Poznań - Sztokholm Skavsta

Poznań - Sztokholm Skavsta 28.07 br. Wizz Air uruchamia nowe połączenie z Poznania na lotnisko Skavsta oddalone o 100 km od centrum Sztokholmu. W kwietniu 2006 r. stowarzyszenie „Inwestycje dla Poznania” rozpoczęło akcję społeczną "Chcemy latać z Poznania!". -Postanowiliśmy zwrócić uwagę opinii publicznej na problem małej ilości połączeń lotniczych z poznańskiej Ławicy i aktywnie...
25/07/2007 21:42   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
mobilek 2007-07-30 12:18   
mobilek - Profil mobilek
W6 nie będzie latał z GDN na południe Europy i południowo-zachodnią Europe. Ich głównym celem jest UK&IR+północna europa czyli kraje skandynawskie.
wojtek 2007-07-30 12:15   
wojtek - Profil wojtek
maxx: Właśnie szukałem i nie znalazłem informacji o tym, że loty te były ogłoszone już dawno. A zostały dokładnie ogłoszone w piątek, czyli nie tak dawno. Gdzie ma być ta kolejna baza W6? W Poznaniu? To akurat żadna nowość, zresztą artykuł o tym był na pasazer.com.
maxx 2007-07-30 08:28   
maxx - Profil maxx
wojtek: to może byś jednak sprawdził i poszukał, zanim napiszesz? Loty GDN-Torp są dawno zapowiedziane, startują 31 stycznia, -2-4--7 wylot 8:35 z Torp, 10:40 z GDN. I co ciekawe - będzie to połączenie robił samolot nocujący w... Poznaniu! Czyli mamy kolejną bazę W6, fuj! // W6 również oferuje dzwonienie przez 0700! podobnie jak Centralwings. Fuj nr 2. // W6 lata z Rumunii do Barcelony (prawdziwe El Prat!) i Walencji! W obie strony za raptem 43 EUR. A od nas z Gdańska to kiedy?! Fuj nr 3.
// stenus: mogę prosić o posta nie kojarzącego się w żaden sposób z seksem? Proszę ;)
paolo-79 2007-07-30 02:31   
paolo-79 - Profil paolo-79
jaapee:mialem na mysli Koblenz,Mainz mialem na mysli ze jest blisko...ale sie czepiacie hehe..a pasazer to juz w ogole,ale to nie dziwi..:/buona notte do warszawy,gdanska,londona i mainz...
humbak 2007-07-30 00:36   
humbak - Profil humbak
pasazer: No własnie piszę, żebyś się jużnie czepiał, bo już to omawialiśmy. ;o) I mimo naszego świętego oburzenia nie zmienią nazw lotnisk.. :o) jaapee i paolo: Z HHN do Moguncji jedzie się autobusem przez 70 min. Jechałem w obie strony. :o) Chyba, że Paolo miał na myśli jakiś szybki samochód prowadzony na sposób włoski. :o)
jaapee 2007-07-30 00:12   
jaapee - Profil jaapee
paolo, a czym można wiedzieć dojeżdżasz w kilkanaście minut z HHN do Mainz? Bo ja chętnie skorzystam. Mi podróż zajmuje min. 1 h.
aynis 2007-07-30 00:08   
aynis - Profil aynis
Faktycznie, na mapce połączeń z GDN widnieje Torp :)) Konkurencja dla Norwegian?
humbak 2007-07-29 23:51   
humbak - Profil humbak
[asazer: już się nie czepiaj. Nazewnictwo jest umowne. Zresztą wiele lotnisk tzw. "głównych" jest "tam, gdzie psy chujami wodę piją". Przykładamami są Malpensa, Arlanda, Charles de Gaulle, Gamorden, etc...
wojtek 2007-07-29 22:41   
wojtek - Profil wojtek
Nie śledziłem wszytskich wpisów na forum i nie chce mi się szukać, ale zauważył ktoś, że Wizzair otworzył nowe połączenie z Gdańska do Oslo?
humbak 2007-07-28 11:45   
humbak - Profil humbak
Paolo: W W6 płacisz za drugą i każdą następna torbę. Za pierwszą nie płacisz, podobnie jak w EZY.
paolo-79 2007-07-28 11:36   
paolo-79 - Profil paolo-79
stenus:ja mysle ze W6 tez zrobi oplate za bagaz..narazie jest pbezplatny,ale juz to takie powolne dzialanie,w koncu to wprowadza jestem pewny..
humbak 2007-07-28 11:17   
humbak - Profil humbak
pasazer: pełna zgoda, ale ja o tym wiem. :o) W6 nasladuje FRajana we wszystkim prawie (dobrze, że choć nie pobiera opłaty za peirwszą sztukę bagażu - a DY pobiera jak FRajan!).
humbak 2007-07-27 20:23   
humbak - Profil humbak
maxx: Ależ FRajan ma taka strategię właśnie. Lata tylko i wyłacznie na Balice, Okęcie, Strachowice, czy Rębiechowo, że nie ma na razie Obic, Modlina, [nie wiem czego], czy innych Babich Dołów. :o) Ale jak wszystko mieści się do 150 km, to ok. :o) hihihi
maxx 2007-07-27 19:53   
maxx - Profil maxx
...no ale przyznacie chyba, że nazywanie przez Ryanair lotniska San Javier jako Murcia (Alicante) to nadużycie, bo raz, że do Alicante jest 93 km, a dwa, że nawet nie jest w Murcji, tylko na Mar Menor... FR ma same takie kwiatki. W Hiszpani ma Santander (Bilbao) - do Bilbao skromne 104 km. Vitoria to też wg FR Bilbao - tu już raptem 70 km, ale nadal to nie jest lotnisko o kodzie BIO. Jeszcze raz powtórzę - nie mam nic przeciwko temu, żeby FR latał choćby i spod Piły (jest fajne duże lotnisko), tylko niech nie udaje, że to Poznań. Chociaż znowu dokładnie 103 km - zdaje się ulubiona odległość FRajanera. Gdyby nie tzw. tarcza antyrakietowa, FR mógłby już myśleć o lotnisku Słupsk-Redzikowo i pisać Gdynia (Słupsk) - to tylko 107 km... ;) I kurczę straszna szkoda, że w Obicach nie powstanie airport - to akurat 111 km do Krakowa i FR zupełnie uzasadnienie mógłby tam zrobić bazę o nazwie Kraków (Obice). Kto tam zauważy :P
maxx 2007-07-27 19:37   
maxx - Profil maxx
OK, paolo, biję się w pierś, wypiję extra YYY za karę. A to wszystko przez stenusa ;)
paolo-79 2007-07-27 19:11   
paolo-79 - Profil paolo-79
szy:grand prix za POZ SXF:)maxx:gryziesz,oh gryziesz..nieladnie:( Ryanair mial niezlego nosa co do Hahn,to oni byli pierwszi na tym lotnisku,wczesniej byla tam wojskowa baza US army,na Hahn widze i Francuzow i Lux'ow i Nederlandow,no i Niemcow..2h do Köln,1h do LUX,1H do FRA,kilkanascie minut do Koblenz i Mainz,niedaleko bogaty region Saarland..Wiec lokalizacja bardzo korzystna..A co do nazwy..Hmm..Kilka lat temu Lufthansa wymowila proces Ryanowi o nazwe,no i skonczylo sie tak ze FR wygral i dostal prawo uzywania nazwy Frankfurt-Hahn..Musicie pamietac,i Ty maxx tez,ze FrankfurtHahn to oficjalna nazwa tego lotniska,wiec to nie nazwenictwo Ryan'a..Np Treviso nazywa sie Treviso a nie Venezia Treviso,tak nazywa go tylko FR,to samo jest w BGY,to linie nazwywaja lotnisko Orio al Serio w Bergami MILANO BERGAMO..a w Hahn sytuacja jest inna-oficialna nazwa to Frakfurt Hahn Airport-wiec co sie czepiasz zlosiwy maxx'ie:O)
humbak 2007-07-27 17:23   
humbak - Profil humbak
Szy: To nie przejdzie - lotnisko musi być oddalone o mniej niż 200 km. :o)
szy 2007-07-27 17:14   
szy - Profil szy
To w takim razie proponuję, aby zacząć oficjalnie stosować nazwę Poznań Schönefeld - lotnisko oddalone ok. 260km od Poznania!! ;)
humbak 2007-07-27 16:45   
humbak - Profil humbak
maxx: A zgadnij ile lotnisk ma Waszyngton, he? Owszem, Luksemburg jest w innym państwie, ale z Hahn jest bliżej do LUX niż do FRA. A w UE to chyba nie powinno byc różnicy. Zresztą nazwa Trier-Hahn lub Mainz-Hahn byłaby jeszcze mniej rozpoznawalna dla przeciętnego turysty. Gdzie leży Malme nie muszę zgadywać. :o) A ja tez z reguły przylatuje przed czasem z FRajanem. :o) I bardzo sobie to chwalę. YYY, maxx!
maxx 2007-07-27 16:08   
maxx - Profil maxx
Może po prostu Hahn?! Chyba, że to za trudne. Kiedyś, jak latanie było dla wybranych, a bilet wypisywał przeszkolony agent IATA, nie było takich problemów. FR wręcz zakazuje pośrednictwa biur podróży, a chyba 97% rezerwacji ma z internetu. Aha, no i chyba nie jest w IATA? // stenus: Luksemburg jest w innym państwie, i też ma swoje lotnisko, o ile pamiętam. To jak jak Malmoe/Kopenhahga Wizzaira - zgadnij w jakim jest kraju... Bo ja na pierwszy rzut oka to nie wiem :) // FR jedzie "po bandzie" i jak wam to nie przeszkadza, to luz, ale mnie wkurza. A Paolo pewnie zaraz napisze, że znowu przyleciał przed czasem... YYY za tych, co FRajanem.
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy