (bo np. tasma nie dzialala lub sie drukarka znow zepsula)... i moze po prostu dlatego 'nie chce miec bazy w czyms takim'... przeciez taka postawa zarzadu NE musiala z jakiegos powodu powstac...
maciek_krk 2007-08-29 16:42   
maciek_krk - Profil maciek_krk
korrado -nowy szef po prostu nie chce baz bud i krk-sami pracownicy mówia że sky pozegnał sie z nimi po chamsku,po zatym teraz sky i tak bedzie miał kłopoty poniewaz firma york która ma kilkadziesat procent udziału w tej lini jest niezadowolony z ciagłych strat i możliwe ze zrezygnuje ze sky
korrado 2007-08-29 16:32   
korrado - Profil korrado
marquoos: Absolutnie masz rację. Jeśli ma się jednego tak dużego klienta, trzeba go hołubić. Tak jak to robi GTL z Wizzem. Co z tego, że w końcu ktoś przejmie te połączenia? 6-12 miesięcy zmarnowanych. Nie chodzi tylko o bezpośrednie zyski przedsiębiorstwa w tym okresie, ale również, na przykład, o to, że wielu pasażerów może na przykład przełamać barierę psychologiczną i przyzwyczaić się do korzystania z Pyrzowic, co przełoży się w dalszym zasięgu na straty dla Balic. Owszem, robią coś w kurniku, ale wszystko jedynie w dwóch trzecich. I strasznie są z tego zadowoleni. A moim zdaniem tam po prostu nie ma gospodarza!!!!!! Podobnie jak na Okęciu. Wystarczy spojrzeć na Pragę - teoretycznie przy wielkości kraju i potencjale oraz istniejącej konkurencji lotnisko w Pradze powinno już osiągać sufit. A pędzi jak lokomotywa i obsługuje niewielu mniej pasażerów, niż wszystkie polskie lotniska razem!!! I jakoś Sky nie ucieka stamtąd, mimo potężnej konkurencji.
marqoos_pl 2007-08-29 16:29   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
ale zarzad Sky'a musial miec jakies powody do podjecia takich decyzji... Jestem przekonany, ze gdyby linia byla 'dobrze traktowana' przez lotnisko, to by nie rezygnowala z bazy, gdzie maja oblozenie 89%, 20 rozreklamowanych i popularnych tras i zaufanie klientow. Skoro przez 2-3 lata sytuacja na zatloczonym (KRK) lotnisku sie nie poprawia, to nowy zarzad Sky'a postanowil opuscic to lotnisko, zeby sie nie narazac na straty zwiazane z opoznieniami, odwolaniami itd. Najwyrazniej lobbysci z Wiednia wiecej zdzialali niz nasi krakowscy... I moje zdanie jest wciaz takie, ze jest w tym najwieksza wina zarzadu krakowskich Balic...
maciek_krk 2007-08-29 16:25   
maciek_krk - Profil maciek_krk
a po 3 sky nie znajdzie tak bardzo połacalnej bazy na zachodzie
maciek_krk 2007-08-29 16:23   
maciek_krk - Profil maciek_krk
jeżeli chodzi o baze sky to była decyzja nowego zarzadu sky,a nie wina mplu,po drugie FR nie będzie mieć bazy u nas ponieważ zarzad lotniska nie zgodził sie na płacenie 1euro za paxa
marqoos_pl 2007-08-29 16:18   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
maciek krk: ale jak to nie zwalac winy na zarzad? Przeciez zamiast zrobic WSZYSTKO, zeby tego przewoznika utrzymac, zeby zadowolic, zeby pozwolic sie jeszcze lepiej rozwijac, to zarzad jedynie co zrobil, to spoczal na laurach po tym, jak Sky otwieral kolejne trasy. Nikt z nich chyba nie pomyslal, ze moze by tak lepiej bylo cos dla Sky'a zrobic, a nie tylko 'cieszyc sie, ze sie linia rozwija'. Do tego pomysl, zeby 'terminal krajowy' przekazac Ryanair'owi, ktory mial zaledwie kilka tras. Takimi dzialaniami sprowokowali Sky Europe do wycofania sie z Krakowa, pomimo calkiem dobrych wynikow. Co zarzad zrobil, zeby w jakikolwiek sposob polepszyc odprawe na lotnisku? Oczywiscie kolejki do odprawy, psujace sie tasmy bagazowe, zatkane parkingi. NIC nie zrobili pozytecznego. Kolejne kilka lat zmarnowane i tyle. Krakow juz dawno temu powinien byl miec lotnisko z prawdziewego zdarzenia, a nie taka prowizorke. I nie powinnismy sie zastanawaic, czy cieszyc z tego, ze zamiast jednego przewoznika bedzie nastepny. Powinnismy sie tylko cieszyc z nowych. Lotnisko powinno sie rozwijac, a nie cofac, szczegolnie w takim okresie, gdzie rozwoj przewozow pasazerskich po prostu galopuje... Ale nie ma co... Trzeba sie cieszyc, ze wiecej nie zepsuli...
maciek_krk 2007-08-29 16:09   
maciek_krk - Profil maciek_krk
a w artykule RZ pisza że jest trudno o leasing maszyn,co wy na to
maciek_krk 2007-08-29 15:31   
maciek_krk - Profil maciek_krk
niech będzie ten c0 przez zime a na wiosne to i tak wejdzie nowy z BAZA przez duże B bo każdy widzi że 3 maszyny minimum można zbazować przejąć te 20 tras sky i mieć rentowne połaczenia,dodać jeszcze-madryt,bazylee,pize,ni cee,czy hamburg,nie zwalaj winy na zarzad bo naprawde starali sie by sky został,teraz sa rozmowy i 3 liniami by ewentualnie powstała u nas w krk baza,ale jak to zniwecza to krakowski zarzad teba wygnać gdzieś do roboty w polu
korrado 2007-08-29 15:24   
korrado - Profil korrado
marquoos: A ja do twoich życzeń się dołączam. I niech ten nowy zarząd odbierze wreszcie PPŁ (Prywatnemu Poletku Łatacza) udziały w kurniku i przekształci go w lotnisko!!!!!
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy