Wypożycz samochód


  Zarezerwuj hotel
pasazer.com wiadomości
 Z Lille do Krakowa i Barcelony
 Paweł Cybulak 2008-01-14 13:43

 
      

Tanie linie lotnicze Centralwings wprowadzają do swojej oferty pierwsze w historii połączenie bezpośrednie łączące dwa europejskie miasta, oba poza granicami Polski. Pasażerowie z Lille znajdą w letnim rozkładzie lotów Centralwings połączenie do Barcelony-Girony. Dodatkowo linia wprowadza nowe połączenie z Krakowa do Lille oraz zwiększa częstotliwość na trasie z Lille do Warszawy.

Nowe połączenia łączące Kraków z Lille oraz Lille z Barceloną pojawią się w sprzedaży już 14 stycznia 2008 roku.

- Chcemy zaoferować naszym klientom z Lille nowe możliwości i nowe kierunki. Wierzymy, że zmodyfikowana i odpowiednio zaplanowana siatka połączeń z Lille udostępni pasażerom biznesowym i turystycznym nowe możliwości podróżowania do portów Centralnej i Wschodniej Europy – powiedział Cezary Ciarciński, wiceprezes Centralwings – Poza lotami do Polski, pasażerowie startujący z Lille będą mogli już wkrótce przesiąść się do samolotów LOT w Warszawie i polecieć dalej. Wspólnie z LOTem uruchamiamy codesharing (współdzielenie miejsc w samolocie), co pozwoli wkrótce pasażerom z Lille kupić bilet na przykład do Kijowa z przesiadką w Warszawie – dodaje Ciarciński.

Poza dostępnymi już teraz połączeniami do Warszawy, Centralwings i port lotniczy w Lille widzą duży potencjał w połączeniach turystycznych do Krakowa i Barcelony.

- Już od pewnego czasu obserwujemy zainteresowanie podróżami między innymi do Krakowa, Barcelony czy kilku innych miast. – powiedział Jean-Christophe Minot, prezes portu w Lille i wiceprezes CCI Grand Lille. - Wierzę, że zapotrzebowanie na podróże typowo turystyczne przełoży się na wypełnienie samolotów. Centralwings może tylko skorzystać na takich połączeniach. Polskie linie mogą już wkrótce zostać kluczowym przewoźnikiem Lille i całego regionu. – dodał.

Samoloty Centralwings na nowych trasach pojawią się już 30 marca br. Rejsy z Krakowa do Francji realizowane będą 2 razy w tygodniu, z Lille do Barcelony 4 razy w tygodniu. Również dostępne już od kilkunastu miesięcy połączenie z Warszawy do Lille zostanie rozszerzone. Od kwietnia pasażerowie będą mogli polecieć ze stolicy Polski do najważniejszego portu północnej Francji już 4 razy w tygodniu.

Paweł Cybulak
Zainteresował Cię ten tekst - polub i poleć

Dodaj swój komentarz
Nie ma możliwości komentowania artykułów starszych niż 3 miesiące!

Ostatnie 10 komentarzy

Johner napisał w dniu 2008-01-16 o 11:24

Czas nań juz jest, tylko LO, czy tym bardziej C0, nie moga go odpowiednio spenetrowac ze względu na niekorzystne uregulowania prawne, których od lat nie możemy zmienic.

Amadeusz napisał w dniu 2008-01-16 o 10:11

LIL-BCN to nie wiem po co ale loty z Polską to jak najbardziej/to prawie Bruksela lub Paryż:). A rynek wschodni np. ukraiński jest ogromny i mz ma potencjał tylko nie wiem czy już czas nań.

maxx napisał w dniu 2008-01-15 o 17:36

A tak w ogole zastanawiam się, co my mamy z tą Ukrainą? Euro musimy robić z nimi, teraz LOT robi za narodową linię Ukrainy? To chyba jakaś wielka polityka, albo ja jestem zbyt tępy. Ktoś wie ilu Ukraińców faktycznie lata przez WAW, a już po to żeby polecieć do Lille w ogóle? Przecież tam też mają Lufthansę. ;(

adams napisał w dniu 2008-01-15 o 14:34

Tomekk: Było zwłaszcza ze dzis miałem ciezki dzień:( A tam cała promocja ce zero....spawdzałem jeszcze BLQ i MAN z czego ten ostatni nadal ma promo :)

TomekK napisał w dniu 2008-01-15 o 14:31

adams: Były takie terminy KRK - CIA, ale w ciągu godziny "wyszły". Było nie spać :P

adams napisał w dniu 2008-01-15 o 14:28

Hamburg: to był tomekk. Ale mnie nie interesują trasy Ce zero no i data również,...

billy napisał w dniu 2008-01-15 o 14:24

paolo: nie znam tego barbarzyńskiego języka ;-) Poza tym po co mam sprawdzać skoro mam bilet z listopada ? (Hint: wtedy też pokazywało różne ceny. Za pospiech np. około 14) Nie wierzysz mnie, czy kasom renfe ? Hint 2: prawdopodobnie trzeba wykazać proletariacką czujność i zakupic bilet (i pojechac) reginale a nie catalunia expres czy jaki im tam.

Hamburg napisał w dniu 2008-01-15 o 14:24

adams: Tzeba bylo zostac troche dluzej na nogach i poczekac do 0:00. Wted byly. Ktos nawet upolowal bilet do ATH za 98zl. (juz nie pamientam kto)

adams napisał w dniu 2008-01-15 o 14:21

nie ma lotow za 49 wylot w czartek przylot w niedziele na trasie KRK-CIA..i to jest promocja..:/

paolo-79 napisał w dniu 2008-01-15 o 13:40

billy:poza tym mozna sobie kooknac na stronie Renfe w strefie 'media distancia'...

Pasazer.com na Facebooku
Ostatnio na forum (tylko artykuły)
Informacje z Polski
Enter: Kolejne kierunki w sprzedaży
(29.07) Linia Enter Air wprowadziła dziś (29.07) do sprzedaży indywidualnej bilety na trasach z Warszawy do Olbii... dalej »
Ruch nad Polską wzrósł o 5 proc.
(29.07) Pasażerowie, których loty do Izraela lub na Ukrainę zostały odwołane, mogą domagać się zwrotu kosztów lub... dalej »
29.07 KE zgadza się na pomoc dla LOT-u
28.07 LOT: Zamów posiłek i bagaż online
28.07 Bliżej świata: Eurolotem na Uznam
26.07 Babimost chce do Krakowa
24.07 LOT i Wizz Air wznawiają loty do Izraela
24.07 Wizz: 11 milionów w Katowicach
22.07 Przemysł lotniczy ze wsparciem MG
21.07 Bliżej świata: Sozopol (Bułgaria)