Przewodnik - Chicago (USA)

Chicago słynie głównie z nowoczesnej architektury i układu urbanistycznego. Centrum Chicago zwane jest Loop czyli “pętla”, ponieważ dookoła biegnie linia kolejowa CTA. Najbardziej jest tu znany najwyższy wieżowiec świata Sears Tower mający 110 pięter przy wysokości 443 m. Wraz z wieżami radiowo-telewizyjnymi osiąga wysokość 520 m. Szybkobieżną windą można tu wjechać na platformę widokową i podziwiać szachownicę ulic miasta.

Przyjemnym miejscem jest Grant Park położony na wschód od Art Institute. W rejonie iluminowanej nocą fontanny Buckingham w plenerze stoi wiele rzeźb przedstawiających postacie historyczne. Do innych interesujących budowli należą zespoły wieżowców.

Do muzeum

Warto wybrać się również do Adler Planetarium, zobaczymy tam wystawy poświęcone planetom układy słonecznego ze zdjęciami z amerykańskich próbników kosmicznych, kolekcję przyrządów astronomicznych, nawigacyjnych, modeli matematycznych, zegarów, lunet astronomicznych i teleskopów. Ciekawym miejscem jest też Muzeum Nauki i Przemysłu, akwarium i oceanarium Shedd, muzeum Historii Naturalnej - jest to jedno z największych na świecie muzeów przyrodniczych i etnograficznych. Pasjonaci sztuki nie mogę ominąć rt Institute of Chicago gdzie znajdują się dzieła sztuki z całego świata.

Na zakupy
Największe centra handlowe (Shopping Centres) znajdują się na przedmieściach miasta lub w jego mniejszych miasteczkach-satelitach: Woodfield w miejscowości Schaumburg, Fox Valley Center w Aurorze, Orland Park w miejscowości o tej samej nazwie.

Do najbardziej ekskluzywnych i cieszących się dobrą opinią firm handlowych należą: Carson Pirie Scott and Co, Lord and Taylor oraz Saks Fifth Avenue Mają one szczególnie miłą obsługę i przeznaczone są dla bogatej klienteli i zamożnych turystów. Najbardziej luksusowe sklepy mieszczą się przy Michigan Ave oraz State Street.

Rozrywka
Miasto ma bogate tradycje muzyczne, zwłaszcza w gatunku muzyki rozrywkowej. Głównymi ulicami pełnymi nocnych klubów i lokali rozrywkowych są Rush Street, Halsted Street, Lincoln Avenue i Clark Street.

Ciekawsze kluby taneczne to Baby Doll Polka Club (16102 S.Central - polka), Exit (1653 N.Wells – heavy metal), Neo (2350 N.Clark – muzyka lat 70. i 80.), Tanias (2659 N.Milwaukee – muzyka Ameryki Łacińskiej).

Lotniska w okolicy Chicago

Okazje do miasta Chicago

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N