×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizy do Kuwejt


Kuwejt

Wiza wydawana na granicy - koszt 24 USD

Poniżej prezentujemy informacje zawarte na stronach ambasady polskiej w Kuwejcie.

"Uprzejmie informujemy, że na obywatelach polskich spoczywa obowiązek uzyskania wizy wjazdowej do Kuwejtu.
Od września 2005 r. obywatele polscy wybierający się do Kuwejtu mogą uzyskać wizę na lotnisku, po uiszczeniu odpowiedniej opłaty. Ambasada RP uznaje decyzję o włączeniu Polski do grupy 34 krajów podlegających uproszczonej procedurze wizowej za wyraz uznania dla wysokiego poziomu stosunków dwustronnych.

Warunki uzyskania wizy turystycznej na lotnisku, ważnej w okresie 30 dni, są następujące:

•posiadanie ważnego polskiego paszportu (minimum przez okres 6 miesięcy od wjazdu na terytorium Państwa Kuwejtu);
•wniesienia opłaty za wizę w wysokości 6 dinarów kuwejckich lub jej równowartości w Euro (20) lub w dolarach amerykańskich (24).
Biorąc pod uwagę uwarunkowania społeczno-religijne sugerujemy, by kobiety w młodym wieku w miarę możliwości ubiegały się o wizę kuwejcką w ambasadzie Kuwejtu w Warszawie w ramach standardowych procedur.
Praktyka potwierdza, że ww. regulacje dot. obywateli polskich są przestrzegane.

Gdyby zaobserwowaliby Państwo jednak odmienne postępowanie kuwejckich służb granicznych, prosimy o informowanie o tym sekcji konsularnej ambasady (consul@kuwejt.polemb.net).

Przypominamy, że wwożenie na terytorium Państwa Kuwejtu narkotyków i alkoholu jest niedozwolony i podlega surowym karom.

W sprawach szczegółowych informacji dotyczących innych rodzajów wiz (rodzinna, pobytowa, pracownicza) sugerujemy kontakt z naszymi kolegami z Ambasady Państwa Kuwejt w Warszawie."

Zamów wizę on-line


- -
  • Okazje do Kuwejt

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie