Przewodnik - Grenoble (Francja)

Grenoble to serce Delfinatu oraz duchowa i ekonomiczna stolica Alp Francuskich. Miasto jest malowniczo położone w szerokiej dolinie, od północy otoczonej górami Chartreuse, a od południowego zachodu pasmem Vercors. Na wschodzie, aż po same Włochy, piętrzą się potężne szczyty Alp. Liczne sklepy, szerokie bulwary i zróżnicowana architektura czynią z Grenoble znakomite miejsce na spędzenie kilku dni w wielkomiejskiej atmosferze.

Z tarasów Bastyli (nic wspólnego z paryską) rozpościera się wspaniały widok na miasto i Izerę. Wyjechać na nią można kolejką linową (250 m.).

Centralnymi punktami miasta są plac Grenette (na lewym brzegu rzeki Isere) oraz plac Św. Andrzeja (Saint-André). Przy tym drugim znajduje się XII wieczny kościół Św. Andrzeja (église de Saint-André) i Pałac Sprawiedliwości (Palais de Justice) z XV wieku. Gotycka katedra Notre Dame z XIII w. ; kościół Saint-Laurant z XI w.

Kilka muzeów godnych odwiedzenia, a szczególnie Muzeum Regionalne (Musée Dauphiné) i Muzeum Miejskie (musée de Grenoble) ze znakomitą kolekcją sztuki współczesnej-otwarte od środy do poniedziałku z wyjątkiem Nowego Roku, 1-go maja i 25 grudnia, wejście płatne oraz Muzeum Stendhal'a urodzonego w tym mieście.

Lotniska w okolicy Grenoble

Okazje do miasta Grenoble

Zarezerwuj hotel

Wypożycz auto

Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy