Masz już bilet? I tak zapłacisz!

Masz już bilet? I tak zapłacisz! Kupiłeś bilet (przed 7 grudnia) na wylot z Wielkiej Brytanii po 1 lutym? Czeka Cię niespodzianka! Będziesz musiał zapłacić! Kanclerz Wielkiej Brytanii Gordon Brown oglosił swoją decyzję o podwojeniu podatku odnoszącego się dla pasażerów wylatujących z Wielkiej Brytanii. Dodatkowa suma podatku w wysokości: Wielka Brytania - kraje UE - £10 za osobę za lot ...
22/01/2007 15:36   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
gosc_MArek 2007-02-16 22:52   
gosc_MArek - Profil gosc_MArek
Własnie mi ściągneli 5 funtów - jestem zbulwersowany jak inni - po to rezerwuje sie bilet wczesniej zeby byl tańszy ! I mnie nie obchodzi to ze cos sie stanie w trakcie - firma za to ponosi koszty. To tak jakby ktoś kupił chleb a za dwa miesiące piekarz przyszedl do niego i powiedzial ze od dzis ceny sie zmienily ale musisz zaplacic za wszystko co u mnie kupiles po nowych cenach. Być może jest na tym forum jakiś prawnik - osobiście chciałbym udać się do prokuratury i zgłosić fakt popełnienia przestępstwa bo tak to odczuwam, jakby moim kosztem firma łatała swoją dziurę finansową. A przecież subwencje z unii i inne granty RYANAIR pobiera w bardzo dużych sumach. Oni mają się chyba za monopolistę....
Cezary 2007-02-04 22:43   
Cezary - Profil Cezary
To wie tylko brytyjski kanclerz Brown (ale chyba tax wynosił 5 a od 01.02.2007 będzie wynosił 10 funtów)
gosc_Kaja 2007-02-04 22:04   
gosc_Kaja - Profil gosc_Kaja
Kto mi odpowie, jaka jest wreszcie oplata od osoby: 10 czy 5 funtow?
andrzej500 2007-01-26 19:17   
andrzej500 - Profil andrzej500
Większość z Was skupia się na kwocie dopłaty, a tu chodzi o coś zupełnie innego nie może tak być że kupiłeś bilet (tu można wymieniać: każdy inny towar lub usługę) więc zgadzasz się na warunki przewoźnika-sprzedawcy czytaj: zmianę ceny, myślę, że w takim przypadku powinna być również możliwość odstąpienia od transakcji i wtedy jest ok, nie wyobrażam sobie sytuacji że płacę za towar lub usługę tzn decyduję się na nabycie za uzgodnioną cenę i nagle już po zapłaceniu okazuję się że muszę dopłacić i najmniej istotna jest w tym przypadku kwota nieważne czy chodzi o 10 Ł czy 200 euro, chodzi poprostu o zasadę "Paremia lex retro non agit"
gosc_Tadeu 2007-01-26 16:17   
gosc_Tadeu - Profil gosc_Tadeu
Kupiłem kilka miesięcy temu bilety do Bordeaux przez Londyn.Zapłaciłem za nie bardzo mało a teraz muszę zapłacic nowe opłaty. To granda, że żąda się takich opłat po zakupie biletów, tak samo grandą jest, że EasyJet nie chce oddać pieniędzy za bilet z którego nie skorzystam - bo się czuje napbity w butelkę. Jestem pewien, że ta decyzja brytyjskiego rzadu będzie go drogo kosztować. Nie latajcie przez Londyn!
szumny 2007-01-26 15:01   
szumny - Profil szumny
Olek ! Różnica jest taka że na trasach europejskich 5 funtów to czasem więcej niż zapłaciło się za lot ze wszystkimi opłatami. Myślę że 40 funtów które musisz dopłącić to ułamek ceny którą już zapłaciłeś.
gosc_olek 2007-01-25 21:53   
gosc_olek - Profil gosc_olek
wy tam się przejmujecie 5 funtami , ja mam dopłaty 40 funtów za lot to Fezu, najgorsze jest to że gdybym teraz rezerwował to bilet jest o połowe tańszy !!
gosc_LEVY 2007-01-25 15:04   
gosc_LEVY - Profil gosc_LEVY
Nie rozumiem jak mozna pobierac pieniadze za cos za co jurz sie zaplacilo.Pozdrawiam-LEVY.
mimis 2007-01-25 12:28   
mimis - Profil mimis
Zgadzam się z Cezarym, że ten nowy podatek to bzdura, do tego uciążliwy. I na pewno nie pójdzie na środowisko... Nie mówiąc nawet o działaniu wstecz.
pawel 2007-01-24 23:14   
pawel - Profil pawel
ups, sory Wojtek za zdublowanie Twojego wpisu, nie zauważyłem ;-)
pawel 2007-01-24 23:06   
pawel - Profil pawel
Hej, Na stronie ryana piszą, że 28 lutego będzie prowadzona rekrutacja na pracowników kabinowych w Krakowie (choć jeszcze nie potwierdzone na 100%). Czyżby to oznaczało, że baza powstaje w KRK?? zobacz link
Cezary 2007-01-23 21:08   
Cezary - Profil Cezary
Ponoc ten nowy podatek ma służyć środowisku naturalnemu.
Bzdura roku ! .. a tak przy okazji mało ze śmiechu nie padłem, kiedy ksiaże Karol oglosił że na narty do Szwajcarii nie poleci samolotem żeby nie przyczynić się do rozwoju globalnego cieplenia. To niech cała rodzina królewska brytyjska ekologicznie przesiądzie sie na furmanki z koniem.
Same dobre wyniknie dla walki z globalnym ociepleniem. Zamiast dwutlenku węgla i spalin ekologiczny koński nawóz.
Którym monarchia i brytyjscy decydenci (w tym pomysłodawca wstecznie działącego podatku powini się pacnąć w czoło).
paolo-79 2007-01-23 20:19   
paolo-79 - Profil paolo-79
ale numer-faktycznie,na adr.it normalnie widnieje codzienne polaczenie cia-krk...pewnie ryan nie chcial ryzykowac i ruszac z tym konkurencyjnym dla C0 i NE polaczeniem w sezonie zimowym,ale na wiosne moze z nim ruszy...A wtedy moze byc bye bye Cntralwings na trasie KRK-CIA
kubik 2007-01-23 19:30   
kubik - Profil kubik
co tam drukowane, nawet na stronie (zobacz link) w rozkładzie lotów jest CIA-KRK dziennie :)
aynis 2007-01-23 19:00   
aynis - Profil aynis
W Wizzair tak samo zresztą, z to w Centralwings przy rezerwacji nic się nie zmieniło, nie wprowadzili tego podatku zwiększonego... Ciekawe, pewnie potem będą gonić wszystkich pasażerów przy check-in...
aynis 2007-01-23 18:55   
aynis - Profil aynis
W skyeurope od 1 lutego po prostu zwiększyli tzw. "tax goverment" z 5 na 10 funtów na wyloty z Wlk. Brytanii, żadnej informacji konkretnej nie podają, dlaczego ten podatek został zwiększony.
arche 2007-01-23 18:40   
arche - Profil arche
Ryanair w Krakowie?... No nie wiem. Ale swoją drogą to planował już poszerzenie oferty z Kraka. W drukowanym rozkładzie lotów Rzymu są wpisane rejsy: FR1076 CIA-KRK 19.00-21.10 i FR1017 KRK-CIA 21.25-23.30. Rozkład aktualny do 24 marca. Ciekawe dlaczego rejsy, mimo że już zgłoszone w Rzymie i nawet wydrukowane, nie zostały ogłoszone i nie funkcjonują... Może od lata?...
wojtek 2007-01-23 16:35   
wojtek - Profil wojtek
28 lutego Ryanair organizuje spotkanie dla kandydatów do pracy jako cabin crew w Krakowie. Czyżby była to zapowiedź otwarcia nowej bazy właśnie w Krakowie?
mimis 2007-01-23 16:13   
mimis - Profil mimis
Ciekawe jak w pierwszych dniach lutego będą wyglądać sale odpraw na angielskich lotniskach z dużą ilością tanich linii. Podejrzewam kilometrowe kolejki i kompletny chaos, jeśli ludzie będą musieli dopłacać przy check-in (podobno póki co niewiele osób zostało poinformowane/ściągnięto im kasę). A swoją drogą ten podatek jest do ..... i wątpię żeby wiele z niego poszło na ochronę środowiska (a tak jest usprawiedliwiany).
aynis 2007-01-23 10:46   
aynis - Profil aynis
najprawdopodobniej tak - opłata obowiązuje dla wszystkich samolotów opuszczających Wlk. Brytanię, więc wątpię, czy mają inne wyjście...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy