Awaryjne lądowanie Centralwings

Awaryjne lądowanie Centralwings Samolot taniej linii lotniczej Centralwings lecący z Wrocławia do Dublina, lądował awaryjnie na wrocławskim lotnisku im. Mikołaja Kopernika. Na pokładzie Boeinga 737 znajdowało się 157 osób. W trakcie lotu załoga i pasażerowie poczuli w kabinie podejrzany zapach. To skłoniło pilotów do powrotu i lądowania. Najprawdopodobniej do układu klimatyzacyjnego samolotu...
28/01/2007 14:22   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
michalb 2007-02-06 19:11   
michalb - Profil michalb
jedna dziewczyna ktora leciala tym samolotem opowiadala mi ze to byl dym wypadlo kilka masek ,ludzie w panice zaczeli pukac aby otworzyl sie panel pod ktorym sa maski.moja kolezanka po naprawie samolotu juz do niego nie wsiadla ,poleciala do frankfurtu a poznie do dublina z LF
na koszt centralwings oczywiscie
gosc_olo 2007-01-30 16:23   
gosc_olo - Profil gosc_olo
to ze ryan ma w miare nowe samoloty, nie oznacza ze lot nimi to prawdziwa przyjemność a ich załogi takze nie grzeszą uprzejmoscią, czystosc tez nie jest ich najmocniejsza stroną
mimis 2007-01-30 15:15   
mimis - Profil mimis
Nie rozumiem czemu ostatnio co druga dyskusja na tym forum kończy się pyskówką nie na temat. Ludzie, depresja zimowa Was chwyciła? A jeśli samolot nie był fachowo odlodzon, to sprawa rzeczywiście kończy się siwym dymem w kabinie, i to wcale nie zdarza się tak znów rzadko.
gosc_yetin 2007-01-30 15:12   
gosc_yetin - Profil gosc_yetin
Wiecie co ludzie - zastanowcie sie nad swoimi postami. Szczegolnie Ty Kuba -i niejaki Desert. Ile razy mam powtarzac ze kazdy ma prawo do swojej opinii. Nie prosze aby komentowano moje komentarze a Ty Kuba wrecz przeciwnie ciagniesz temat w nieskonczonosc. Ja nie komentuje obcych komentarzy tylko czytam je. NIe probuj zrozumiec sytuacji w jakiej ktos inny sie znalazl skoro nie rozumiesz tego. Nie kazalem nikomu wyskakiwac z samolotu ani strzelic sobie w leb. Dziecko daj spokoj i wyluzuj. Zachowuj sie normalnie - czytaj komentarze i mozesz je oceniac ale nie ironizuj przy tym z innych. To samo dotyczy deserta - takie posty swiadcza o tym jak bardzo cierpicie na kompleks nizszosci i jak bardzo zalezy wam na pokazaniu swojej wiedzy - inteligencii i nie wiem czego jescze. To jest miejsce na wpisywanie postow ktore stanowia komentarz subiektywny czytajacych artykul a nie wymienianie i obrzucanie sie blotem miedzy soba. Wyglada na to ze my Polacy uwielbiamy sie przedrzezniac i szczekac na siebie - to staje sie wrecz obsesja. To samo mozna zauwazyc na portalu Onet. Dajcie spokoj i nie komentujcie juz tego postu tylko sami sie zastanowcie.
1234kuba 2007-01-30 13:40   
1234kuba - Profil 1234kuba
"Kiedy powiedzialem ze jestem zbulwersowany opoznieniem i traktowaniem klienta - personel pokladowany z rozbrajajacym ironicznym usmiechem wogole nie zareagowal na moje slowa traktujac wszystkich Polkakow jako motloch lecacy pewnie na roboty do Anglii." - hahaha, źródło niekończących się cytatów. A co mieli zrobić??? Wyskoczyć z samolotu? Strzelić sobie w łeb? Paść na kolana i błagać Cię o litość? Co powinna obsługa robić, kiedy pasażer gani ją i poniża za np. opóźnienie, z którą ta Bogu ducha winna obsługa nie ma nic wspólnego, bo np. muszą czekać, żeby polecieć 100% sprawnym samolotem albo ktoś na poprzednim odcinku go opóźnił. Jejku. Bądźmy ludźmi. I Pan Panie Yeti i ja i reszta. :)
1234kuba 2007-01-30 13:40   
1234kuba - Profil 1234kuba
"Kiedy powiedzialem ze jestem zbulwersowany opoznieniem i traktowaniem klienta - personel pokladowany z rozbrajajacym ironicznym usmiechem wogole nie zareagowal na moje slowa traktujac wszystkich Polkakow jako motloch lecacy pewnie na roboty do Anglii." - hahaha, źródło niekończących się cytatów. A co mieli zrobić??? Wyskoczyć z samolotu? Strzelić sobie w łeb? Paść na kolana i błagać Cię o litość? Co powinna obsługa robić, kiedy pasażer gani ją i poniża za np. opóźnienie, z którą ta Bogu ducha winna obsługa nie ma nic wspólnego, bo np. muszą czekać, żeby polecieć 100% sprawnym samolotem albo ktoś na poprzednim odcinku go opóźnił. Jejku. Bądźmy ludźmi. I Pan Panie Yeti i ja i reszta. :)
rufus 2007-01-30 13:35   
rufus - Profil rufus
gosc_amatorka: mowisz,ze Polaka mozna poznac po zapachu w jakiej dziedzinie pracuje???? A ty kochana z jakiej branzy tak idac po zapachu? przemysl rybny?
gosc_AGA 2007-01-30 13:34   
gosc_AGA - Profil gosc_AGA
Lecialam wiele razy CO jak również innym liniami nie tylko tanimi, byłam zadowolona.Były + jak i minusy tej podróży.Najważniejsze dla mnie jest to żebym czuła się bezpiecznie. nie zależy mi tak na skórzanych fotelach tylko żeby szczęśliwie dolecieć. Za taką cenę jak oferuje CO nie wymagajmy klasy biznes. Chociaż jak wskazuje zdjęcie tego samolotu o którym piszecie nie jest to tragiczny widok a wręcz przeciwnie... jest tu kilka mądrych postów - ale niestety najwięcej ta krowa ryczy co mało mleka daje!!!!- czyli głupio gadazobacz link
1234kuba 2007-01-30 13:33   
1234kuba - Profil 1234kuba
Yetino, nie uczę Cię o niczym, tylko oświecam. Nie obchodzi mnie, w jakiej branży pracujesz, a Ty nie wiesz, w jakiej pracuję ja. To, że materiał do odladzania samolotu dostał do klimy to nie świadczy o flocie Centralwings. Papa!
gosc_deser 2007-01-30 12:56   
gosc_deser - Profil gosc_deser
"Jednak to co dzis przeczytal utwierdza mnie w przekonaniu ze maszyny CWings sa naprawde juz na tyle wyeksploatowane ze kazdy nastepny lot staje sie mniej przyjemny." - "Moj komentarz stanowi ocene subiektywna Central Wings do czego mam prawo."
..
nie dyskutuje bo to nudne, ale stwierdzam blad logiczny, yetino. zanim sie zaczniesz rzucac to dobrze skontroluj to co piszesz, pozdr.
gosc_yetin 2007-01-30 01:16   
gosc_yetin - Profil gosc_yetin
Kuba - nie wiem ile masz lat i ile latales samolotami. Nie zachowuj sie jak dziecko i czytaj z uwaga komentarze. Przede wszystkim niczego nie wymagam a nade wszystko nie wymagam cudow. Moj komentarz stanowi ocene subiektywna Central Wings do czego mam prawo. To tak jakbys ocenial plyty jakiejs Dony a z plytami U2 gdybys interesowal sie muzyka. Mowiac ze Doda spiewa beznadziejnie na danej plycie nie swiadczy o tym ze spodziewam sie cudow. Wyrazam swoja opinie w ten sposob. Dawajac Ci ten prosty logiczny przyklad - pozostaje w nadzieji ze twoj zwichrowany (moze przez chwile) umysl potrafi to zrozumiec. I nie ucz mnie dziecko o personelach i jak sa szkolone bo tak sie sklada ze pracuje w branzy lotniczej co prawda nie w kraju ale to nie ma znaczenia.
1234kuba 2007-01-29 23:15   
1234kuba - Profil 1234kuba
Yetino to następny wymagający cudów za 1zł. Wiesz Yetino? Personel wszystkich linii jest szkolony, jak sobie radzić z takimi jak Ty. Haha! Zabawne. Nawet na rozmowach wstepnych symuluja takich zwichrowanych pasażerów, żeby sprawdzić, czy potencjalny steward sobie umie z nimi radzić.
gosc_oj po 2007-01-29 20:02   
gosc_oj po - Profil gosc_oj po
taki problem moze sie zdarzyc w kazdej maszynie w kazdej linii. kiedy plyn odlodzeniowy np kilfrost dostanie sie otworami wlotowymi do APU i klimatyzacji na skutek reakcji plynu z temp powstaje siwy/niebieski dym i zapach...kapitan zachował sie wzorowo..a wine ponosi obsluga naziemna wroclawskiego lotniska jeslilinia udowodni jej ze wlala plyn do tzw NO SPRAY AREAS...I TO WSZYSTKO ....wypowiedzi o stanie maszyn...no comments.....ja współczuje tym ktorzy lataja czarterowo liniami egipskimi, tureckimi, tunezyjskimi...te maszyny to dopiero zabytki..a szkolenie z odladzania..hmm ciezko im wytłumaczyć co to snieg..he he he
gosc_yetin 2007-01-29 14:33   
gosc_yetin - Profil gosc_yetin
Do marco - dziekuje za prawdziwa i rzetelna informacje. Jeszcze niedawno z zona zastanawialismy sie czy leciec z Gatwick obok ktorego mieszkam obecnie czy ze Stansted nowymi maszynami Ryanara. Jednak to co dzis przeczytal utwierdza mnie w przekonaniu ze maszyny CWings sa naprawde juz na tyle wyeksploatowane ze kazdy nastepny lot staje sie mniej przyjemny. Ostatnio kiedy lecialem z Gatwick do Wawy - dzwiek silnikow byl przerazajacy. Swisty, potworny szum podczas fazy wznoszenia - przy tym nieciekawe fotele i oblsuga fatalna. Ciagle spoznienia z Okecia na Gawtick przez co mialem problemy raz poniewaz mialem transfer na Gatwicku. Kiedy powiedzialem ze jestem zbulwersowany opoznieniem i traktowaniem klienta - personel pokladowany z rozbrajajacym ironicznym usmiechem wogole nie zareagowal na moje slowa traktujac wszystkich Polkakow jako motloch lecacy pewnie na roboty do Anglii. Szkoda i brak slow. Dodam tylko ze moje uwagi odnosnie okropnego dzwieku wydobywajacego sie ze silnikow dotyczy modelu 300. Wiec unikam 300tek jak tylko moge. Nigdy wiecej. Na plus CO moge jedynie zaliczyc lot czarterowy z Poznania do Heraklionu 400 - byl to lot nad wyraz udany. Tylko sam juz nie wiem gdzie lataja 300 a 400 poniewaz na stronie CO przewoznik nie podaje tego typu inormacji. Dziekuje.
gosc_nie z 2007-01-29 09:51   
gosc_nie z - Profil gosc_nie z
Hahaha, komentarze paolo-79 wygladaja tak jak wypowiedzi dzieci w szkole podstawowej. Nawet sie usmialem szczerze powiedziawszy. na kazdy czyjsc komentarz tylko krytyka, a on niewinny dzidziusiek!!
Uwazaj zeby sie inni nie poplakali. :D
pozdrawiam
bartek 2007-01-28 20:20   
bartek - Profil bartek
Ciekawe co by pisali jakby maski wypadly, a nastepnie glowe miedzy kolana trzeba bylo by dac ;-) Ehh Ci bajko-pisarze z onetu :P
fanatyk 2007-01-28 20:15   
fanatyk - Profil fanatyk
Jeśli ten komentarz był na onecie to na 100% nie był to pasażer tego samolotu.
marco 2007-01-28 20:03   
marco - Profil marco
Pasażer tego samolotu opisuje tą sytuacje zupełnie w inny sposób: "Bylem na pokladzie opisywanego lotu z wroclawia do dublina.Nie dosc ze samolot mial godzinne opoznienie, to dziwny zapach ktory opisuje tvn24 jest nieprawda. 20 sekund po starcie w faszie wznoszenia w kabinie pojawil sie dym, a nie jak zapewniaja przewoznicy i media dziwny zapach. Natychmiast wsrod pasazerow wybuchla panika. Samolot nie byl w stanie wyladowac poniewaz dalej byl w fazie wznoszenia.Dlatego tez piloci zrobili kolko nad lotniskiem i nastepnie wyladowali. wszyscy pasazerowie zostali skierowani do strefy bezclowej, gdzie otrzymalismy od lini Centralwings kanapke i sok, co bylo totalna obraza. Nikt nie wytlumaczyl nam co sie stalo, malo tego bylismy zamknieci na lotnisku do godziny 13. Okolo godziny 13.20 samolot wystartowal ponownie, lecz na pokladzie bylo juz mniej osob, ktore nie zdecydowaly sie kontynuowac podrozy. Wiec lot liniami centralwings, ktory powinien wystartowac o godzinie 7 wystartowal o godz 13. Najsmieszniejsze i najbardziej denerwujace jest to iz w komunikacie lini lotniczych oraz agancji prasowych pada stwierdzenie dziwny zapach.Ludzie: TO NIE BYL ZAPACH TYLKO SIWY DYM!! "
airliner 2007-01-28 16:53   
airliner - Profil airliner
Paolo-79: Smutno mi patrzeć jak się męczysz na forum. Jestes agresyny, zresza zupelnie niepotrzebnie.
andrzej500 2007-01-28 16:51   
andrzej500 - Profil andrzej500
njważniejsze że doleciałi wylądował szczęśliwie w Dublinie o 15:35
zobacz link
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy