Wypożycz samochód


  Zarezerwuj hotel
pasazer.com wiadomości
 Bagaż podręczny: co zabrać?
 Dorota Kalinowska 2006-08-10 13:09

 
      

easyJet prosi wszystkich swoich pasażerów, by przed wyjazdem na lotnisko zapoznali się z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej www.easyjet.com.

W tej chwili easyJet analizuje, które loty zostaną odwołane.

Porady dla pasażerów

Jeżeli Twój lot został odwołany, prosimy nie jechać na lotnisko. Przy pomocy naszej strony internetowej można zarezerwować inny lot lub złożyć prośbę o zwrot pieniędzy.

Jeżeli Twój lot nie został odwołany, prosimy przygotować się na utrudnienia. Zarezerwuj więcej czasu na dojazd na lotnisko tak, by zgłosić się do odprawy co najmniej 2 godziny przed planowanym odlotem samolotu.

Pasażerowie powinni również pamiętać, że OD DZIŚ DO ODWOŁANIA NIE WOLNO WNOSIĆ BAGAŻU PODRĘCZNEGO NA POKŁAD SAMOLOTU. Jako bagaż podręczny będą dopuszczone wyłącznie niezbędne rzeczy, pod warunkiem, że będą one zapakowane w całkowicie przezroczyste, plastykowe torby.

Torby te będą rozdawane na lotniskach. Wszystkie pozostałe rzeczy muszą zostać umieszczone w bagażu rejestrowanym i wraz z nim oddane przy stanowisku odprawy.

Pasażerowie i bagaż podręczny

Wszystkie opisane powyżej regulacje dotyczą pasażerów rozpoczynających swoją podróż w Wielkiej Brytanii lub mających przesiadkę na brytyjskich lotniskach.

Bagaż podręczny musi zostać przepakowany do bagażu rejestrowanego i przewożony w lukach bagażowych.

Jako bagaż podręczny, na pokład samolotu mogą zostać zabrane wyłącznie rzeczy wymienione poniżej (pod warunkiem, że będą zapakowane w całkowicie przezroczystej plastykowej torbie, nie wolno niczego wnosić w kieszeniach):

portfele oraz portmonetki wraz z zawartością (np. pieniądze, karty kredytowe, dowody tożsamości - żadnych torebek);

dokumenty konieczne do podróży (np. paszporty i bilety lotnicze);

leki konieczne pasażerowi w czasie lotu (np. dla diabetyków) - oprócz lekarstw w płynie, chyba, że zostanie potwierdzona ich autentyczność;

okulary i okulary przeciwsłoneczne bez etui;

szkła kontaktowe, bez płynu do soczewek

osoby podróżujące z niemowlętami mogą zabrać: pokarm, mleko (pasażer podróżujący z dzieckiem będzie proszony o próbne spożycie zawartości z każdej butelki) oraz przedmioty higieniczne konieczne w czasie podróży (pieluchy, chusteczki higieniczne, kremy oraz torby na zużyte pieluchy);

przybory higieny osobistej dla kobiet, pod warunkiem, że są bez opakowania (np. tampony, podpaski, chusteczki higieniczne);

chusteczki higieniczne i/lub chustki do nosa (bez pudełek);

klucze (za wyjątkiem kluczy elektronicznych).

Wszyscy pasażerowie przejdą rewizję osobistą, a wszystkie rzeczy, które mają ze sobą oraz ich obuwie zostaną prześwietlone promieniami rentgenowskimi. Przyczyna każdej sygnalizacji wykrywacza metali musi zostać wyjaśniona. Formalne protokoły lotniskowe zostały zwieszone, tak by zwiększyć liczbę pracowników odpowiedzialnych za kontrolę pasażerską.

Wszystkie przedmioty, uznane po prześwietleniu promieniami rentgenowskim za podejrzane, zostaną sprawdzone ręcznie oraz, jeżeli to możliwe, zostanie sprawdzone ich pochodzenie.

Wózki dziecięce zostaną prześwietlone promieniami rentgenowskimi. Na pokład samolotu zostaną wpuszczone wyłącznie wózki inwalidzkie dostarczone przez obsługę lotniska.

Dorota Kalinowska
Zainteresował Cię ten tekst - polub i poleć
Dodaj swój komentarz
Nie ma możliwości komentowania artykułów starszych niż 3 miesiące!

Ostatnie 10 komentarzy

gosc_buahahaha napisał w dniu 2006-08-11 o 09:12

Nawet nagi i przykuty kajdankami terrorysta może użyć "gazów" obezwładniających załogę. poza tym kobiety mają niebezpiecznie długie paznokcie, można pluć jadem lub skutecznie sprowokować słownie (jak Materazzi Zidane'a). Jednym słowem najbezpieczniej jest, aby samoloty nie zabierały ani pasażerów, ani bagażu.

marqoos_pl napisał w dniu 2006-08-11 o 08:19

I trzeba jeszcze będzie jakiś kaganiec czy kask na głowę zakładać, żeby przypadkiem nie użyć zębów jako narzędzia terrorystycznego...

gosc_Old napisał w dniu 2006-08-10 o 23:08

gosc_kocio: Jeśli lotowskiej, w wieku przedemerytalnym to naprawdę może by niebezpieczne :P.

gosc_kocio napisał w dniu 2006-08-10 o 21:55

Nie powiedzialbym by to byla paranoja. Jest to wynik braku koncepcji na rozwiazanie problemu bespieczenstwa. Jednak propozycja rozbierania sie do naga moze okazac sie bardzo niebespieczna zwlaszcza przy proponowanym przez artura przykuwaniu rak i nog do fotela. Latwo mozna pasc ofiara podohoconej stewardesy...:)

gosc_artur napisał w dniu 2006-08-10 o 18:53

a jak obsługa lotniska rozniesie w pył laptoa albo aparat, albo inne delikatne rzeczy to kto zapłaci ? niedługo będą kazali się rozbierać do naga a w samolocie przykuwać ręce i nogi do foteli ! paranoja !

Pasazer.com na Facebooku
Ostatnio na forum (tylko artykuły)
Informacje z Polski
LOT i Wizz Air wznawiają loty do Izraela
(24.07) PLL LOT poinformowały dzisiaj (24.07) o wznowieniu rozkładowych rejsów z Warszawy do Tel Awiwu. Pierwszy... dalej »
Wizz: 11 milionów w Katowicach
(24.07) Linie lotnicze Wizz Air świętuje przewiezienie 11-milionowego pasażera podróżującego do Katowic. Magdalen... dalej »
22.07 Przemysł lotniczy ze wsparciem MG
21.07 Bliżej świata: Sozopol (Bułgaria)
21.07 Muzyka z marzeń na pokładach Eurolotu
21.07 Graj o studia. Zwycięzcy
18.07 Gość Pasażera: Mariusz Jachimek
17.07 LOT: Dreamliner do Londynu i Tbilisi
17.07 4You: Osiem kierunków z Rzeszowa
17.07 4You poleci z Łodzi w 8 kierunkach