Przewodnik - Salzburg (Austria)

Dumne majestatyczne widoki szczytów górskich i jezior, zamki, groty, małe miasteczka i wioski oraz romantyczna stolica Salzburg, prowincja Salzburg posiada dla każdego coś wyjątkowego. Salzburg jest miastem szokującego piękna, posiada wiele znakomitych zabytków architektury. Zatykające dech w piersi barokowe iglice starego miasta, otoczonego przez Festung Hohensalzburg są niezapomniane. Nie dziwi, że stare miasto jest na Liście Światowego dziedzictwa UNESCO.

Oprócz wielkich miejsc i lokali do organizowania i słuchania muzyki, Salzburg jest także przytulnym miastem z kafejkami, restauracjami, klubami i barami, sklepami, teatrami, galeriami i muzeami. Haus der Natur jest najlepszym austriackim muzeum historii naturalnej i posiada parę niezwykłych okazów.

Salzburg jest bardzo dobrym miejscem na jednodniowe wypady: Hellbrun ze sławnym zamkiem, góra Gaisberg z niezwykłym widokiem na miasto i Untersberg z panoramą na Tyrolskie i Salzburskie Alpy. Hallein siedziba dawnych kopalni soli oraz Werfen Eisenriesenwelt- jaskinie lodowe są także z zasięgu jednego dnia od Salzburga. Niemieckie miasto Berchtsgaden położone niedaleko Salzburga znane od II Wojny Światowej jako Orle Gniazdo- willa Hitlera na szczycie Góry Kehlstein.

Południe prowincji pokrywa Park Narodowy Hohe Tauern. Między szczytami pokrytymi śniegiem oraz wieloma bajecznymi dolinami leży najwyższy szczyt i wodospad w Austrii podobnie jak najdłuższy lodowiec we wschodnich Alpach. Wśród niezwykłych krajobrazów możesz zobaczyć prawdziwe życie natury: sępy, orły, wilki, niedźwiedzie. Prowincja Salzburska oferuje także najlepsze regiony narciarskie i inne , ponad 130 torów zjazdowych od początkujących po bardzo zaawansowanych narciarzy.

Lotniska w okolicy Salzburg

Okazje do miasta Salzburg

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy